אין טבח שלא מכיר את הרגע הזה: הסיר כבר על האש, התבלינים באוויר, התבשיל מבעבע, ואז הפתעה - נגמר הגז. אתם עומדים חסרי אונים מול הסיר, יורדים לבדוק את בלוני הגז בתקווה למצוא שם ישועה, אבל מהר מאוד מבינים שהלך עליכם והלך על הסיר. עכשיו נסו לדמיין את הסיטואציה הזאת שלא בדירת הסטודנטים שלכם, אלא במאסטר שף. מלחיץ, אה?

זו פחות או יותר המילה שמתארת בצורה הטובה ביותר את הפרק אתמול: לחץ, והרבה ממנו. זה התחיל דווקא רגוע, עם המשימה שכל מתמודד מתפלל לקראתה: "תכינו את מנת הדגל שלכם, זו שמתארת אתכם הכי טוב". החיוכים החלו להתפזר, כל אחד היה בטוח שהוא שולף את מנת יום הדין שלו, הם החלו לבשל ולרקוח אבל אז הגיע אייל, כיבה את החשמל והוריד חושך על פני כיריים. אין חשמל ואין אש. עכשיו בואו נראה אתכם.

אבל רגע. לפני שנחזור לתקופת הצנע (עם מזווה בלתי נתפס), כמה מילים על הפרק של יום ראשון והפרידה המפתיעה מתהל ושגיא. תראו, על הנייר זו הייתה משימה די פשוטה להבריק עם רוטב עגבניות משומר. מצד שני, מדובר כנראה בחומר הגלם הכי פופולרי בתולדות התכנית, ולמרות שהלב נוטה מיד לכיוון החריימה והקציצות, המוח מבין שמדובר במשימת הדחה, וכך היו מתמודדים שאכן הוסיפו קצת מוח למנת החריימה שלהם (כפיים דנה!), ואחרים שהבריקו עם מנה מדהימה (הפסטה של אלברט) שהצליחה להמם גם את אייל.

אז מה לא עבד אצל תהל ושגיא? הבנאליות, חברים. שניהם נפלו על מנת מרק שלא הצליחה להתרומם, ושניהם הוכיחו שמה שעובד במטבח הביתי ומרגש חברים ובני משפחה קצת פחות עושה רושם על אהרוני, שלא ממש הסתיר את האכזבה העמוקה שלו מתהל ולא התבלבל כשקבע ששגיא בכלל לא עמד במשימה. פייר? ציפיתי שתהל תמשיך איתנו לפחות עד חצי הגמר, אבל אתם יודעים איך זה: כשהעגבניות מתגלות, החזקות נכשלות.

עניין נוסף לרעתה של תהל (אני באמת מתקשה להתאושש מהפרידה הזאת) היה שהיא נשפטה מיד אחרי אלברט, שלפחות בתחילת השבוע, עם הפסטה המינימליסטית שלו, נראה כמו מועמד בטוח להפוך לטבח הבוכרי השני הכי טוב בארץ. מנת הפסטה האדומה הזאת הייתה הברקה, מהמנות האלה שאתם לא צריך לטעום ומספיק מבט אחד על מסך של 40 אינץ' כדי להבין שיש פה גאון. כזה שהיה מצליח לרגש אפילו את רושפלד. אבל אז לקחו לאלברט את הגז והחשמל. ובמקום לבשל על אש קטנה, הוא החליט לשרוף את המועדון.

אלברט הפך לנכשל הבולט ביותר במשימת הגז והחשמל, וזה קרה בגלל סיבה אחת פשוטה: הוא החליט להיצמד לדרך שלו וסירב לקבל את הכוונות השופטים. הוא היה כל כך בטוח בעצמו, עדיין שיכור מאדֵי ההצלחה במשימה הקודמת, שהוא פשוט נכנס עם הראש בקיר. מנת הכיסונים שלו נראיתה מבטיחה בהתחלה, בטח אחרי שהתפלפל מולקולרית, אבל אז, ברגע שזרק את הבצק עטוף בניילון לסיר שלא הצליח להתחמם - היה ברור ששם זה נגמר והוא בדרך למשימת הדחה. אני מקווה בשבילו שהנבוט הדמיוני שקיבל בראש הגיע בדיוק בזמן הנכון, והחל מהמשימה הבאה הוא יניח את האגו בצד וייפתח את הראש. כזה מתמודד עם פוטנציאל גולמי לא ראינו כבר המון זמן.

