עונת החצי-אולסטארס-חצי-אנונימיים של "המירוץ למיליון" יצאה לדרך, ויותר משהיא צריכה לעמוד בציפיות - היא צריכה להפיג כמה חששות, בואכה משבר אמון. העונה האחרונה של "הישרדות", מופרעת ותוססת ככל שתהיה, מתחילה רק עכשיו את פרפוריה האחרונים (גילוי נאות: נשברתי מזמן), וניכר שהקהל בונה הפעם על מוצר מעט יותר מהודק, שגם כשיימרח יעשה זאת במידה. אם לשפוט על סמך הפרק הראשון, לא שזה מומלץ, אפשר להיות אופטימיים. תעודות זהות קצרצרות ושתי משימות זה אולי לא מדהים לפרק פתיחה, אבל כבר התרגלנו לפחות.

ובזמן שהעריכה עוד עשויה לשטות בנו, יש דבר אחד שהוא כבר ודאי, וזה שהעונה החדשה עוברת בהצלחה את מבחן הליהוק. בגזרת הזוגות החוזרים אפשר למצוא כמה מהזוגות היותר אהובים בתכנית (ולא כמס שפתיים, אלא באמת זוגות אהובים קולקטיבית): בני הדודים המתוקים יעל ויוסיאל, מהבודדים בריאליטי שבאמת ובתמים מצחיקים אותי; זוכי העבר שי ושני, שמן הסתם לא יגיעו עד הסוף, כי ישראל לא מסוגלת להכיל זוכים כפולים; וובה ואלה, שכפי שאבחנה יעל הגיעו השנה יותר רוסים מבפעם הקודמת; וגם החברות והזינות אן וירדן, האחים "צ'יל" אורי ובן והאחים שאינם צ'יל בשום צורה, נטע ועומר.

כשזה מגיע לזוגות החדשים המצב לא פחות מבטיח, אגב. יש שם את הנשואים האנרגטיים ליאן ואביתר (פאן פאקט: אחיה הגדול של האיט-גירל אבישג נגר), האחים טלי וגילי (פאן פאקט 2: סטייליסט מצליח ואורח קבוע בסטוריז של מיטב סלבריטאינו), הזוג הצעיר והנאה אשריאל ואליסה (פאן פאקט 3: לא עברה אודישן ב"אקס פקטור"), וגם כמה שעוד לא התחילו לפלרטט עם הכוכבנות: חברי הילדות אסף ונתנאל, התאומות שירי ונגה ובנות הדודות הגרושות רותי ומיכל.

הקצב של הפרק הראשון אמנם היה מצוין, אבל בגזרת המשימות ניכרה, כרגיל, תחושה של מחזור. שוב משימה שבוחנת את התקשורת בין בני הזוג כשאחד מהם תלוי באוויר, שוב משימה בשוק מקומי שתלויה כולה באחיזת שרצים ושינון מילים אקזוטיות בעזרת זרים פעורים. בין כל הפאן בלט במשימת השוק גם רגע אחד של שבירה, כשאן, למרות כל החוזק והניסיון, לא הצליחה להתאושש מהעובדה שהיא מוקפת בג'וקים. נטע ברזני, בקטע שמסביר גם למי שעוד לא הכיר אותה באיזה טיפוס מדובר, אפילו סיפרה אחר כך במלון ש"כאב לנו עליה" - אבל עשתה את זה תוך כדי פיהוק ורצון מובהק לחתוך למיטה, כי היא נטע ברזני

View this post on Instagram

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

בכלל, חלק גדול מתשומת הלב הייתה מופנית בפרק לנטע ועומר, שבטח תשמחו לשמוע שעובד היום בעסקי הקנאביס (סליחה, *קנאביז*). השיא האישי שלי, אם תהיתם, הוא הרגע בו הם לא זיהו את הקולגות רותי מיכל וקראו לאחת מהן ציפי. אבל זה בסדר, כי אחר כך ציפי עצמה קראה לוובה "weba", אז זה מתקזז. ואם כבר וובה ואלה: אני מעולם לא הבנתי את ההתלהבות מהשניים האלה, שתמיד הרגיש כאילו הם נשענים מעט יותר מדי על פער השפה כדי להצחיק. העונה, עם ההכרזה של אלה שהם הגיעו ל"עונת הגולסטאר", נראה שזה רק יחמיר ויעייף הרבה יותר מהר. 

המפגש בין פרק היכרות לבין ליהוק שנשען שוב ושוב על זוגות מצחיקים - איפה מעיין ובת-אל מהעונה השלישית? שאלה שמעסיקה אותי תמיד והיום במיוחד - יצר שעה וחצי נטולות מתח לחלוטין. הדבר היחיד שאפשר להתרשם ממנו כבר עכשיו הוא שיש שני זוגות חלשים באופן משמעותי, אורי ובן וגילי וטלי. מתבקש להפיל את זה אוטומטית על העובדה שמדובר בשני הזוגות הגדולים והמלאים ביותר, אבל בואו נודה באמת - גילי וטלי חתכו כבר במשימה הראשונה לטובת קניית טילון ואורי ובן משקיעים את מיטב מאמציהם בלא להתאמץ. הבעיה היא לא הקילוגרמים העודפים אלא הדרייב החסר, ואת זה כדאי להם לתקן, ומהר. כי זה אולי עוד יתגלה כמסע ארוך ומתיש, אבל כבר עכשיו ברור שהרמה שלו גבוהה בהחלט.