אנחנו נמצאים כבר לא מעט פרקים עם אותם שישה זוגות (אחרי האין-הדחה של נטע ועומר, וגם בפרק הבא היא לא נראית באופק), אבל זה מאפשר לפחות ללמוד להכיר אותם יותר ויותר. כבר אמרתי שאני מפרק לפרק לומדת להבדיל בין דניאל לאליהו, והפעם הצטרף פרט טריוויה חדש - דניאל גבוה וגמלוני, ואליהו קומפקטי וגמיש, כפי שהתברר במשימה שבה נאלצו לזחול בין קרני לייזר. היי, אפילו הם הודו בראיון ב"ידיעות אחרונות" שלאנשים ברחוב אין מושג מי זה מי.

למרות שבארץ יש יותר ממיליון יוצאי ברית המועצות לשעבר, ועד עכשיו המירוץ התנהל במדינות רחוקות ועל פניו אקזוטיות יותר, נראה שדווקא ברוסיה, הגזענות של המתמודדים יוצאת החוצה. נטע ועומר הגדירו את העם הרוסי בשתי מילים: "וודקה וקור", ואילו אן ציינה שכל משפט שהרוסים יגידו תמיד יישמע עצבני. עיקר האינטראקציה הייתה כרגיל במוניות עם הנהגים, שגם המבוגרים ביניהם נראו כאילו יצאו מקטלוג, ונראה שהמילה היחידה שהמתמודדים יודעים להגיד היא "ספסיבה".

הפרק כלל שלוש משימות מאוד קשות, שבכל אחת מהן נותר לבסוף זוג אחד אחרון, בעיצומם של רגעי משבר. המזל הוא שבגלל שכל המשימות היו כאמור מורכבות, בכל פעם שזוג הגיע אחרון ומדוכדך למשימה הבאה, הוא גילה לשמחתו שהמשחק עדיין פתוח.

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

 

עדי ומיתר נתקעו במשימת הלייזר, אחרי שמיתר הלך לשבת בצד מרוב ייאוש והכריז שמדובר ב"משימה בלתי אפשרית" לזוג "גדול" כמוהם. בסופו של דבר, הם הצליחו לעבור אותה אחרונים, אחרי לא פחות מ-30 ניסיונות כושלים. למזלם, הם הצליחו לצמצם מהר מאוד את הפער, אחרי שעדי הגיעה "חמה" למשימת המסוק הבאה.

במשימת הצומת נטע נבחרה להטיס מסוק עם ג'ויסטיק ולהנחית אותו על ראשו של עומר. לא ברור למה דווקא היא נבחרה בגלל שנטע וסבלנות, כמו גם כיוונים, לא הולכים ביחד, או כפי שעומר תיאר: "יצא לה הגן של המרוקאית". עומר המסכן ממש התכווץ פיזית מתוך חשש אמיתי שהיא תרסק עליו את המסוק. זה נגמר כשעומר נכנס שוב לנעלי האח הבוגר והתומך, והחל לעודד את נטע שהיא הרבה יותר טובה מזוגות אחרים במירוץ. כנראה שתחרותיות בריאה זה כל מה שהיא הייתה צריכה כדי להתאפס ולהשלים את המשימה.

אבל עם כל הכבוד למיתר ולנטע, הדרמה הענקית בפרק הייתה שייכת לירדן ואן. כבר כמה פרקים שהן על פי תהום, מתנדנדות ממשימה למשימה ובעיקר נאבקות בתחתית מול עומר ונטע. הן זוג חזק, זה נכון, אבל בשלב הזה של המשחק נראה שרוב המשימות הפיזיות בכל זאת גדולות עליהן, בתור הזוג הנשי היחיד שנותר במשחק. כך במשימת הנפט הראשונה ירדן הגיעה לידי בכי וייאוש, כשדחפה כמעט לבדה את הראש והשיער לתוך חבית נפט במטרה להוציא משם מספרים קטלוגיים. אן טענה ש"היד שלה קצרה מדי", ופחות או יותר השאירה אותה לבד במערכה. לאחר שיצאו מהמשימה אחרונות, הפיצוץ התלהט במונית, כשאן טענה שירדן לא מקשיבה לה כשהיא עצבנית, וירדן, מצדה, הייתה באמת עצבנית.

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

למשימה הבאה של הלייזר הן הגיעו מפורקות וחסרות מוטיבציה וישבו בחוץ. חבל, כי אם הן היו נכנסות הן היו מגלות שהפעם, לשם שינוי, המשימה תפורה למידותיהן הקומפקטיות. אחרי שהן מנסות לעבור את המשימה בלי לתקשר, הן מבינות שצריך "לדבר על זה". בפעם השנייה בחוץ הן באמת מצליחות להשלים, והמריבה מסתיימת עם חיבוק והתנצלות הדדית. כנראה שהפיצוץ הזה היה חייב להגיע, כי לאחר ששחררו את כל האמוציות, הן רגועות יותר, עוברות יפה את המשימות, ובסופו של הפרק גם מצליחות לעקוף את עומר ונטע.

ומילה על אחד הזוגות הפייבוריטים, הלן ורגב. היה כיף לראות את שיתוף הפעולה שלהם, כשהלן מפקדת על רגב להוציא את המספרים מחבית הנפט, מנחה אותו איך לקער את הגב במשימת הלייזר, והוא מצדו נותן לה שקט וריכוז להנחית את המסוק על ראשו. בקיצור רגב יודע מה טוב, ונותן להלן לעבוד. תמשיכו ככה, והדרך לגמר סלולה.

tvbee בפייסבוק