אני מאוד אוהב לבשל, מאוד, ויש כאלה שטוענים שאני גם עושה את זה לא רע בכלל. למרות זאת, אם יש משהו אחד שאני שונא, זה לעבוד עם עוד אנשים במטבח. מתעב את זה שמתערבים ומציעים לי הצעות לשיפור. אולי זה אגו, אולי זה השקט הנפשי שכל טבח מחפש ולא באמת קיים, מה שבטוח הוא שאם הייתי מתמודד במשימת התקשורת אתמול במאסטר שף - הייתי נכשל, ויש סיכוי לא רע שמי שהתמודד לצדי היה מוציא אותי להורג.

אבל רגע לפני, בואו נחזור אל מי שפספסה את המשימה והודחה ביום שני האחרון - חביבת ליבי, עדי סיון. האמת? זו הייתה הדחה סופר מפתיעה. הייתי בטוח שעדי תסחוב איתנו עד לסוף הקיץ לפחות כי היא הפגינה שילוב מדהים בין יצירתיות, כישרון, וקשר עמוק לכמה מטבחים שונים. משימת חלקי הפנים בה היא נכשלה לא הייתה פשוטה, ואם יש משהו שיכול לנחם אותה (ואותי), זה שזו המשימה בה היא נפלה.

בכלל, היה מצחיק לראות את פניהם של המועמדים להדחה כשעמדו מול השולחן העצום עליו הונחו עשרות חלקי פנים שכנראה הובילו לעילפון בבתיהם של עשרות טבעונים ברחבי הארץ. שמחתי לשמוע שהשופטים ביטלו את האפשרות להכין "מעורב ירושלמי", ועוד יותר התלהבתי לגלות שמי שסיימה את המשימה בהצטיינות הייתה דווקא ליאור שהבריקה עם סלט מופרע שכלל בשר גרונות אווז (!) והימם את השופטים.

שחר וג'אנה מאסטר שף (צילום: קשת 12)
בלטו על רקע המנות האחרות - ג'אנה ושחר | צילום: קשת 12

ליאור סיימה כמצטיינת בפרק ההדחה, והוכיחה שהקלישאה על הקנקן ומה שבתוכו היא בדיוק הסיפור שלה: אתם רואים צעירה בעלת מותג לבגדי ים, חיננית ועדינה, כזו שהדבר האחרון שהייתם מצפים ממנה הוא להעמיס גרונות של אווז על מגש - והיא רואה רק דבר אחד מול העיניים: איך להפוך למאסטר שפית הבאה של ישראל. בלי להיגעל, בלי להילחץ, עם המון כישרון וידע שרכשה בטיולים שלה ברחבי העולם. לא חשבתי שאגיד את זה, אבל ליאור הפכה השבוע למועמדת רצינית להגיע לשלבים הכי מתקדמים של העונה - וזה לגמרי מגיע לה.

ואז הגיעה משימת התקשורת, משימה שחוזרת על עצמה בכל עונה ולגמרי בצדק. הזדמנות נהדרת להוכיח יכולות נוספות, בעיקר כאלה הקשורות, ובכן, לתקשורת - יכולת שכל טבח שרוצה לפרוץ את המטבח הביתי שלו חייב להצטיין בה. המתמודדים חולקו לזוגות, עלו על טיסה לאסיה, והכירו את הקברניט יובל בן נריה, שהצטרף לשאר השופטים. המשימה? מנה אסייתית אותה יבשלו הזוגות יחד אבל לחוד, ובזמן שמתמודד אחד עובד על המנה - בן הזוג שלו יושב בחדר אחר מול מסך שקט ומנסה להבין אין ממשיכים מכאן. הם קיבלו שעה וחצי, ובכל רבע שעה החליפו מקומות והמשיכו מהנקודה בה המתמודד השני עצר. קשה, מסובך, ועם מזווה שנסגר מיד עם תחילת המשימה. אכן אתגר עצום.

לא הופתעתי לגלות שגם את המשימה הזו ג'אנה סיימה כמצטיינת, ולמרות שחיבור שלה לשחר נראה בהתחלה כמו החיבור בין דרום קוריאה לצפונה ("אני לא מאמינה שנתנו לי את שחר כבן זוג"), בסופו של דבר השניים הצליחו להרכיב מנת פרגיות בקארי שהקסימה את השופטים וזרחה בעיקר כי שאר המנות שהתמודדו מולה לא הצטיינו במיוחד. שוב, מדובר במשימה קשה, וכשכל מתמודד, בטח בשלבים האלה, כבר חושב כמה קרוב הגמר, האגו משחק תפקיד משמעותי.

המון תסכול ליווה את החלק הראשון במשימה, ובשלבים מסוימים נראה היה שלא מעט מתמודדים מאבדים את שלוותם; דנה הביטה המומה בנמרוד וניסתה להבין מה קורה, אלברט ופארח הרגישו שהם על הגל אבל אז טבעו תחת בצק הכופתאות וספגו ביקורת קשה מהשופטים, וגל ויותם, צמד שהיה אמור להבריק יחד, הוציא לבסוף מנת קציצות שזכתה מאייל לכינוי " מנת מוסכים". לא נעים.

וכך, שישה מתמודדים חזקים מצאו את עצמם עוברים למשימת ההדחה בפרק הבא; אלברט ופארח, גל ויותם, ונמרוד ודנה. תעברו שוב על השמות האלה: שישה מתמודדים חזקים מאוד, שאחד מהם יעזוב אותנו כבר בשבוע הבא, והלב, תאמינו או לא, נקרע כאילו היה חלק ממשימת חלקי הפנים. למרות זאת, כשמסתכלים על השמות, האמת היא שזה נראה די ברור מי יהיה זה שיעזוב אותנו בשלב הבא.

_OBJ

סליחה דנה, זאת את. הביקורת של מיכל בסוף הפרק אתמול ("זה נראה כאילו ויתרת על העונה"), הייתה מוצדקת לחלוטין, ובשלבים רבים במשימה אתמול, וגם במשימת חלקי הפנים (שם סירבה התחלה לטעום את המנה שהכינה), נראה היה שדנה הגיעה לשיא שלה ואין לה כל כך לאן להתקדם מכאן. היא הייתה מתוסכלת, איבדה ביטחון, וכאילו כבר השתמשה בכל התותחים הכבדים שלה.

אז מה עוד נשאר לה במחסנית? לא ברור. מה שבטוח הוא שגם אם דנה לא תעזוב בפרק הבא, ג'אנה ככל הנראה תסיים שוב כמצטיינת. האם העונה הזו כבר גמורה ויש לנו זוכה עוד לפני השלבים המכריעים? הכל תלוי עכשיו באלברט שכבר הוכיח שככל שדוחקים אותו לפינה - ככה הוא מפתיע בכל פעם מחדש.