כמובן שאי אפשר לפתוח את הריקאפ הזה בלי מילות פרידה לזוג הכי מתוק במירוץ הזה - טלי וגילי. זה היה מכעיס, עצוב וכמעט בלתי נסלח, אבל אחרי ההדחה של עדן ואביעד, לא נשאר זוג שהיינו מוותרים עליו והיה ברור שההדחה הבאה תהיה אבידה גדולה לתכנית. אנחנו עוד נתעכב על הנושא הזה בהמשך אבל כרגע נחזור אחורה. איפה היינו?

אנחנו ביום האחרון של נפאל, והזוגות מגיעים לצומת - לבחור בין שתי משימות. האחת, להטיל את בן זוגך למירוץ בפעמון גונג ענקי, והשנייה היא להאזין לחיקוי מחריש אוזניים של אחד מהממנים לצליל של גונג. כלומר ההתלבטות היא בין לעשות משימת סבל פיזי מחריד ובין להתנגח בגונג ענקי. באופן לא מפתיע, רוב הזוגות בוחרים במשימת הניגוח והבחירה הזאת תעלה לחלק מהם במחיר כבד.

קארין ואריאל הוכיחו לא פעם שיש להם יכולות טקטיות מצויינות, אבל הפעם הם עשו בחירה תמוהה למדי כשבחרו בקארין, ששוקלת 4 קילו בלחץ להיות כלי הניגוח בפעמון. אריאל שיגר אותה פעם אחר פעם אבל לא הצליח לספק את הסחורה וכפי שהובטח לנו כבר בפרומו, הם הגיעו לנקודת שבירה. קארין לא עמדה בעובדה שהיא משמשת כמחבט אנושי והם נקלעו ללופ סבל אינסופי שהיה קשה לראות אותם יוצאים ממנו.

אתם יכולים לקרוא להם דביקים, מעצבנים, או מתייפיפים למצלמה, אבל בעיניי האהבה מלאת החמלה של הזוג הזה היא אותנטית לחלוטין ומקסימה בנוף התחרותי של המירוץ הזה. יש חיים אחרי התכנית, וטוב לראות את אריאל תומך בקארין, כשהבריאות שלה זה הדבר החשוב באמת. העידוד שלו מצליח למלא אותה בכוחות חדשים והשניים מצליחים לבסוף לקבל את הרמז למשימה הבאה, וככל הנראה הפניה לבדיקת CT.

זוג נוסף שנשבר במשימה הן טיה ופיי. אין ספק שמדובר בזוג שיודע הכי הרבה תהפוכות בתכנית. פעם הן מקום אחרון - פעם הן מקום ראשון, פעם הן מחסלות משימה בקלות מעוררת קנאה - ופעם הן נתקעות שעות באותו מקום. כאן לא היה מדובר בקושי פיזי, אלא בקושי מנטלי של פיי. ההתמודדות שלה מול כישלון מביאה איתה משקעים מהעבר והיא נכנסת לבור עמוק של הלקאה עצמית. זה כמעט אבסורד לראות אותה מעידה על עצמה כלוזרית וחלשה, בעיקר כשהיא אחת מהמתמודדות הכי מאיימות בתכנית.

תחושת חוסר האונים והתסכול גורמים לפיי לפקפק בעצמה וביכולות שלה בכל התחרות, היא לא מסוגלת להכיר בעובדה שמה שהביא אותה עד היום זה העובדה שהיא וטיה הן פשוט זוג חזק. לא סתם כולם שמו להם פעם "עצור", זו לא הייתה קנוניה על רקע אישי - הן פשוט באמת טובות. כמו קארין ואריאל, טיה ופיי הוכיחו שמעבר ליכולות פיזיות, המעלה הכי משמעותית של הזוג היא החברות. טיה מכילה את פיי ברגע הכואב הזה והן מצליחות לחזור למסלול כזוג החזק והעוצמתי שהן.

המשימה הבאה דרשה מהזוגות לסחוב אבנים במשקל של שני בני הזוג יחד, ותוך כדי שהזוגות סוחבים אבנים ועוד שנייה חוטפים קילה, כל אזרחי נפאל עומדים מרותקים. למקרה שערוץ 13 דואג מאחוזי רייטינג, שפשוט יתחיל לשדר בנפאל, כי נראה שהם עפים על זה.

אחרי זה, הזוגות היו צריכים למצוא מבין קבוצת כדים גדולה, כד אחד עם תחתית זהובה. יו נואו דה דריל, זה תלוי במזל, זה טורף את כל הקלפים - יאדה יאדה יאדה. הממנים, זוג שסובל מעודף מזל ככל הנראה, הצליחו למצוא את הכד הנכון על הניסיון הראשון, ולא הספיקו אפילו לפרוק את המוצ'ילה מהאוטו וכבר דילגו לעבר המקום הראשון על השטיח. הם זכו כל כך הרבה פעמים ב"פרס מתנת" שלדעתי הם כבר יכולים להמיר הכל למיליון שקלים ולסגור את הבסטה.

ומקיצון אחד של עודף מזל, הגענו לקיצון השני. הרגע שבו טלי וגילי מנפצות את הכד היה רגע פשוט טראגי בצורה שאי אפשר להעלות על הדעת . רק לפני שנייה אריאל דיבר על זה שהן תמיד יוצאות ראשונות ממשימות כאלה, ואכן היה להן מזל - רק שהן לא שמו לב אליו. אחד מהכדים הראשונים שניפצו היה הכד עם התחתית הזהובה, ובאופן אבסורדי לגמרי הן פשוט המשיכו הלאה לנתץ עוד ועוד כדים. בשלב זה צרחתי על הטלוויזיה כל כך חזק עד שהבחורה מהביטוח של הראל ברחה ולא חזרה יותר לעולם (סתם הלוואי), כי אין ספק שזה היה אחד הרגעים הכי מתסכלים שהיו במירוץ.

הפזיזות של טלי וגילי היא לבסוף מה שעיכב אותן, והן מצאו את עצמן מגיעות אחרונות לשטיח. מה שהכי עצוב בהדחה שלהן, זה שהן לא הודחו בגלל קושי פיזי או אפילו בגלל הגיל שלהן. בואו נודה בזה, כשהעונה רק התחילה הייתה תחושה שמדובר בליהוק בשר תותחים בשביל הקוריוז והן יעופו לפני שנגיע לנתב"ג - אבל הן הוכיחו אחרת. פעם אחר פעם הן התעלו על עצמן, עד שחשבתי שיש מצב שנראה אותן בגמר. אפשר להתנחם בזה שהמסר שגילי רצתה להעביר עבר לחלוטין.  הן הוכיחו שהכל אפשרי, לא משנה מה הגיל שלך. להתראות חמודות.

בפרקים הבאים של המירוץ למיליון: הזוגות נוחתים בשנגחאי ואוראל נזכרת ששנגחאי זו עיר ושגם הבן שלה גר בעיר ומתחילה לבכות, סיד ואייל מסירים עוקב למופטי הנהג כי הוא לא עקף את המשאית וקארין אומרת "בעזרת השם".