11 פרקים אל תוך העונה השנייה של "המירוץ למיליון", ואנחנו רק במדינה השנייה על הגלובוס. ההפקה מחליטה להביא את מקסיקו לכדי מיצוי מלא, ואנחנו יוצאים מהעיר אל הכפר. הצמד הנשוי טוהר ואוולין, שכזכור, הגיעו ראשונים אל נקודת הסיום האחרונה, מקבלים כנראה בתור פרס זמן מסך מכובד. טוהר פותח במחמאות לאשתו, כשהוא מגדיר אותה כ"מתמודדת שהכי פחות מתאימה ל'מירוץ'", מכנה את היכולות הספורטיביות שלה בתואר "עולב", ובשלב מסוים פשוט מתוודה שהיה שמח לרוץ עם הלן, שממשיכה להחזיק את רגב בביצים. אוולין, מצדה, לא מתרגשת או מביעה התנגדות, אולי כי אין טעם להתווכח עם מישהו שחושב שכל אחד יכול לכתוב קלאסיקה כמו "האריה שאהב תות".

הפרק נפתח עם משימה פיזית בשדות - גדיעת שורש אגבה במשקל 130 קילו במצ'טה, או בקיצור, הזדמנות להוציא באופן לא פלילי את כל העצבים שאגרת עד עכשיו על הפרטנר שלך ב"מירוץ". ובמקרה הזה, לא מפתיע שעומר, אח של נטע, מתנדב ראשון למשימה. אודי ויוסי מצדם מחליפים את מקומן של הפקחיות מחולון שכבר לא איתנו, ופוסקים שהנופים הפראיים של מקסיקו לא מגיעים לקרסוליים של טבריה. ואם כבר עולם דימויים שחוזר על עצמו - מור ומור משוות את הגידום של האגבה ללידת תינוק. אלוהים אדירים. 

משימות פיזיות, על פניהן, תפורות עבור דניאל ואליהו החסונים, ודניאל אכן מתקתק את המשימה, אבל רק כדי כמעט להתעלף בסופה. אליהו מבזבז דקות ארוכות כדי לנסות לאושש את חברו, ובמהלכן נחשף הנשק הסודי של זוג הדוגמנים - תיק מפוצץ בזרעי צ'יה. מור סילבר לא יכלה להתגאות יותר. גם במשימה הבאה הדרמה נמשכת כשדניאל מדמם מהאצבע, ומיילל כאילו מינימום נכרתה לו.

בגזרת משפחת ברזני, עומר מנסה לקחת מנטע את אור הזרקורים, ומתחיל לספק גם הוא פניני חוכמה. האחים מנסים להבין לשווא את ההבדל בין המונחים "סדיסט", "מזוכיסט" ו"נודיסט", ועומר טוען שהנגאובר מקורו בפטריות רגליים של מקסיקנים שדרכו על צמח האגבה. מה אומרים? לא אומרים.

לאחר משימת הג'יפה של האגבה, הזוגות עוברים בדוכן מיצים, מתענגים על בקבוקי שתייה נקיים ממותגים באופן מחשיד, וחולקים להם מחמאות מופרזות. כמה דקות לאחר מכן, יוצאים לפרסומות ומופיעה, בצירוף מקרים מטורף, החסות של ספרינג. איזה קטע, זה נראה בדיוק כמו המשקה שהם... אה. הבנתי.

המשימה המרכזית של הפרק, שבה נדרשו המתמודדים לדרג את הפלפלים על פי מידת החריפות מ-1-12, שלפה את השד העדתי מהבקבוק, כאשר המתמודדים הופתעו לגלות שמשפחת חיימוביץ' סיימה ראשונה את המשימה. רגב, שלא בדיוק מסתיר את ה-ח' ו-ע' שלו, נשנש בהתחלה מהפלפלים כאילו היו סוכריות מנטוס, אבל מהר מאוד החל להשתנק. גם מאודי ויוסי היו ציפיות כלשהן, אבל במשימה הזאת, בדומה לכל המשימות בעצם, לא הצליחו להבריק. ירדן ואן, שהוכרזו על ידי מור ומור כ"האשכנזיות ביותר" מבין המתמודדים, דווקא עמדו בה בגבורה, ועקפו שני זוגות, ביניהם את רגב והלן. נראה שהחריפות עלתה למתמודדים לראש, ובסיום המשימה הם הפחידו את המקומיים, כאשר מור סילבר חטפה עוגה לאישה מסכנה, ונטע החליטה שילדה מקסיקנית היא דניאלה, בת הדודה האהובה שלה, שחולמת כמוה להיות אושיית אינסטגרם.

האם בשלב כלשהו נזכה לראות את הזוגות משתחררים ומתחילים לרכל אחד על השני בטסטות שלהם? כי אנחנו קצת מעוניינים לאשש כמה תחושות בטן שהיו לנו, כמו זה שמור ומור מהוות מעין "קו אדום" עבור המתמודדים האחרים - אם הם רואים שהן מצליחות את המשימה, הם יודעים שהמצב בקאנטים, וכו'.

 TVbee בפייסבוק