האם זה היה הפרק הארוך ביותר בתולדות "האח הגדול"? הוא בהחלט הרגיש ככה. "כן, הרבה דברים קורים הערב", צהלה לירון ויצמן והעירה אותי מהתרדמה שצנחה עליי בשלהי הכניסה השלישית. גם עלילות בית, גם כניסת דיירים, גם משימה סודית וגם קאמבק של אדל ואביבית? אני אישה עובדת, פיפל, אין לי את כל היום.

אז מתחילים עם ההדחה של מגי, ועם ישראל נגרר בבית וזועק "אבל למה ככה, למה ככה, למה למה ככה ככה, ככה למה, כך לם". מה זה "ככה", יש דרך אחרת להיות מודח ב"אח הגדול"? העדפת שנכניס מטבע של שנקל ותרד יד ברזל ענקית מהתקרה ותרים החוצה את מגי + חיפושית פרווה מחזיק מפתחות? ישראל כה הלום עד שחרבושיו המילוליים נעשים פחות ברורים מבדרך כלל. "אני בטון אחי, הכול צ'יפס בשבילי, אני צוחק מטראחות". אני מאוד מקווה שאם ישראל יזכה בכסף הוא יקנה לעצמו מילון, כי וואלה נהיה לי פישלוץ מהג'יבריש הזה.

חוץ מהברייקדאון של ישראל, שאר הדיירים נוהגים כמנהגם. תומר נותן בהתקרבנות הקבועה, רץ אחרי לירז ומתלונן שהיא לא מספיק סלחה לו וזה לא בסדר. סימה שוב מתהפכת ומצהירה שהיא תומכת בזוגיות של ישראל ומגי, אחרי שבפרק הקודם היא הטיחה במגי שהיא לא נאמנה. ומירב מחפשת איפה לסכסך, מפטפטת לתומה עם לירז ופתאום מכריזה "שיואו, נזכרתי פתאום שאת חרא של בנאדם, נכון חבר'ה?" וכולם ממהרים לתרום דוגמאות מלוות בעזרים חזותיים ומצגת. לירז קצת מזכירה לי את שפרה קורנפלד מהעונה הראשונה: לא בנאדם מרהיב כשלעצמו, אבל מרוב לינצ'ים שהיא עוברת אתה כבר אומר יאללה תנו לה את המיליון, מסכנה. בכל פעם שמירב או תומר מאגפים את לירז לפינה, מתחשק לי לסמס לה, סתם כדי להראות לבובלילים של העולם מה זה. אני כמו מצביע של ביבי שאומר טוב, הוא אמנם הצביע נגד ההתנתקות, אבל זין אם אני נותן לשמאלנים האלה את התענוג.

והנה הגיע הרגע של הדיירים החדשים. אסף גרניט ויוסי שטרית בחצר. כלומר, מה? למה אסף גרניט ויוסי שטרית בחצר? "הם יכינו ארוחה לדיירים ומי שיכין אוכל יותר טוב ינצח", מסבירים המנחים. מה קורה פה? למה צריך לערוך תחרות ביניהם? בשביל מה הטיימר? למה יש פה תנאים לארוחת ערב? מה הטעם לתחרות אם אנחנו לא רואים מי ניצח ואין שום פרס? ואם שופכים טאלנטים של רשת לתוך החצר, למה לא לתקוע שם גם שורה של שופטי "דה ווייס" בכיסאות שיסתובבו לשמע המריבה המועדפת עליהם, ואת רון שחר על שטיח מסביר על היסטוריית המקדשים בבנגלדש? מוזר מאוד.

תראו מי הגיעו לחצר של הבית... משחקי השף - מחר אחרי החדשות! @gameofchefs

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on

ראשון נכנס אלי, הוא גולש ורוכב על סוס ועוד דברים שהוא ראה על פוסטרים שחור לבן בדיזנגוף סנטר. הוא מאוד אוהב לענוד נשים כמו יהלום, כמה באפלו ביל מצדו, והוא "תמיד זומם". קשה להאמין שהוא יבחש את נשות הבית עם הרפרטואר הזה, אבל מי יודע, מריה כבר מזמן לא החליפה בויפרנד ורכיבה על סוס נראית פיצוץ באינסטגרם. אחריו נכנסת דניאל, "בת מושלמת להורים מושלמים במשפחה מושלמת", מה שנקרא - נקסט. אחריה נכנס בחליפת דגל מושיקו מהליכודיאדה, בא לפזר קצת תורת ישראל בבית המשוקץ ולהסביר לשמאלנים בבית למה הם טועים. איך אומרים הסגברה בימניות? רק שמושיקו לא יעצבן את רועי, הוא עוד עלול להעיף עליו גוש של דמעות ולהתקפל רועד בפינה.

את כל הנ"לים מקדמים הדיירים הוותיקים בדממת קבר. הדיירים החדשים יורדים במדרגות, צועקים "שיואו" ומתרגשים, ובסלון עומד מעגל של פסלים בטריינינג. תמיד קשה לארח, אני לא אומרת, אבל לפחות תגידו שלום, תמחאו כף, משהו. היחיד שמקבל איזושהי תגובה הוא עמוס, האקס הפיקטיבי של מירב מהמשימה הסודית, אשר למראהו מירב מדלקמת בצייתנות את התסריט שניתן לה: "יואו יואו יואו יואו יואו, יואו יואו יואו יואו יואו, יואו יואו יואו יואו יואו!" ומזה למדים הדיירים שיש לה קשר לעמוס, יואו. אבל מלבד אפיזודת היחס הקצרצרה הזאת, כולם ממשיכים לשתוק מול הדיירים החדשים, וכשמגיעה בר-ממשפחת-סנדלר-המפורסמת (כן כן אלה מהדוכן בקניון!), שלומדת שיווק קבלה והוקרת הטוב (אני גם למדתי הוקרת הטוב אבל בסוף הוקרתי רק בינוני), היא עושה ככל שביכולתה כדי להעיר את העניינים ולקבל קצת צומי ראוי. "מה זה השקט הזה", היא צורחת מראש המדרגות, וכולם בוהים בה בשתיקה, "יאללה תתעוררו! תשמחו! נו תחבקו אותי כבר!".

זה לא עוזר, כי לבם של הדיירים נתון רק לשתי נשים: אדל ואביבית. כן רבותיי, הגיע הזמן להכרעה הגורלית: מי ייכנס לבית, אביבית או אדל? הקהל בבית הצביע… והתשובה היא שזה לא משנה בוא נכניס את שתיהן מה אכפת לנו! מתוך הלימוזינה קופצים שני מחשופים ענקיים, מסתבר שהקרב האמיתי לא היה בין השפים בחצר אלא בין שתי המתקמבקות שהתחרו מי גוזרת יותר בד מהסנטר למותן. הן מדדות בצחקוקים לתוך הבית, וסוף סוף הדיירים קמים לתחייה: אדל ואביבית שבו אלינו! תקופת החושך הסתיימה, ימי העצב תמו, שבו בנות לגבולן, והעיר נווה אילן צהלה ושמחה.

אבל רגע, נשארה עוד הפתעה אחת, אבל תיזהרו לא להתעלף כי היא ממש ממש מטורפת. "שימו לב זה לא קרה אף פעם בהיסטוריה של 'האח הגדול'", אומרים המנחים, "זה ממש ממש מדהים, לא היה דבר כזה, אין לתאר את ההלם, פשוט טירוף, תתכוננו כי זה הולך להפיל אתכם, אוקיי הנה זה קורה: בר, עלייך לתת שמות להדחה בפומבי!".

"סבבה, אין בעיה", אומרת בר.

בום!