ערב שני של שידורים חיים, והפעם לא נרשמו החלקות ונפילות משמעותיות מדי, רק כמה פיקשושים. כן נרשמו תחפושות ותלבושות מרשימות יותר ופחות (נכון שאלכס שטילוב ייראה פגז גם בחיתול, אבל היה אפשר להשקיע טיפה יותר). השופטים הסתפקו בכובעים ופאות ואחרי שאנה ורונה לי כבר ביקרו את הכוכבים והרקדנים בחדרי החזרות, השבוע גם דוד ואלי מגיעים לחלק מהחזרות לפרגן עם טיפים.

ז'ניה ובן זוגה ג'ניה מגיעים לבקר את משה בעכו במופע סטנד אפ ומרביצים חזרות בין לבין. משה נואש להשיג שוב את ה"וואו" של אנה, ומנסה לעשות זאת עם וואלס משחקי הכס כשמכתפו משתלשלת פרוות סנאי ובעיניו איפור מעושן. כל הפאתוס והדרמה לא עזרו, לייב זה לייב. חלקים מהריקוד נשכחו ומשה אפילו הפיל את ז'ניה לאיזה רגע, וניכר שהביצוע לא ענה לא על הציפיות של משה וז'ניה ולא של השופטים. זה היה מכמיר לב, ואני ממש לא מקנאה בהם על שהיו צריכים להעביר ככה את המשך השידור החי על הספות ברחבה.

משה אשכנזי וז'ניה ליבמן - ואלס (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
רוקדים עם דודנים. משה אשכנזי וז'ניה בתור ג'ון סנואו וחאליסי מ"משחקי הכס" | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

עוד לפני הריקוד, אוראל צברי מקבל את פרס התחפושת המצטיינת של הערב. זה מה שנקרא להתחייב לתפקיד. והערה לכבוד השופט אלי מזרחי: סליחה, אתה לא רואה שכל פרק אוראל עולה לבמה בחצי מידה פחות? למה אתה משווה אותו לכדור שלג עגול? זה בדיוק ההפך. לא משנה. אוראל וליטל שיחקו אותה גם בתחפושת, אבל גם בקוויקסטפ חינני וכיפי. ואם כבר תחפושות – למה מעיין אדם וארטיום כל כך השקיעו בוואלס היפה והחיה ועכשיו נראים כל כך לא חגיגיים? אבל השקעה בתחפושת או לא – ארטיום מהפנט. הוא זז כל כך יפה, גורם להכל להיראות קל וזורם, ועל הדרך גם מורה מעולה למעיין, שהייתה בעננים להיפרד מהוואלס והרגישה בבית בתחפושת קרנף.

הברבורים השחורים שלנו יעלי ואנטון עושים מפגש משפחתי בחדר החזרות: יעלי מביאה את הבת החמודה שלה ליה שמציירת את אנטון והחתולות, אבל האידיליה הלבבית נגמרת מהר מאוד כשגם הם נכנסים לאתגר הקוויקסטפ. פער הגובה ביניהם מוסיף לקושי של הריקוד המהיר הקופצני, ולמרות זאת הם מעלים מופע מהודק. אנטון בנה כוריאוגרפיה נכונה וחכמה לשניהם, בלי יותר מדי הרמות וסיבוכים, נאמן לז'אנר, לוק חלומי של שניהם ו-10 נקודות מדוד!

האם אלה אביב גפן ובנו משוטטים יחפים בצפון תל אביב? לא, אלה עדן ואוראל שעולים יחפים לריקוד מחול מודרני. דוד דביר מסרב בכל תוקף להכיר בבביצוע כמחול מודרני, ורונה-לי (שהתחברה במיוחד מהצילומים של פאודה בחו"ל כדי לצפות בריקוד) ואנה דווקא התלהבו מאוד. מודרני או לא – לעדן נתפסו האצבעות בכפות הרגליים וזה כבר ממש מארסנל הפציעות של רקדניות מחול מודרני.

צ'ה צ'ה צ'ה, הקאובוי האוזבקי אלכס שטילוב ונינה מכניסים לבמה מסבאה דמיונית מימי המערב הפרוע ואלכס אפילו לא עושה סלטות ומסתפק הפעם בלהפגין את כישורי רכיבת הסוסים שלו. חוץ מקצת הערות על דיוקים, השופטים מבסוטים, ומה אתם יודעים? דוד מחלק עוד עשירייה! ואנשים אומרים שברק לא מכה באותו המקום פעמיים. מה הם מבינים. 

עדן פינס ואוראל כלאף - מודרני (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
אביב גפן ובנו משוטטים יחפים בצפון תל אביב? אה, לא. אלה עדן ואוראל | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

קשה להחליט מה יותר מהנה – הראיונות עם עדי וחיים לפני העלייה או הבמה או השואו שלהם על הבמה. באמת. ההנאה והצחוק שלהם כל כך אותנטיים ומדבקים, קשה שלא להיסחף. קונספירציה קטנה: האם המתמודדים מעמידים פנים שהם רוצים לתת לשני לדבר רק כדי לגנוב עוד כמה שניות של הסדרת נשימה? 

בסופו של דבר, הסיכון הגדול של עדן ואוראל לא השתלם, ולמרבה ההפתעה הגדולה (סורי משה וז'ניה) הם הזוג המודח של הערב. עדן יכולה להתנחם בכך שהיא לא צריכה לקום מחר לחזרות ויכולה לתת לכפות הרגליים הדואבות את המנוחה שמגיעה להן.