אין איך לברוח מהעובדה ששני הפרקים האחרונים של "מאסטר שף" היו לחלוטין הפרקים של חופית. היא זרחה מעל כולם, הוכיחה שהיא עוברת תהליך מרתק, בעיקר מבחינת העוצמות הנפשיות שהיו קצת מעורערות אצלה בתחילת העונה, ומול חמשת המתמודדים במשימת ההצטיינות - היא הייתה זו שזכתה בסיכה הנכספת. חופית היא מצטיינת, ובלי להכיר אותה אני מניח שהיא תמיד הייתה כזו: בשיעורי הכימיה והספורט, בצבא ובטרק בדרום אמריקה. יש כאן חתיכת אופי, פרפקציוניזם מוגזם לעיתים, אבל עם איזון נכון בינו לבין העוצמות הנפשיות שלה - אין לי ספק שיש לה עוד דרך ארוכה.

את משימת ההצטיינות היא ניצחה ובצדק, אבל כשמסתכלים על רשימת המרכיבים הביזארית שקיבלו כל אלו שהתחרו מולה (לשון כבש - מה?, בשר עז - מה?!), מבינים שחופית הייתה צריכה לעבוד עם מרכיבים שלא מעוררים זעזוע ותדהמה: שמנת מתוקה וגויאבה. פייר? מספיק היה אם הייתה חותכת את הגויאבה לפרוסות ומגישה עם קצת שמנת בצד כדי לקחת את המשימה. בטח מול לשון וטחול כבש - נקודת הפתיחה שלה הייתה הקלה מכולן.

סיכת ההצטיינות, כזכור, היא הקלף הכי חשוב בתחרות, לפחות עד רבע בגמר, כשמי שנושא אותה יכול לשלוף אותה בכל משימת הדחה ולהגיד "עד כאן, למרפסת ומהר". האם חופית השתמשה בה במשימת ההדחה בהפתעה ששודרה אתמול? כמובן שלא, יש לנו כאן עסק עם ווינרית שהרבה לפני שחשוב לה שהמנה שתגיש תהיה טעימה, חשוב לה שהיא תהיה טעימה יותר משל כל השאר. היא תחרותית, היא מפוצצת כישרון, והיא גם היחידה שלא הגישה מנה במשימת החיטה, מה שהצליח לערער אותה לכמה שניות, אבל מהר מאוד היא התאפסה על עצמה והוכיחה שוב שהיא כנראה תעמוד בין שלוש המתמודדות שיגיעו לגמר.

ההדחה בהפתעה אמש הייתה משימה פשוטה על הנייר, אבל ככל שהמתמודדים צללו פנימה במלחמה נגד השעון אפשר היה להבין שחיטה ואורז נשמעים כמו שני מוצרי בסיס, כאלה שכמה כבר קשה להבריק איתם, אבל אחד אחרי השנייה הם רצו להגיש את מנות החיטה שלהם, קיבלו ברקס וחזרו לדמיין אורז על צורותיו. מעבר להיותה משימה פשוטה ומורכבת בו זמנית, משימת החיטה והאורז עם המזווה המצומצם שהורכב רק מקופסאות שימורים וצנצנות הגיעה בול בזמן. לפחות מבחינת יום הצילום של הפרק. קשה אולי לזכור, אבל פחות משנה אחורה, כשנגיף הקורונה רק נחת בישראל, רצנו כולנו כמו מטורפים ופירקנו מדפים בסופר והעמסנו מכל הבא ליד.

ומה הכי קל שיבוא ליד? שימורים וצנצנות כמובן. זו הייתה תקופה לא קצרה בה מזון משומר וארוז כיכבו בכל בית בישראל, וגם עכשיו אם לא ממש ברור לאן פנינו ואם יש סגר רביעי בדרך - הייתי ממליץ לכל מי שצפה בתכנית אתמול לרשום בדיוק מה הכינו כולם, כי מתברר שאפשר לעשות אוכל לא פחות ממעולה משימורים וצנצנות. ואם אתם מרימים כרגע גבה, מספיק שתציצו שוב על הגבות החד פעמיות של אהרוני כשהוא טעם את הפלפל שושקה והאורז של איתיאלה, או את הבוריק של אתי והבצלים המטורפים של חיים.

דיברתי כאן למעלה על התהליך שעברה חופית בכל הקשור לעוצמות הנפשיות שלה, וזה בדיוק המקום לציין את התהליך ההפוך שעברו אתי, איתיאלה וחיים. השלושה הקפידו אמנם לשמור על חיוך, אבל דווקא בפן המקצועי/בישולי הם גמגמו, לפחות בהתחלה. אבל בשבועיים האחרונים השלישייה הזו עלתה על איזה גל הצלחה מרשים ומפתיע. אני מודה שהייתי משוכנע שאת המשימה הזאת אתי תסיים בבית, אבל באופן מפתיע היא הייתה הראשונה לעלות למרפסת עם הבוריק הפשוט והמנצח שלה. אחריה טיפס על המדרגות חיים, כנראה מי שמחזיק בעקומת הלמידה הכי מרשימה עד עכשיו וזה שסוף סוף נתן נוקאאוט למשימת ההדחה אחרי יותר מדי שבועות של מלחמה.

פרק 26 (צילום: מתוך "מאסטר שף 9", קשת 12)
כמה תהיו? איתיאלה ב"מאסטר שף" | צילום: מתוך "מאסטר שף 9", קשת 12

על איתיאלה אני יכול לכתוב ספר שלם, אבל זה רק כאמור כי היא באמת חביבת ליבי, ומשהו באנרגיה הכל כך רגועה שלה משתלב באופן הרמוני ומושלם עם הידע והכישרון הקולינרי. אני לא באמת יודע אם איתיאלה היא חומר של גמר ועד כמה רחוק היא תגיע, אבל הסעדה ואירוח הם תחומים בהם האופי שלך חשוב כמעט כמו כישרון הבישול שלך, אז אם צריך לסמן עכשיו את המתמודד או המתמודדת שייפתחו מקום קטן וסופר טעים אחרי התכנית - זו היא. אנשים ינהרו אליו מכל הארץ -  זו היא. אנשים ינהרו מכל הארץ כדי לאכול את מה שהראש שלה חשב עליו והידיים שלה ביצעו, ובכל מקרה הלב שלי איתה והבטן לגמרי איתה.

ואי אפשר לסיים כמובן מבלי להתייחס למודחת החמישית של העונה וסינר הזהב השני שחוזר הביתה בשלב מוקדם יחסית. קשה לשכוח את מנת הגרמקנודל המטריפה שהיא הכינה בשלב האודישנים וזיכתה אותה בכניסה מהירה לנבחרת, אבל ככל שעבר הזמן הבנו די מהר לעדן יש תקרת זכוכית קולינרית שקשה לה לשבור. כישרון יש שם, אבל הגיל הצעיר שלה (20) בא לרעתה, וההדחה שלה הייתה לגמרי באוויר. כשהיא נשארה לבד מול תאיר, סינר זהב מול סינר זהב, היה ברור שהיא זו שתודח, וכשמסתכלים על שאר המתמודדים שנשארו בתחרות - אפשר לקבוע די בקלות שההדחה של עדן הייתה המוצדקת ביותר בעונה עד כה.