פייר, התבאסתי. בתחילת העונה אולי לא התרשמתי מהנוכחות של וובה ואלה, אבל לשניים האלה יש קסם לא מוסבר שגם אני התקשיתי לעמוד בפניו. אלה היא חלומו של כל מלהק ריאליטי, וובה הוא חלומה של כל אישה, והסיבוב הקצר שלהם הספיק בשביל לגרום לי להכות על חטא. אבל יש דבר אחד שהסיבוב שלהם לא היה מספיק ארוך עבורו - וזה קליפ הפרידה שמשום מה שודר במהלך ההדחה עם מיטב הרגעים שלהם מהעונה. אנחנו בקטע המירוץ השלישי, כן?

ההדחה של וובה ואלה היא לא רק מדכאת ברמה האישית, אלא גם טרגית. אם יש דבר אחד שאלוהי המירוץ אוהבים יותר ממשימות "מצאו את הסימן על אחד מאלף קבקבי העץ", זה נהגי מוניות רשלנים שמובילים להדחה שבאמת לא הייתה צריכה לקרות. וובה ואלה אמנם הסתבכו, כמו כולם (כמעט, נטע ועומר יצאו משם תוך 40 שניות), במשימת הקבקבים, אבל עדיין סיימו אותה מספיק מוקדם בשביל שנחשוב שאן וירדן כבר לא יזכו לראות את אלבניה. או ארמניה. אולי בוסניה? הדבר היחיד שהבנתי מהפרומו זה שאנחנו בדרך למדינה משעממת. 

בסופו של דבר, אגב, זה לא באמת משנה לאיזה מדינה נגיע. להפקת "המירוץ" יש בנק של 7-8 משימות שהיא פשוט מפעילה ברוטציה, שזה בסדר, ולרוב היא גם תעדיף להוסיף איזה ניחוח פרובינציאלי לכל העסק. כי למה שהזוגות ילמדו על אמנות מקומית אם אפשר לתת להם ללמד הולנדי אומלל שמושיק גלאמין ביקר בבית רה"מ, ששלומית מלכה צילמה קמפיין לקסדות (העונה צולמה ב-2018, לא לשפוט) ושישראלים אוהבים לשמוע את "מלכת השושנים", שיר שרק לפני שבועיים כבר הופיע באחת המשימות. עד שכבר קיבלנו משימה שהיא 100% חו"ל, כשהזוגות התבקשו לשנן מבנה של עץ אשוח ולשחזר אותו בכיכר שנמצאת פחות או יותר בקצה השני של אמסטרדם, הפוקוס הוסט בעיקר לכיוון המשברים. אביתר וליאן, להפתעת אף לא אדם אחד, שוב רבו, כשפעם נוספת ליאן היא הצודקת בזמן שאביתר התעקש שלמשימה אין שום שיטה ואז עוד כעס עליה. אני קצת מרחם על השניים האלה, שניכר שכל אחד מהם רצה לבוא לבד. המשבר העצוב באמת היה של אורי, שעבר התמוטטות עצבים של ממש כשנתקע במשימה, אבל למזלו הוא זכה באח כמו בן, אולי הגבר הכי רגיש במירוץ הזה, שידע בדיוק איך להרגיע ולדרבן אותו. 

אסף ונתנאל, המירוץ למיליון (צילום: רשת 13 )
קצת פרופורציות, לא ביקשנו יותר. אסף ונתא ב"המירוץ למיליון" | צילום: רשת 13

אמרנו גברים רגישים, אמרנו אסף ונתא (או כמו שנטע ברזני קוראת לו: "נטע עם ת' ו-ה'"). רק שאם אצל האחים הרגש הזה מעורר הזדהות, אצל החברים הטובים האפקט דווקא די הפוך. אסף ונתא הצליחו לבסס את עצמם תוך רגע כזוג הכי חזק מבין החדשים, והעובדה שארבעה מהזוגות הוותיקים בחרו לעכב אותם מראה יותר מכל עד כמה הם מהווים איום. ועדיין, השניים האלה החליטו להיעלב כהוגן מהמהלך נגדם, כולל כל המונולוגים הקבועים של רגשי הנחיתות, למרות שגם עם המתנה של רבע שעה הם עדיין הגיעו במקום השלישי. וובה ואלה, שסוף סוף לא זכו לעיכוב, הודחו גם בלעדיו. קצת פרופורציות בבקשה.

כמה קטנות

- הפקת "המירוץ" החליטה, מסיבותיה שלה, לקדם את הפרק האחרון עם ספוילר של ממש, והודיעה שאו אורי ובן, או וובה ואלה או אן וירדן יודחו. האמת, הכסף שמעולם לא שמתי היה כנראה הולך לזינות, והכותרת "הדחה כואבת" דווקא התבררה כמדויקת למדי.

- מה לא היה מדויק? ההבטחה ל"הודעה דרמטית" של וובה ואלה בסוף הפרק. אז לא, וובה לא התגרש ואלה לא בהריון - הם בסך הכל קיבלו פינה שתאפשר להם ללרלר על הזוגות ובעיקר להעביר את העונה מעבר לרף 50 הפרקים.

- אולי זה פשוט הקשב הסובייקטיבי שלי, אבל צמד הפרקים האחרונים נתן לנו קצת פחות מדרמת שי ושני ויעל ויוסיאל, וטוב שכך. וכן, שני, לגמרי ראינו אותן מבקשת עזרה מיעל במשימת הקבקבים, דקה וחצי אחרי שפתחת עליה כשהיא ביקשה ממך עזרה מבלי להגיד "בוקר טוב" כשאתן נפגשות במלון.

- ובכל זאת, הערה אחת ליעל ויוסיאל: אחרי שבפרק הבכורה יעל העירה שוובה ואלה הגיעו העונה רוסים יותר מבעבר - וכשהם נפגעו בעקבות השידור גם התנצלה - יוסיאל הופתע מזה שיש נהגי מונית בשם ראשיד ועלי באמסטרדם. נטע, תסלחי לי על ההשאלה, אבל חבר'ה, מה נשמע?