ערב הדחה ראשון עבר על כוחותינו. השמינייה שפתחה את העונה חזרה להתחרות, ואף אחד מהם לא רצה ללכת בהדחה הראשונה לעונה – וחבל מאוד שאף אחד לא שואל אותם. עדי וחיים לא נחים על זרי הדפנה, ומסיקים מסקנות מההופעה הראשונה: אשכנזי מפגינה הלקאה עצמית מוגזמת, אבל חיים מוכיח שהוא בן זוג קשוב גם לגוף וגם לנפש - ויודע לעודד ולחזק אותה. הזוגיות ההרמונית ביניהם עוברת גם בהופעה בימתית עוצמתית, פתיינית ונועזת, והשופטים נתפסים לקטנות כמו הארכת גפיים ועבודת רגליים. בסדר, העיקר שדוד הרגיש בארגנטינה מהטנגו הזה ושולח להם נשיקת אוויר חושנית.

בר זומר נעלבה עד דמעות מהמילה "גימיק", אבל היא הגיעה לאימון רעבה (כנראה אסטלה שכחה להוריד להם בחדר ארגז פטיפורים). היא רוצה לשנות את דעת השופטים, והפעם בלי סניקרס מרושלים אלא עם עקבים דקים וגבוהים ותנועות כף רגל מעולות. השופטים חלוקים בינם לבין עצמם, וההערות של דוד גרמו לאחות של בר בקהל לגלגל עיניים אחורנית. גם ללירן דנינו יש אוהדת צמודה מהבית, טיילור מלכוב, שאפילו מרשה לג'וליה לקרוא לה בשם החיבה המיוחד של לירן, באבי בובי. ולמרות האווירה הטובה והכימיה הבולטת בין בני הזוג, נראה שבשבוע הבא ג'וליה הולכת לתת ללירן בראש על עבודת הרגליים המעט מרושלת (אולי זאת הזדמנות גם לעבוד על מנח כפות הידיים).

משה אשכנזי, מייקל ג'קסון העכואי, חשב שלא נבחין בהומאז' שלו לנסיך הפופ? הבחנו בתלבושת, ואהבנו. הפעם השניים גרפו רק "וואו" אחד ולא התאמצו להסתיר את האכזבה הגדולה. אלי אילדיס עדיין במטריקס של פרק הפתיחה, אבל הרבה יותר מפויס עם אלונה הפרטנרית, ונראה באופן כללי שלקח ללב את הערת השופטים ומחייך יותר. בניגוד להופעה הקודמת, אילדיס נראה משוחרר ונינוח יותר, ואפילו גבוה יותר אם זה אפשרי. עם כל השיפור, הזוג נוחת בינתיים בתחתית הטבלה.

משה אשכנזי וג'ניה ליבמן - לטינו (צילום: מתוך: רוקדים עם כוכבים , קשת12)
מייקל ג'קסון העכואי | צילום: מתוך: רוקדים עם כוכבים , קשת12

אלכס ונינה מנסים לא להיות שאננים אחרי שהגיעו למקום הראשון בערב הפתיחה, אבל כנראה שהציפיות הגבוהות היו בעוכריהם והשופטים העדיפו שהשניים ייצמדו לריקוד הטנגו השמרני. הם לא אהבו שנינה הובילה את אלכס ולא להפך, חוץ מאחד, דוד דביר, שנדהם מהיכולת של אלכס לרקוד ומהכוריאוגרפיה של נינה - ומפרגן להם ב-9 נקודות שלמות שמטיסות אותם שוב לראש הטבלה.

את סרגיי, בן הזוג של אסטלה אנחנו מכירים רק הערב, אחרי שהחלים מקורונה וחזר לסטודיו עם המנטרה "פחות כנאפה יותר שטרודל". ואם כבר קינוחים, נראה שאסטלה זנחה את הלוחמה הפסיכולוגית עם אפיית המאפים למתחרים - ואחרי ביצוע שלא מצליח לסחוף, אסטלה וסרגיי מחליפים את אלי ואלונה בתחתית הטבלה.

יעל בר זוהר ואנטון לפידוס - רומבה (צילום: מתוך: רוקדים עם כוכבים , קשת12)
פחד אלוהים מה שקורה בחדר החזרות הזה | צילום: מתוך: רוקדים עם כוכבים , קשת12

נכון שהיו רגעים שיעלי ואנטון נראו כמו זוג רקדנים מקצועי? צריך להוריד את הכובע בפני יעל בר זוהר על הנחישות וההתמודדות עם הפציעות שסבלה מהן. הם נראים מצוין, עובדים מצוין ופחד אלוהים מה שקורה בחדר החזרות הזה עם כל ההרמות וההנפות. פלא שיעלי נפצעה? אנטון, תרחם. 

הקהל מצביע בהתאם להצבעות השופטים, ו-2 הזוגות שמועמדים להדחה הם אלי ואלונה ואסטלה וסרגיי. בזכות ההתקדמות של אלי, ואולי גם בגלל ההימנעות מפחמימות, אלונה ואלי ממשיכים בתחרות ואסטלה נפרדת מהתוכנית באצילות האופיינית לה. ועכשיו יש לכולם קצת זמן להחלים מכל הפציעות, כי בפרק הבא הקבוצה השנייה תיאלץ להיפרד מאחד הזוגות.