הלם, תדהמה, אי שליטה על סוגר הפה - תבחרו איך התמודדתם עם ההדחה הכי דרמטית מאז תחילת העונה (באחד הפרקים הכי פחות דרמטיים מאז ומעולם). ג'אנה חזרה הביתה? מי היה מאמין? אני כותב את המילים האלה ומתקשה להבין שזו אכן המציאות - כי זה לא משנה מה חשבתם עליה - היא הייתה המועמדת המובילה לקחת את העונה הזאת. בטח אחרי שאלברט עזב והפך לחיקוי (מעולה) בארץ נהדרת.

אנחנו עוד נחזור לג'אנה, כמובן, אבל חוץ ממנה קיבלנו השבוע "הדחה" נוספת, כזו שלא נקבעה על ידי השופטים אלא על ידי עובר קטן שהחליט שהגיע זמנו לצאת לעולם כדי לגלות שאבא שלו מכין מרק בורשט "הצגה". קוסטה ג'וניור נולד, וגרם לאבא שלו לעבור להחלפת חיתולים במקום סינרים. יש משהו אירוני ונכון בלידה המרגשת הזאת, ובעיקר זה שהיא באה בדיוק בזמן, לפחות בכל הקשור לנוכחות של קוסטה בתחרות.

אחרי שנשאר ראש בראש מול אלברט וניצח, זה היה הגיוני שהוא יהיה המתמודד הבא שיעזוב. נכון, זה לא נעשה כהדחה וכדין, אבל לצדק חוקים משלו, ומישהו שם למעלה הבין שתם זמנו של סינר הזהב. קוסטה הוא טבח טוב, יצירתי לפרקים, מלא תאוות בישול, אבל הוא בטח לא יכול היה להיות המאסטר שף הבא של ישראל. הוא הודח בדיוק בזמן, בחצי הדרך, ובאחת המשימות הכי מרגשות שהיו לנו העונה. משימה שבכל עונה מחדש מוציאה מהמתמודדים דמעות וכישרון.

אם נתעכב לרגע על הפרק הנהדר הזה, אז אין באמת דרך להתעלם משחר. מי שעם ההדחה של אלברט וג'אנה הפך למועמד המוביל שלי לסיים כמאסטר שף הבא. אלוהים ישמור, כמה יצירתיות! זה תמיד ככה אצלו - הולך עם הראש הצבעוני שלו נגד כל מה שנראה הגיוני, ואז או שהוא נכשל או שהוא מבריק בטירוף. אצל שחר אין אמצע, ובמשימה הזאת, עם ארבעת הצ'ייסרים המופלאים, הוא יצא לא פחות מגאון. זו הייתה מנת ניצחון מרהיבה, מלאת עומק ומחשבה, כזו שיכולה בקלות להפוך לפינגר פוד מזן חדש בכל בר פופולרי בתל אביב. המרפסת חיכתה לו, וגם אחרי ארבעה צ'ייסרים, הוא הלך ישר וסיים כמצטיין. שאפו.

מה חשבו השופטים על המנה של שחר? (צילום: מתוך "מאסטר שף 8", קשת 12)
שחר הוא לא פחות מגאון | צילום: מתוך "מאסטר שף 8", קשת 12

וכך, עם העזיבה של קוסטה וההצטיינות של שחר, יותם נשלח למשימת הדחה כגבר בודד בין 5 נשים, במה שהוכיח את מה שכתבתי פה עוד בתחילת הדרך - זו כנראה העונה הכי נשית של מאסטר שף, וזה מושלם. ההיסטוריה מוכיחה שבכל מה שקשור לזוכי העונות הקודמות היחס נוטה משמעותית לכיוון הגברי, והעונה נראה (למרות מה שכתבתי כאן על שחר) שאנחנו בדרך לגמר נשי ברובו, עם מתמודדות שטרם הוציאו את התותחים הכבדים.

ועכשיו חזרה למשימת ההדחה ולג'אנה, מי שחשבה שקיבלה את מה שרצתה עם משימת הדגים, חומר גלם אותו היא מכירה היטב ושולטת בו, ברמה כזו שכבר בתחילת הפרק היא הצליחה לשכנע אותי שהיא תהיה הראשונה שתעלה למרפסת.

זה התחיל עם מנת הדג המבושל והפולנטה שלה שזכתה לביקורות צוננות, המשיך עם המנה הכי רעה שלה מאז תחילת העונה (מנת הדג המטוגן והשעועית הפשוטה) שזכתה לביקורות קשות מהשופטים ("מנה סתמית"), הוציאה לה את כל האוויר מהמפרשים, הכניסה אותה לבלאקאאוט מסחרר, וכך, בפעם הראשונה, ג'אנה נדחקה לעמדת האנדרדוג ולא ממש הצליחה להתרומם חזרה.

בינתיים, בצדו השני של האולפן, ליאור המשיכה להוכיח שהיא טבחית מבריקה, וכדאי שתפסיקו להתבלבל בין התדמית שהיא משדרת למה שיוצא תחת ידיה. קבב הדגים שלה היא מושלם, היא טסה למרפסת, אבל לא לפני שהשופטים גם הרימו לפארח על מנת הסאיידה הלבנונית שלה שהצליחה למרות המלחמה בשעון שתקתק לאחור. ההחלטה שלה להוסיף למנה חתיכות קריספיות של עור הדג התבררה כבחירה מבריקה, ולמרות שנדחקה לפינה - פארח, כמו פארח, קמה כמו גדולה ונתנה בראש.

אחריה עלו למרפסת ונסה וגל עם שתי מנות מופלאות, לפחות לפי תגובות השופטים שעדיין נפעמים מהכישרון העילי של ונסה שמביאה בכל פעם מחדש את פריז לנווה אילן, והחיבור המדויק של גל למטבח הביתי שלה שזוכה בכל פעם לפרשנות מדויקת. אני מניח שרבים מנסים לברר היום מה זה באמת אומר "רוטב שרמולה" והאינבוקס של גל קורס תחת הבקשות למתכון - וכנראה שזה בדיוק סוד הקסם שלה. כמו זמר שמצליח לגעת בכולם – כך גם גל במטבח - היא מבשלת אוכל שמצליח לרגש כל אדם, בלי קשר למוצאו או לרקע הקולינרי שלו.

שישה מתמודדים נותרו, והמתח, כך נראה, הולך ומתלהט. בטח אחרי ההדחה של ג'אנה, שאפשר להגדיר אותה שוב כאחת ההדחות הכי מפתיעות בתולדות הפורמט. 4 נשים, 2 גברים, ועונה אחת באמת יוצאת דופן שלא מפסיקה להפתיע. אני אמנם יכול להמר עד מחר ששחר יהיה זה שייקח ומי שתינשף בעורפו תהיה גל - אבל אחרי ההדחה אתמול אני חושב שכדאי שאפסיק להמר. העונה הזו הוכיחה שאתה יכול לבשל מושלם במהלך כל העונה - אבל בסוף יכול למצוא את עצמך בבית בגלל דג בריכה אחד מקולל. אז איך החום פתאום עולה? תהיו בטוחים שהפעם, בוודאות, זה לא בגלל יולי-אוגוסט.