פייר? ההדחה הכואבת של אלברט התחילה הרבה לפני פרק ההדחה אתמול בערב. אני עוד מנסה להתאושש מהפרידה ממי שהיה אחד המועמדים המובילים לקחת את העונה הזאת, אבל האסימונים, בדיוק כמו הדמעות, מתחילים לרדת לאט לאט, ויחד איתם ההבנה שמה ששלח את אלברט הביתה זה הוא עצמו. האופי הנוח והנחמד שלו. לא האוכל שהכין, ולא שום דבר אחר.

מסלול ההדחה שלו התחיל כבר בפרק השלישיות באמצע השבוע, אז הוא התחבר לג'אנה ויותם במשימה שהייתה אמורה להיות המשימה שלו. או לפחות זו שהוא בטח חיכה לה כל העונה: "משימת הבצק". אותה משימה בה הוא וחברי קבוצתו נכשלו בענק. לא מעט ביקורות ספגה ג'אנה מהגולשים על המשימה הזו, היא גם ענתה להם - אבל זה הרבה יותר מזה. המשימה הזו, וההחלטה של אלברט ללכת כעיוור אחרי ג'אנה עלתה לו בהדחה. הלו! דון כיסון! זו משימת בצק, הבית שלך, הידיים שלך, הלב שלך, איך אתה מובל כמקרון דליל לתנור?

בכלל, משימת השלישיות חשפה סוף סוף את הצדדים אותם חיפשתי בעצמי כל העונה; האגו הרים ראש, אנשים התעצבנו, יותם לא ניסה להסתיר את מה שהוא הרגיש כלפי ג'אנה, ולמרות שלאורך כל העונה ה"לאבי דאבי" פרח, בסוף זה היה חייב להגיע. ג'אנה השתלטה, יותם התעצבן, ואלברט זרם. קוסטה תפס מושכות, פארח לא אהבה את זה, וונסה הצטרפה לאופוזיציה נגדו יחד איתה. הרמוניה? לא בבית ספרנו.

וכך, השלישייה היחידה שעבדה בצורה מעוררת התפעלות סיימה את הפרק עם שלוש מנות מצטיינות (ובראשן חלת האווז המופלאה), וכרטיס מהיר למרפסת. האמת? לגמרי בצדק. ליאור, גל ושחר הוכיחו שהם טבחים מופלאים, יצירתיים, ומלאי צבע, ואם ציינתי קודם את אי ההרמוניה אצל האחרים, השלישייה הזו הציגה את הפירוש שצריך לשבת אחרי המילה הרמוניה במילון: הרעיונות של ליאור וגל קיבלו את הפרשנות של שחר שקבר את האגו מחוץ לאולפן ופשוט בא לנצח. הוא נתן לשתיהן את כל מה שהיו צריכות כדי לעבוד ולהבריק, והוסיף את הנגיעה שלו. בפרק הזה, לפחות מבחינתי, שחר קנה את עולמו, והוכיח שהוא ראוי לתואר לא פחות מכל אחד אחר.

וכך, הוא גל וליאור עלו למרפסת, הסינרים השחורים נשלפו, ומול השופטים נעמדו במשימת ההדחה יותם, אלברט, קוסטה, ונסה, פארח וג'אנה. המשימה? בשר! אנטרקוט ובשר משומר. זוכרים את המשאית שעברה על נמרוד כשהבין שהוא במשימת הדחה טבעונית? אז המשאית הזו חזרה אתמול לאולפן, עלתה על ג'אנה, ודרסה לה את כל הבטחון העצמי. מיד כשהיא הבחינה באנטרקוט - האוויר כאילו יצא מגופה ובראש היא כבר הבינה שהיא מודחת. איך צמחונית עם ותק של 20 שנה אמורה לצלוח משימת בשר? כל התשובות בפרק הבא.

סתם, אצלי אין חלוקה לפרקים. אצלי הכל חד וכואב. בדיוק כמו הביקורת על המנה הראשונה של ג'אנה - תבשיל האנטרקוט ברוטב אגוזים ותמרינדי. היא הייתה כל כך בטוחה בעצמה, אפילו טעמה חיה מתה בשביל זה - אבל כנראה שרמות החמיצות שלה לא תואמות את אלה של השופטים (ותסלח לי השם על זה) שנגעלו ממה שהכניסו לפה. השופטים נגעלו ממנה של ג'אנה - אתם מבינים מה אני כותב פה?

 

הדרך שלה הביתה כבר הייתה סלולה, בטח אחרי שכדי להציל את עצמה היא הייתה צריכה להבריק עם לוף, אבל אז, כאילו כדי להוכיח שאין מישהו יותר ראוי ממנה לקחת את העונה הזו, היא הפכה לעוף חול, קיבלה את העצה המבריקה של חיים ("אל תבשלי כדי לצאת מידי חובה, תבשלי כדי לנצח"), ונכנסה למוד של קרב שהיה ברור שהיא תנצח.

אבל רגע לפני "משימת המוות", חייבים מילה טובה לפארח, חביבת ליבי, חביבת עלבי, שבימים מתוחים מול השכנה מצפון חזרה דווקא לשם, אל לב ביירות, והוציאה תחת ידיה מנת קובה (או קיבה?) מבריקה, מופלאה, מדהימה, וכל סופרלטיב אחר שתרצו.

בשר על בשר, מעטפת חלומית, צורה מפתה, ושופטים שהתמוגגו ממה שהלשון שלהם פגשה. המקום של פארח הוא הרבה מעבר למרפסת - ראינו כבר המון מתמודדים לאורך העונות שמפליאים עם מטבח ערבי (היי נוף!), אבל מישהי כמו פארח עוד לא ראינו. עם כמה שחשבנו שאנחנו מכירים את כל סודות המטבח הזה - נראה שבכל פרק מחדש פארח מגיעה ומגלה לנו סוד חדש. מדהים.

 

חזרה אל פחית השימורים: ג'אנה כאמור התעוררה לחיים והוציאה בלינצ'סים מהממים., ויותם חזר לילדות עם מרק פלפלים שנראה מושלם ומעליו קצת לוף מטוגן. הלאה, שניהם למרפסת, מה שמשאיר לנו ראש בראש את הפטה המפתיע של קוסטה ופאי הבשר של אלברט. ראש בראש קשה שבסופו מחכה פרידה קשה לא פחות.

אני מודה שעמוק בפנים קיוויתי שאלברט יהיה זה שיישאר. מגיע לו הרבה יותר מקוסטה, ואם הייתי אחד השופטים, הייתי נלחם על אלברט עד טיפת הקמח האחרונה. כבר כתבתי כאן בעבר שאוכל הוא לא רק אוכל - הוא גם סיפור, אישיות ורגש - וזה היה בדיוק המקום להפעיל את השיקול הזה, לראות את התמונה הכוללת ולהשאיר את אלברט בנבחרת.

יש לו את זה לקוסטה, הרבה כישורי חיתוך, תנועות נכונות, ומחשבה די יצירתית - למרות זאת, הוא עדיין לא אלברט, ולחשוב שלא אראה יותר את "דון כיסון" בפעולה קורע לי את הלב. האם צפוי פרק גלגל הצלה? האם מישהו מהמודחים עוד יחזור? אם זה תלוי בי, אתם יכולים לבטל את הפרק ולהחזיר ישירות את אלברט. מבין כל אלה שנפרדנו מהם אין ראוי ממנו לחזור. בשבילי הכוכב זה אתה, ועכשיו תורך לזרוח חזרה.