אז מה, איך אתם? איך עבר עליכם "צום פיצול הערוצים"? קשה אה? כמעט שבועיים עברו מאז התחלנו לעכל את אהרוני, נפרדנו מצחי אירני, ובעיקר לא הכנסנו כלום ללסתות העיניים. אינסטגרם, שמינסטגרם, תנו לנו להסתכל על אנשים מבשלים בזמן שאנחנו אוכלים לאחרים את הראש עם "אחותי, אני חייבת ללכת למאסטר שף!". אז הנה, חזרנו. ולא רק אנחנו. איך התחיל הפרק? עם הבטחה לחזרה של רושפלד. הפעם בתור מתמודד. אנחנו עוד נחזור אליו.

כמו בכל סוף צום, נתחיל מהקל אל הכבד. זאת אומרת, בואו נתחיל עם אלה שעפו בקלות; אלישבע הגרפולוגית והפיתה פיצה, נמרוד "בום" - אמן הפליאו ופחות אמן הפיתות, ונועה, הגרעין הכי נוצץ של עפולה עם פיתת הבוריק הכושלת. שלושתם זכו לראות את השופטים, ופה זה נגמר בערך. הם כבר מזמן חזרו לעשות פיתה על הגז בבית. היה נחמד, באמת, אבל האודישנים של שלושתם פחות או יותר עונים על המשפט ההוא מהפסקה הראשונה. "אחותי, שחררי, ביצת עין בפיתה עם תפוח אדמה מטוגן זה לא מאסטר שף. תעשי לי שתיים כאלה, אבל זה לא מאסטר שף".

האודישן של אלישבע ששון זלצמן (צילום: מתוך "מאסטר שף 7", קשת)
האודישן של אלישבע ששון זלצמן | צילום: מתוך "מאסטר שף 7", קשת

אז מי כן ילווה אותנו עם גז דולק אל תוך החורף? יהודה עמר כמובן. שגם יחמם אותנו מבפנים, וגם יבוא כשהוא יכול לבדוק שכל היסודות של הבית חזקים. סומכים עלייך בקטע הזה, יהודה. עמר, שנושא את הטייטל שיכול בקלות להיות להיט ההמשך של עומר אדם - "חצי מרוקאי/חצי רומני" - הצליח להבריק עם החריימה בפיתה וקנקן המיצים המפתה באודישן הכניסה, אבל קצת קפץ מעל הקורקבן עם סימפוניית "הדג וארבעת הקרמים" ע"ש שגב משה. עזוב אותך מציורים בצלחת, יהודה. יש לך שני מטבחים בידיים שהם הכל חוץ מציורים מפונפנים ודברים שמכווצים לאהרוני את הגבות. תראה לילד המקסים שלך מה זה אוכל אמיתי. וגם לנו. אני באמת מחכה לראות מה תביא איתך הלאה.

האודישן של יהודה עמר (צילום: מתוך "מאסטר שף 7", קשת)
האודישן של יהודה עמר | צילום: מתוך "מאסטר שף 7", קשת

אחרי סדרה ארוכה של מתמודדים במזווה שבטוחים שפיתה זה הבית, והמשפחה, והכל בחיים, הגיעה זאת שמסתכלת לפיתה בלבן של הבפנים וחושבת רק על עצמה. רק על הפיתה שלה. שמעון. נכון? שמעון? או שזאת הייתה הזיה אחת שלמה האודישן הזה? פייר, זה לא משנה. אני מקווה שהשופטים יידעו לנקות בהמשך משמעון/בר אילון את כל המניירות ההיפסטריות וההתחכמויות עם העולם, כי רואים שהיא מבשלת וואו. הנה מישהי, לא מבוגרת במיוחד, כזו שאתה מסתכל עליה, על הפיתה הקאריבית שלה, ויודע שהיא גם תבריק עם הקלמרי והבמיה בהמשך. מישהי שממש רואים עליה שזה בנפשה. שוב, זה לא היה אודישן קל לצפייה בעיקר בגלל הקרקס שעוטף אותה, אבל אם היא תדע להשתחרר ממנו בהמשך, רואים שיש כאן מתמודדת שיכולה לרוץ חזק מאוד.

"זאת אחת המנות הכי טובות שטעמתי במאסטר שף", קבע חיים אחרי שטעם את העוף הממולא של עליזה אבוקסיס - הגננת של כולנו. אבל רגע לפני שעליזה עברה בקלות לנבחרת, טעמנו כולנו (כן, שוב דרך המסך) את אליס ופיתת הפלאות שלה. זה היה נראה טעים כל כך, וברגע שהתברר שהיא גם הכינה את הפיתה בעצמה, אני מודה שעצרתי רגע וניגשתי ללקק את המסך. "אני רוצה לתת לשופטים הרגשה של צהריים בבית אמא", אמרה אליס, והיא עשתה כל כך הרבה יותר מזה. עם סיפור חיים באמת יוצא דופן, כזה שמוכיח שאי אפשר לנתק אוכל מרגש ומשפחה, שוב הבנו בקלות שניסיון של שנים הוא כנראה התבלין הכי חשוב במטבח. תודה לך אליס על אודישן שחימם לי לי לילה קר.  

ואז הגיע רושפלד. מה אני אגיד לכם? כנראה שלמרות שהעולם הרוויח שף גאון עם פתיל קצר, הוא הפסיד מתמודד ריאליטי סופר מעניין. הוא והלובסטר שלו הגיעו רגועים כמו פיתה שנפלה מפס הייצור ולא תצא היום לחתונה בפרדס חנה. את תגובות השופטים למנה שלו, כשהם עוד לא ידעו במי מדובר, היה מעניין לשמוע, וגם את הדינמיקה המאולצת בינו לבין אייל שני. "אני לא מאמין כמה אני מתגעגע אלייך", אמר לו אייל. "אני לא מאמין גם למה".  תגיד אייל, אתה מתגעגע אליו שבעה ימים או שבעה לילות בשבוע? בקיצור, צ'או רושפלד, נשבע בספר הבישול של אהרוני שהיה כיף שחזרת לביקור. אני חייב לזוז, יש לי עוד פרק מחר.

יונתן רושפלד מגיע לבקר (צילום: מתוך מאסטר שף, קשת)
יונתן רושפלד מגיע לבקר | צילום: מתוך מאסטר שף, קשת

פחמימות

 "אייל, אל תדבר עם פה באוכל" - אהרוני. אז זאת הבעיה שלו, אה?

"יש לי חלום להצליח לקחת 2-3 שופטים שצריכים לעשות מהפך תזונתי" - נמרוד, רגע לפני שהודח. הפרטים שלי פה למעלה, דבר איתי

"לא ראיתי אננס כזה יפה הרבה שנים. אולי רק בגלזגו, ושם זה עלה לי פאונד" - בר. "היפסטר-שף"

"מה את רוצה מאיתנו? למה את כאן?" - חיים לבר. מלא אוכל בחינם, חיים. זה למה

"כשתגדלי יאמרו - יבורך הבית שממנו יצאת". אמא של עליזה לבתה. יבורך גם מי שיזמין אותי אלייך בשישי הבא, נשבע לך

"יש לך מעין מראה של חרק דיגיטלי" - אייל לאהרוני. אחת ממערכות היחסים שהיו צריכות לקרות כבר מזמן

 TVbee בפייסבוק