בחצי הגמר הראשון, בשבת, זכינו להכיר שלושה רקדנים חובבים מקסימים שזכו להופיע על הבמה (ומזל טוב לזוכה דנה). אבל חוץ מהם - הזוגות שלנו חזרו לסגנון ריקוד לבחירתם, שבו כבר התנסו בעבר: מעיין וארטיום חזרו לטנגו, הריקוד שאיתו הם התחילו את התחרות, יעל ואנטון חזרו לרומבה מהתוכנית השנייה, עדי וחיים בחרו בג'ייב האדיר שלהם ואלכס ונינה החליטו לשוב לרומבה גם הם. הערב בשבת הסתיים עם שיא עונתי של אלכס ונינה – 39 נקודות, יעל ואנטון עם 35 נקודות ובתחתית הטבלה עם 34 נקודות עדי וחיים ומעיין וארטיום.

הערב קיבלנו ביקור מאלי אילדיס, הפעם בלי חליפת מטריקס, שהגיע ללוות את אלכס ונינה במרכז האולימפי בהדר יוסף כשהפעם אלכס הוא זה שהעביר את האימון בסביבתו הטבעית בין המזרנים והטרמפולינות. בריקוד הטנגו הארגנטינאי הם משלבים בהצלחה גדולה אלמנטים אקרובטיים שנראו שאפתניים בחזרות, ולא רק שהם הצליחו, הם *שוב* קיבלו 39 נקודות. נראה שאת כרטיס הכניסה לגמר הם השיגו, ובשלב הזה יהיה מפתיע מאוד אם הם לא יעברו לקרב הסופי.

אלכס שטילוב ונינה סולוביוב – טנגו ארגנטינאי (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
משלבים בהצלחה גדולה אלמנטים אקרובטיים שנראו שאפתניים בחזרות. אלכס ונינה | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

ומהמרכז האולימפי בהדר יוסף לביתם רחב הידיים והמעוצב בקפידה של יעל בר זוהר וגיא זו-ארץ: אנטון מגיע לראשונה לבקר את יעלי בביתה, חמוש בזר פרחים כמו ג'נטלמן רוסי, ואז גיא מגיע ומתחיל בסצנת קנאה מבודחת. אחרי הקפה והצחוקים הם עורכים מול גיא חזרה בחצר שנגמרת בחיבוקים ודמעות, ויעלי נרגשת שכל המשפחה שלה כל כך תומכת בה ומפרגנת. את המיוזיקל הם מבצעים לצלילי אחד הלהיטים מתוך "שיקגו" – ביצוע שלא היה מבייש את בימת התיאטרון הלאומי, ובינינו, גם לא את ברודווי. הסגנון החמיא לשניהם ואולי זאת הזדמנות ללהק אותם למחזמר (בסך הכל לפי הרייטינג של התוכנית ניכר שיש ביקוש לריקודים). הם מקבלים 37 נקודות.

ארטיום, שבא לפגוש את החברות והחברים של מעיין, מגלה שהחברות של מעיין מצביעות לפעמים לזוגות אחרים בתחרות, וגם שיש לו חתולה כפילה (פייר, הם דומים), והם גם מספיקים לעשות חזרות במרפסת. ארטיום בחר להם ג'ייב - וההרמות, השפגאטים וההנפות נראים מלוטשים. אין דבר העומד בפני הרצון של מעיין אדם, ולמרות זאת - כשהם מקבלים 39 נקודות על הג'ייב השמח הם המומים לחלוטין. מעיין, מה את מופתעת? את מפגיזה כל שבוע.

יעל בר זוהר ואנטון לפידוס – מיוזיקל (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
ביצוע שלא יבייש את בימת התיאטרון הלאומי, וגם לא את ברודווי | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

אומרים שהקומיקאים הכי טובים הם גם שחקנים דרמטיים מצטיינים, והנה עדי אשכנזי מוכיחה שזה נכון. לא רק שהיא רקדה עם כיסוי עיניים, היא נתנה הופעה עוצמתית וסוחפת עם סולו הסטפס, וכל זה מבלי להישען בשום אופן על מימיקות והומור בכלל. לא נסלח לאלי מזרחי על ה-8 הזה.

הראשונים לעלות לגמר הגדול הם אלכס ונינה, שהגיעו בלי שום כוונה ללכת הביתה, ואחרי ניקוד שיא בקלות עוברים הלאה. אליהם מצטרפים מעיין וארטיום, שבקושי מצליחים להכיל את השמחה וההתרגשות וברגע נדיר מעיין אדם נותרת ללא מילים. החברות הטובות יעלי ועדי נשארות אחרונות, מחובקות ונרגשות, רגע לפני עוד ריקוד אחד אחרון - שיר זהה לשני הזוגות.

עדי וחיים מתכוננים לחצי גמר  (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
לא נשענה בשום אופן על מימיקות והומור. עדי אשכנזי | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

מתחילים יעלי ואנטון, שהתנסו בסגנונות שונים ומגוונים ועשו דרך קשה ויציבה עד כה. עכשיו, הם מפגינים בריקוד הפריסטייל האחרון גם שליטה בצעדים, גם זרימה ותנועות מאווררות ומקנחים בשפגט מרשים כשיעל מורמת גבוה באוויר. אבל זה לא מספיק, כי אחרי הופעה דרמטית וחזקה, חיים ועדי חוזרים לחיוכים הרגילים, ומפליאים לרקוד ולנצוץ. 

הדרך של אנטון ויעלי נגמרת וזה חד משמעית הרגע הכי חמוץ-מתוק בתוכנית עד היום. יעל עברה תהליך מעצים ומשמעותי ואחרי העונה שלה קשה לדמיין שכוכבת כלשהי תסרב להשתתף בעונה הבאה (שאנחנו מקווים שתהיה). אבל הוא בכל זאת מתוק, כי לדמיין גמר בלי וחיים זה כמו לרקוד טנגו עם נעלי ספורט: פשוט לא נכון.