מה זה שם, זה מטוס? זו צלחת מעופפת? חללית? לא, לא, לא - זאת המנה הכי יפה שנכנסה אי פעם לאודישנים של "מאסטר שף". כן, כן, כן. זאת הפיתה של אהרוני. ישראל אהרוני. אני מניח שגם אתם, כמוני, בהיתם אתמול עם ריר שורף שפתיים בפיתה של המאסטר האמיתי, זו שהוא רקח בזמן שהשופטים האחרים יצאו למנוחה. קשה היה להתעלם ממנה, וקשה עוד יותר יהיה להעמיד דבר כזה בבית גם עם מתכון בפונט 72. מדהים. המבנה, התבשיל האסייתי הלוהט בפנים. הכל זרח שם. כמעט כמוני, כשדמיינתי את עצמי מרטש את הפיתה הזאת. דיברו איתך כבר על רצועת אוכל באזור 16:00, נכון? כי אם לא - כדאי. 

בכלל, הרגע הזה בו השופטים עפו על המנה, אחרי שהוא גילה להם שהיא שלו - היה רגע מדהים. התמקדתי בפרצופו של אהרוני בזמן שהמחמאות שטפו אותו ואפשר היה להבחין בקלות שהוא מתרגש כמו ילד. זה היה רגע כן ואמיתי נוסף במערכת היחסים הטלוויזיונית והוותיקה בין השף הנהדר הזה לבין הצופים בבית. עוד נקודה שכדאי להתעכב עליה לפני שאני פונה לכל אלה שעברו אתמול, היא שסוף סוף נמצאה המחליפה לסכין המושחזת של רושפלד. מי זו? הלשון החותכת של אייל כמובן. נראה שהוא זה שלקח על עצמו את תפקיד השופט הרע, והוא לגמרי עושה את זה בדרכו שלו. אולי קצת פחות בוטה ומעליב, אבל לגמרי חותך ומבטל את מי שלא מגיע לו להמשיך הלאה. לבחור לא להעביר מישהו דורש נימוקים והסברים, ובואו - אין מישהו שמנמק ומסביר לעומק יותר מאייל שני. תכלס? אייל שני הוא דמות נבל מעולה, כזו שאפשר לעשות עליה ארגזים של מרצ'נדייז. 

אהרוני מפתיע את השופטים בפיתה משלו (צילום: מתוך "מאסטר שף" עונה 7, קשת)
למה אי אפשר לאכול דרך המסך? אהרוני | צילום: מתוך "מאסטר שף" עונה 7, קשת

ראשונה לעבור אתמול הייתה שירן גולברי, עורכת דין מקדימה. אחרי טיפול בתיקים כמו רצח, סמים ואונס, אין כמו פיתה עם שווארמה ביתית, סלט חרפרף וצ'ייסר של ערק כדי לגמור את היום עם חיוך. וכנראה שהיא יודעת מה היא עושה, כי למרות המתקתקות של השרי, השופטים החליטו שבא להם לראות במי מדובר והיא נכנסה לספר שכשהיא לא במטבח היא מחליפה וואטצאפים עם ששי גז על עניינים ברומו של מצפון. מפה לשם, הגיעו קציצות חומוס על פאבה ורוטב עגבניות חריף, מנה שהשופטים התלהבו ממנה די בקלות, ובאותה קלות יש לכולנו עורכת דין פלילית בשלב הבא. וזה, כידוע, תמיד טוב. 

האודישן של שירן גולברי (צילום: מתוך "מאסטר שף" עונה 7, קשת)
מתמחה ברצח, סמים וחריף. ע"ד גולברי | צילום: מתוך "מאסטר שף" עונה 7, קשת

מה קורה שושי ללוש מבאר יעקב? איזה אישה. כמה קלילות וחן, כמה אהבה לאוכל למרות מסע הקילוגרמים העצום שעברה. מדהימה גם ההתייחסות שלה לעצמה, למשקל הרב שהשילה מגופה, ובכלל מדהים איך שהיא ובעלה לוקחים את כל העניין באהבה, בחן ועם המון כבוד לאוכל. אז נכון, גם שושי הביאה פיתה עם קציצות דגים, כנראה קציצות "של שישי" (כי אין אופציה אחרת) - אבל לא נורא, נסלח לה. בכל זאת היו שם חצילים מטוגנים. ובואו, יש על חצילים מטוגנים? כנראה שלא, כי תוך דקות היא כבר עמדה מול השופטים עם שוק עוף ממולא כבש, אורז וים הפתעות. עוד רגע סופר מעורר ריר עבר בשלום מבחינתי, ומסקרן מאוד מה תביא איתה שושי לשלבים הבאים. 

