חברות היא דבר הפכפך. פעם אתה עוזר לחברים לנקות שטיח עצום בנהר, ופעם אתה מעניק להם "עצור" לפני נקודת סיום קריטית. "סה לה וי" מה שנקרא, ואין טעם להפוך את זה לטרגדיה קירגיזית. הפרק הזה עמד, ללא ספק, בסימן הסכין בגב שלכאורה ננעצה בגבן של אן וירדן על ידי דניאל ואליהו, ופייר, התעייפתי. אחרי עונה שלמה שבה שמענו את רגב והלן מתמרמרים על הפיכתם לקורבן ה"עצורים" פעם אחר פעם (מה שהלהיט גם לא מעט סכסוכים), הגיעו מים עד נפש. את האנרגיה שבוזבזה בלבכות על ה"עצור" הזה, אן וירדו היו יכולות להשקיע נגיד, במשימות עצמן. הזמן עד הפסקות הפרסומות קצר והמלאכה מרובה. 

ואו-הו, כמה אנרגיה בוזבזה. כבר כמה פרקים שאנחנו סוחבים את סיפור ה"עצור" הזה על הגב, ולא מדובר בתיק טיולים אופנתי של "אנדר ארמור". הפעם ירדן ואן החליטו להפיץ את הבשורה בקרב כל הזוגות במשימת דחיסת הבגדים, בניסיון להסית נגד אליהו ודניאל או אולי לקושש רחמים. נראה שזה לא כל כך הצליח להן, בעיקר כי לרוב הזוגות בשלב הזה פשוט כבר לא אכפת.

ואם כבר דחיסת בגדים, חייבים לדבר על יחסי הציבור הלא-ממש מחמיאים שקירגיזסטן מקבלת במירוץ, גם ביחס לאיך שהוצגה בפרקים הקודמים. בניגוד ליתר יעדי מזרח אירופה שקיבלו הילה נוצצת של "בירות השופינג החדש" בחסות חברות הלואו-קוסט, "קורגוסטן", כפי שעומר מכנה אותה, מוצגת בעיקר כמדינה שבה התושבים עסוקים בלשתות תה ולירות חץ וקשת, מה שכמובן מביא את כל המתמודדים לפתח חשיבה קולוניאליסטית טיפוסית ולהציע מגוון של דרכים לייעל בה את החיים. ובכן חבר'ה, תודה לכם, אבל תושבי קירגיזסטן הסתדרו יפה מאוד אלפי שנים גם בלעדיכם ואין סיבה שהם לא ימשיכו גם בעתיד.

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

מה שבטוח זה שבשלב הזה של המירוץ, אף אחד כבר לא מנסה להעמיד פנים שהוא "קול". קור הרוח נשכח איפשהו בדרום אמריקה, וכל המתמודדים נמצאים בסערת רגשות ובמצב נפשי גבולי ביותר. בזמן שטוהר ואוולין לא מפסיקים לריב (מה חדש בעצם), עומר שוב נדרש לעשות בייביסיטר על נטע הבוכייה, שמספקת את אחד מרגעי הפרייסלס העונה כשהיא בטוחה ששלט עם המספר "9999" הוא בעצם רמז סודי שההפקה מנסה לשלוח לה.

ורגב והלן, כמובן. אפשר רק לדמיין מה עבר במוחה של הלן כשראתה כמעט את כל הזוגות עוזבים את השוק לפניה. עם כל רגע שעבר, הייתי בטוחה יותר ויותר שהיא עומדת לנפץ את מסך הטאבלט שבו היא צופה ברגב מתברבר בין המכולות בשוק בחוסר אונים. בכלל, הכוח של הזוג הזה טמון בהיותו יחד, וכשמפרידים ביניהם, אי אפשר ממש להיות מופתעים כשהתוצאה היא לא פחות מכישלון חרוץ.

אבל שום דבר לא הכין אותנו לרגע המביך בו אן וירדן עמדו ל"עצור" שלהן יחד עם מי שהכניס אותן לשם מלכתחילה, דניאל ואליהו. כמו כל דאבל דייט בהיסטוריה, גם זה התחיל בשתיקה מביכה והמשיך לחילופי דברים שאף אחד לא ממש רצה בהם. עבור הצופים לעומת זאת, מדובר היה באחת מהסצנות היותר מהנות לצפייה בפרקים האחרונים, כי כששני זוגות לוהטים כל כך מעלים את הטונים, אי אפשר לצפות שלא יעופו ניצוצות באוויר. אז נכון שהשמועות הרומנטיות של העונה עוסקות בכלל בזוג אחר, אבל יהיה בהחלט נחמד לראות איזה סלפי לוהט של מי מנציגי שני הזוגות הללו, כי איך אמרנו אי שם בכיתה ג' בבית ספר יסודי עלום שם בצפון הארץ? מי שרב מאוהב.

tvbee בפייסבוק