שמחה גדולה! בשעה טובה עברנו ממקסיקו לקולומביה - 14 פרקים ומדינה שלישית לעונה - בסך הכל לגיטימי. כמעט כל המתמודדים מוצאים סיבה למסיבה: מור סילבר זוכה לטיול שורשים למולדת אביה המנוח, הלן שמחה להישאר בטריטוריה הבטוחה של המדינות דוברות הספרדית ורגב מבסוט על ההשקעה שהחזירה את עצמה בערוץ ויוה.

יתר המתמודדים לא נשארים אדישים ליופי של הגברים והנשים המקומיים: אליהו נזכר בחוויות הסוערות מהטיול שאחרי הצבא ואילו עדי שוטפת את העיניים אחרי שעד עכשיו הסתפקה בבנות כחול-לבן (לא שכחנו את הרומן הפוטנציאלי הלוהט עם אן). גם נטע לא טומנת ידה בצלחת, ושולחת "מה נשמע" לבחור קולומביאני לוהט.

המשימה הראשונה, בסגנון משחק ה"ווייפאאוט" (עליו השלום), דורשת מהזוגות לבחור מתמודד שיקפץ בין שושנות מים בלתי יציבות וייפול כל שלושה צעדים - ואחד שייתן לו הוראות כמיטב המסורת. בקיצור, הזדמנות מושלמת עבור הנשים - נטע, אוולין והיתר - לחלק פקודות ולצרוח על הגברים. עומר שם את נפשו בכפו ונותן לנטע, שברור לה ולנו שכיוונים זה לא הצד החזק שלה, לנווט. אחרי לא מעט ניחושים והרבה מזל, זה איכשהו עובד להם. טעות לעולם חוזרת, ומור סילבר שוב עושה משימות ג'יפה עם ג'ינס - איפה הטייטס הוורוד שלה כשצריך אותו? 

משימת הביצה היא גם נקודת השבירה הגדולה של רגב והלן. האחרונה, שבימים כתיקונם מנהלת את העניינים, נכנסת לבלקאאוט ורגב מצדו מתקשה לזכור על איזו שושנה דרך לפני כמה שניות. את המשימה הם מסיימים אחרונים ב"אנרגיות נמוכות", מקום שהם בהחלט לא רגילים להגיע אליו. אבל לרגע אל תחשבו שכל זה מונע מרגב לשיר קלאסיקות ישראליות נוסח "במחנה נדלק ירח". פעם אמן תמיד אמן. 

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

אוולין וטוהר, כאמור אחד הזוגות החזקים במשחק, נתקלים בנקודת התורפה של אוולין, שהתגלתה עוד בפרק הראשון בישראל: משימות גובה. מדובר בעניין שיכול להיות בעייתי בהמשך, בעיקר כי אלו סוג המשימות האהובות על ההפקה בשלבים המתקדמים. טוהר מתקשה ולא בפעם הראשונה לעודד את אוולין, ובעיקר מפציר בה להפסיק עם ה"אמאל'ה והאבאל'ה" ולשחרר את הידיים. טוהר בחייך, קצת רגישות לא תזיק. בסופו של דבר היא מצליחה להתעשת, אבל הצצה לפרק הבא מלמדת שהיא ממשיכה להתייפח והפעם גם רוצה לחזור הביתה.

משימת הגובה, שבה התבקשו הזוגות להתאים בין חיה לבית הגידול שלה, כללה רק חיות מנייר ולא את הדבר האמיתי, בין אם בשל חיסכון בתקציב או פחד מחרם טבעונים, ובסך הכול התאימה לילדים בגן חובה. לא פלא שמור ומור, האמהות הטריות כמו שהן טורחות להזכיר לנו בכל הזדמנות, מסיימות אותה בקלות ואילו עדי ומיתר נכשלים בה לא פחות משלוש פעמים. 

גם המשימה הבאה עמדה בסימן משחק ילדות - מעין משחק "טלפון שבור" במהלכו המתמודדים התבקשו להבין משפטים בעברית מעוברי אורח מקומיים ששמעו אותם בטלפון. לא דבר פשוט, בהתחשב בכך שחלק מהמתמודדים לא מבינים אפילו בעברית מה זה "מוזיאון האינקוויזיציה". ואם כבר געגועים לילדים: מור שהיא לא סילבר נרגשת לגלות ששמו של קולומביאני שגייסה למשימה הוא דניאל, שזה בדיוק כמו השם הממש נדיר ולא בינלאומי בכלל של הבן שלה.

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

במירוץ נשארו 7 זוגות, והמשמעות של עונשי סיבוב פרסה ועצור גדלה יותר ויותר. רגב והלן כצפוי עדיין על הכוונת, ודניאל ואליהו, שמודים ש"הם לא סובלים אותם", גם על הגריל. הפרק מסתיים כשטוהר ואוולין מתברברים, השד יודע למה, והטעות הזו עוד עלולה לעלות להם ביוקר. ונסיים עם מילה טובה לירדן ואן, "הזינות", שמתקתקות את המשימות ולא שוכחות להרים אחת לשנייה על היופי הטבעי. שאפו. מבחינתי זכיתן בכוס מיץ טבעי בעמדת התוכן השיווקי, כולל נענועי אגן ו"לחיים" עם המוזגת המקומית.

TVbee בפייסבוק