אחרי כמה שבועות קשוחים, ואחרי עזיבה אחת מרצון של מי שהיה, לדעתי לפחות, הפייבוריט של העונה מלבד זהבה - חזינו אמש בפרק משעמם להחריד שכל כולו ירידת מתח ופיהוק אחד גדול. ובסוף של הפרק הזה, כמה סימבולי, נפרדנו גם מהמתמודד המשעמם אך גם המוזר ביותר בבית. כי כמו אילון בחלק הראשון של העונה, גם העזיבה של אופיר הייתה ידועה מראש. למזלו, היא נדחתה בגלל שבבית יש מתמודדים שגרמו לצופים להדיח את מי שהם שונאים ולא את מי שכל תרומתו היחידה הייתה להצטרף לשני אנשים שמדברים ולעשות תנועת "כן" עם הראש. ד"ש לחברים מקופת החולים.

העזיבה של דרור הייתה טראומה גדולה, כמובן, לדיירי הבית עצמו, אך גם להפקה וגם לצופים. נראה שאנחנו הצופים לא נצליח לפענח נפש מורכבת כשלו אך הוא וזהבה ולמעשה כל דו-שיח ביניהם היו נקודת האיזון לצופה בבית בין כל הריבים הבאמת שטותיים וצעקניים של רמי, יהודה וחבורתם. אם אני צריכה לנחש, העזיבה של דרור נבעה אמנם בעיקר מגעגועים, אך מה ששבר אותו היה הסרטון הערוך מתוך משימת הגמר הטיפשית של ג'וזי. לכאורה, ההפקה השתמשה בכל התותחים הכבדים כדי להבעיר אש בתוך הבית, אבל זה לא עבד: הדיירים הבינו במהרה שאין אש.

במשך שבועיים (ככל הנראה. מרוב עריכות אין לנו מושג מתי קרה כל דבר) לא התרחש דבר בין קארין לדרור, למרות הסרטון וההשפלה, כנראה כי היא לא רצתה לפתוח את זה. לא קרה כלום גם בין אלמוג וקארין, מה שהסתמן כיריבות הגדולה הבאה בבית. רמי ויהודה כבר עייפים מלריב אחד עם השני ואפילו דניאל וקארין מתקרבים, אחרי הקרינג' בימים הראשונים שלו בבית. ההפקה נשארה קירחת מכאן ומכאן, ועל הדרך גם הפסידה מתמודד דומיננטי מאוד שאיבד את זה ופרש. באסה לנו הצופים ובעיקר באסה לעם ישראל שרואה את זהבה בן דומעת כבר 80 ימים ברצף.

View this post on Instagram

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael)

מה כן היה לנו בבית? ריב על פיצוחים. ג'וזי ונפשו העדינה, לא בציניות, נקלעו לשיחה של שני מבוגרים ציניים וכך נוצר לנו משל "הגרעינים השחורים". רמי לא הבין מה רוצים ממנו, יהודה ניצל את העצבים של ג'וזי כדי להרגיע אבל בעצם להדליק אותו יותר, ליאור ניסה להשכין שלום (הלם) ורק אביחי בן חיים יושב באולפן חדשות 13 ושמח שתאוריית ישראל הראשונה/שנייה שלו הגיעה גם אל "האח הגדול".

מפה לשם, חצי מהפרק פחות או יותר עסק ב...ריב? זה נחשב ריב? ויכוח? לא יודעת. מכירים את הסרטונים האלה שרואים שני שוורים פשוט נוגחים אחד בשני וכל פעם זזים כמה סנטימטרים אחורה בכל צד? אז ככה נראים הוויכוחים של יהודה ואלמוג. הם ליטרלי מתנהגים באותו האופן ויש להם כרגע מערכת יחסים מוזרה למראה, שכוללת בעיקר מריבות וחיבוקים ונראית כמו פיצוץ ידוע מראש שיגיע מתישהו בשבועות הקרובים. מחוץ לבית זה כנראה היה מיתרגם לשני אנשים שהיו עושים אחד לשני לייקים על כל התמונות באינסטגרם ובפייסבוק מ-2014 ומדברים קצת בצ'אט אבל אף פעם לא באמת נפגשים כי ברור להם שאין לזה פוטנציאל אמיתי.

View this post on Instagram

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael)

והחלק הכי גרוע: אנחנו הולכים לקראת שבוע שבו גל ולינור חוזרות לבית האח. זה קרה אתמול בערב, מי יודע באיזה יום נראה את זה, אם בכלל השבוע. אבל אם הכניסה הזו אמורה להיות שיא העניין ולא ראינו אותה - זו בעיה. הרי לא הראו לנו שום דבר מעניין בפרק האחרון, יכולנו באותה מידה לבהות שלוש שעות בעציץ, תנו לנו לראות לפחות את התענוג של צפייה בדיירים מקבלים את שתיהן, מה כואב לכם?

בזמן שמצמצתם

"השאירו רק את הגרעינים השחורים"- רמי, רמי, רואים שאתה לא בחור של כדורגל

"מתאים לך דווקא מלאך המוות"- ג'וזי לא התחפש לאל יווני בפורים, הוא התחפש לטרול

"את החתולה הכי לא סקסית שראיתי, נראית כמו סקוטיש פולד" – ג'וזי יודע להרשים בחורה

"כשמנה חוזרת לי באמצע סרוויס, אני לא נרדם לילה שלם"- אורן גורם לנו לבכות מרוב געגוע למסעדות