מודה אני כל בוקר. מודה אני על אודישנים כמו של יובל אטיאס מאזור המרכז, או השף המזמר, אם נדייק. "כשמנמיכים את האש זה בדיוק הרגע לעבור לקריוקי", הוא סיפר לשופטים אחרי עוד מנת אודישנים של קציצות בפיתה. נו, מילא. אחרי שנכנס לעמוד מול הכיריים הוא סיפר כמה אהבה הוא משקיע בלהאכיל את הילדים שלו עם אוכל טרי באופן יומיומי, ואז פצח בשירה. שוב זה הרגיש כאילו אלוהי הריאליטי עישן משהו מופרע מדי, ולרגע חשבתי שאני צריך להצביע לו כדי שהמסך יתרומם. חיים יעביר? בטח שיעביר. אבל ממש לא בגלל כישרון הקריוקי, אלא בזכות תבשיל בשר הראש שלו עם הטבחה חצילים ופרוסות החלה של שישי. אוכל מנחם הוא צמד מילים מאוס בטירוף, אבל אם יש תמונה שמופיעה ליד ההגדרה הזאת במילון - זו חייבת להיות תמונה של המנה של יובל. 

תבשיל בשר ראש וחצילים (צילום: מתוך "מאסטר שף" עונה 7, קשת)
מתנחמים רק מלהסתכל. המנה של יובל | צילום: מתוך "מאסטר שף" עונה 7, קשת

עצרי עכשיו, עצרי מלכת. לירון פרטוש, חכי רגע. עוד לא הספקנו לשאול אותך כלום, ואת כבר המתמודדת הכי מוכשרת שהייתה כאן מאז שהתחילה העונה. איזה אודישן חד פעמי זה היה: פיתה מתוקה עם עוגת גבינה בתוכה! איזו הברקה. וזה גם נראה כל כך טוב, כל כך מעוצב, כל כך אלגנטי, כל כך הרבה לייקים באינסטגרם. בשביל מנה כזאת אני מוכן לסחוב גם עוד 34 פרקי אודישנים. בכל מקרה - כבוד גדול על הרעיון והתעוזה, וגם כל הכבוד על מנת ה-1001 סלקים וכיסוני גבינה. איך אמר חיים? "אני מכיר הרבה שפים וטבחים שהיו רוצים מנה כזאת בתפריט שלהם". אני אומר - אני מכיר אדם אחד רעב שהיה מסתפק גם רק בסלק עם המלח הגס. לירון נראית לחלוטין כמו מישהי שעשויה מחומר של גמר, ואני מקווה בשביל כולנו שזה מה שצופן לה העתיד. 

פחמימות:

"כידוע לכם, סלסולים אני אוהב" - אהרוני. כי מה שמעניין את הישראלים זה ראמן ומוקפצים

"קשה שפיתה לא תוציא שמחה מתוכה" - אייל. ו-466 פיתות?

"אכלנו כבר 60 פיתות עם קציצות בפנים" - מיכל. אני מרחם עליכם, באמת

"אם אין לך סיפור חיים אנחנו ניתן לך אחד - יש לנו שירות כזה" - חיים. מתלבט בין של אבי לוי למסימיליאנו

"הלב שלי גדול והנפש שלי שמנה" - שושי. זה המשפט הכי יפה ששמעתי השנה

"אני כלה, ואת מזהה שאני זקוק לשמלת כלה, איך אנחנו ממשיכים?" - אייל. עולים על מונית למסיבה שאהרוני מתקלט בה, מז'תומרת?

TVbee בפייסבוק