זהו, הגמר הגדול יצא לדרך, עם שני שליש מהזוגות שהיה צפוי שיגיעו אליו ועם כל ההתרגשות. הערב התחיל עם ריקוד של כל משתתפי העונה, ולא נעים להגיד – אבל ניכר שהרמה של הפיינליסטים גבוהה בהרבה מכל מה שראינו בשאר העונה. את ריקוד הגמר הראשון עולים לבצע מעיין, הגב הפצוע שלה, ארטיום והזקנקן החדש שלו. הם מבצעים פיוז'ן טנגו ופסדובלה, ולמרות פקשושים קטנטנים שקשורים בפציעה של מעיין הם מקבלים שתי עשיריות ושתי תשיעיות, ארטיום חוזר לנשום והם בממהרים להתכונן לריקוד הבא.

הפיוז'ן הבא, פוקסטרוט ורומבה, הוא של אלכס ונינה, שמתחילים אותו בהרמה מפוארת וגם לבושים בזהב, אולי מתאימים את עצמם מראש לגביע החגיגי שניצב ליד שולחן השופטים. הביצוע שלהם אצילי, זורם, קליל ונטול גימיקים. עד כמה טוב זה היה? ארבע עשיריות. ניקוד מושלם. לראשונה העונה.

עדי וחיים כהרגלם משלבים אלמנטים תיאטרליים בריקוד הגמר הראשון שלהם, תוך כדי הדגמת כישורים טכניים גבוהים מאוד של עדי שאפילו לא נראית מתאמצת. הריקוד כלל גם תרגיל של נפילה והרמה שנעשה באופן מושלם, וכמו שרונה לי תיארה: זה היה seamless. הם מקבלים מכל השופטים ציון 10 חוץ מאלי מזרחי, השופט שמתעקש להתקמצן על עשיריות.

עדי אשכנזי (צילום: אורטל דהן)
עדי בכלל לא נראית מתאמצת | צילום: אורטל דהן

עד שהערב המשיך בסבב השני של הריקודים, לירן דנינו ורותם כהן עלו להופיע והרקידו את האולם. קצת לפני שמעיין וארטיום עלו לריקוד הפריסטייל שלהם, הם צפו בברכות ממירי רגב, ניב רסקין, משפחותיהם ומאחותו הקטנה והמתוקה של ארטיום, שדומה לו בטירוף. במהלך הריקוד האחרון שלהם מעיין וארטיום קורנים מאושר, מרוכזים וקשה להאמין שזה באמת הריקוד האחרון. סוף סוף הנחישות השתלמה, והם מקבלים ניקוד מושלם: 40 נקודות.

גם עדי וחיים מקבלים שלל ברכות ואיחולים שכוללים כמה וכמה חברות מפורסמות של עדי, את מורה הג'אז האגדי בני הרוש ואת המשפחות המקסימות של חיים ושל עדי, כולל ילדיה שמפצירים בהם לכסח ולא לחסור הביתה בלי הגביע. לריקוד הפריסטייל הם הכינו משהו שבאמת עוד לא נראה על הבמה: מיוזיקל חי. עדי וחיים סיפקו שואו כריזמטי כל העונה וממשיכים במסורת גם הערב. הם קוטפים 38 נקודות ומחמאות מיעלי בר זוהר.

אלכס ונינה עולים לריקוד האחרון שלהם אחרי חיזוקים וברכות, ובקלות הם קוטפים ארבע עשיריות פעם נוספת. אלכס נראה כמו מרחף, והפריסטייל שלהם מלא ברוך ובמעט מאוד אקרובטיקה. אין מה לעשות, זה נכון שאלכס הגיע עם נתונים פיזיים בולטים ועם יתרון על שאר הכוכבים שהגיעו ללא רקע ספורטיבי - משה אשכנזי מזכיר לנו שהוא היה אימת כל המתמודדים, וקל להבין מדוע. 

בזמן שההצבעה בשיאה, רונה לי ואנה עולות להופיע כל אחת בתורה בריקודים מרשימים ומחשמלים שלרגע משכיחים את המתח לקראת ההכרעה הגורלית. ואז מגיעות התוצאות. למקום השלישי מגיעים מעיין וארטיום. עדי וחיים נוחתים במקום השני, ובאופן כמעט צפוי בהתבסס על שני הפרקים האחרונים - המנצחים הגדולים הם אלכס ונינה. צריך לקוות שהזכייה המעט צפויה לא תרפה את ידיהם של הכוכבים שייכנסו לנעלי הריקוד כשהתחרות תתחדש בעונה הבאה – כי לא באמת חייבים רקע ספורטיבי, רק מורה טוב/ה, התמדה ותשוקה לריקוד (תשאלו את מעיין). עכשיו רק נותר לראות אם יהיה פה אפקט נינג'ה וחוגי הריקודים הסלוניים יתמלאו. הלוואי שכן.