מה חשבו השופטים על המנה של אלברט?
קורבן לאנרכיה במטבח - אלברט | צילום: מתוך מאסטר שף 8, קשת 12

יחד עם אלברט נכשלו גם גל, רוחמה, עדי, ארנון, ונמרוד, שייתחרו כולם במשימת ההדחה ואחד מהם יעזוב אותנו כבר בשבוע הבא. מדובר בשישה מתמודדים מעולים, אחד מהם (נמרוד) בעל סינר זהב, ויהיה מסקרן לראות מי מכולם יעזוב אותנו. אם אני צריך להמר, אני מעריך שארנון, "הילד של כולנו", יהיה זה שיפנה את מקומו. יש לו עוד הרבה מה ללמוד (להכין שקשוקה כמנת דגל? בעונה השמינית? באמת?), והוא בדיוק מסוג המתמודדים עליהם נאמר "אתה חמוד, אבל תחזור עוד שתי עונות, אנחנו עוד נהיה כאן".

כרישה וכישרון

מצדה השני של המשימה, היו כמובן המצטיינים שלה: קוסטה וג'אנה. זוג סינרי הזהב שנראים כמו אמא ובן, ולא מפסיקים להבריק. ג'אנה, למרות שלא סיימה כמצטיינת, הולכת ומתגלה כמתמודדת הכי בולטת של העונה; היצירתיות, הכישרון, ובעיקר השלווה - יש לה את כל החבילה. היא יודעת שהיא טובה יותר ממרבית המתמודדים, היא יודעת מתי לשלוף את הנשק הנכון, ובעיקר נראה שהיא מכינה אוכל מדהים. מנת הכרישה שלה במשימת הפתיליות הייתה וואו אחד גדול. הכל עבד לה, ובזמן שכולם נלחמו באגלי הזיעה והלחץ, היא פשוט שטה על המשימה בקלילות. אז הנה, יש לי פייבוריטית, וגם מרגיש לי שבחרתי נכון.

ג'אנה וקוסטה נתקלים בקשיים במשימה הזוגית
בגדול, שטה על פני המשימה - ג'אנה | צילום: מאסטר שף, קשת 12

ולא נסיים, כמובן, בלי קוסטה. מצטיין המטבח היהודי וזה שהוכיח שפתיליה, למרות שנראה לכם, היא לא עניין עדתי. קוסטה, ואני מרשה לעצמי לקבוע זאת די בקלות, הוא הראשון אי פעם שהכין מרק קניידלך על פתיליה. ואיזה מרק זה היה! תכל'ס אין לי מושג, כי מרק הוא לא משהו שאתה יכול לשפוט דרך המסך, אבל לפי תגובות השופטים נראה שהאיש הכין פה צלחת בלתי נשכחת - והאמת היא שזה מרגש אותי.

אתם זוכרים שקוסטה בכלל לא היה אמור להיות כאן? זוכרים שכל השופטים למעט מיכל כבר שלחו אותו הביתה והיא החליטה להעניק לו סינר זהב? אז אולי בכל הקשור לשוקי אוכל, ההימורים של מיכל לא משהו, אבל בכל הקשור לקוסטה - היא יצאה גדולה מהחיים, ולמרות שמדובר רק בתחילת העונה (יחסית), ברור לגמרי שקוסטה הוא המתמודד שמשתדרג בכל פעם קצת. הוא כל פעם טוב יותר, ויחד עם "אמו הרוחנית" ג'אנה, נראה שנולד לנו כאן אחד הפיינליסטים הכי מפתיעים בתולדות הפורמט. זהב.