ממש כמו תייר בנפאל שקוף חטף לו במבה מהיד, אני מרגישה מרומה אחרי הפרק של אתמול. מה זה היה? אחרי שחצי עונה חפרנו על אותה יבשת, סוף סוף נוחתים ביעד חדש ומרענן, ומה אנחנו מקבלים? משימה וחצי ופרסומת לחטיף גרנולה. וזה עוד לפני שדיברנו על הפרק הקודם שהיה לקט שקר כלשהו עם צילומים "סודיים", בהם יכולנו לראות תיעוד אקסקלוסיבי של סיד נוגס בברוקולי בבית מלון. חדר העריכה - נא להתניע.

את היום הראשון בנפאל התחלנו עם משקה מרענן שלשם שינוי הוא לא פרסומת למותג מיצים מפורסם. המתמודדים היו צריכים לנחש את מרכיביו של ה"לאסי", משקה נפאלי מקומי, ואז להקפיץ את מרכיביו אחד לשני בתקווה שהצליחו לזהות את המרכיבים הנכונים. או בקיצור, המשחק האהוב עליי "להפיל אוכל על הרצפה במדינות עולם שלישי".  גילי התלהבה במיוחד מהמשימה, אבל זה לא אומר הרבה כי גילי בעצם מתלהבת מאוד מכל דבר. "וואו! יוגורט! איזה כיף זה יוגורט! כה מרענן על הבוקר! וואו, והנה ברווזים! כמה שאני אוהבת ברווזים!" גילי, את מתוקה רצח, אבל רחמים על טלי, שכבר לא מצליחה להסתיר את הקושי שבלהכיל את פצצת האופטימיות הזאת.

בעוד הווריד במצח של טלי בוחן את הגבולות שלו, שאר הזוגות נאבקים באתגר שהוא להקפיץ קינמון בשקית, משימה שהיא, מסתבר, קשה מאין כמותה. אבל עדן ואביעד מתקתקים את המשימה ויוצאים משם ראשונים, אולי בגלל הקריירה שלו כמיקסולוג, ואולי כי זו הייתה משימה שבה הוא היה צריך לזרוק על עדן דברים. אין לדעת. מה שאני כן יודעת, זה ששוב היוצרות התהפכו והזוגות שהקדימו עם שחר, נתקעו בהקפצת הקינמון במשך שעות בזמן שהזוגות שהגיעו אחרונים יצאו משם בטיל. ככה זה במירוץ, פעם אתה מקבל פרס מתנת, פעם מעיפים אותך חזרה לנתב"ג.

היה מפתיע לראות את הממנים מדשדשים מאחור עם המתקשים. למרות שלאחרונה עברה ביניהם חתולה שחורה (ומיוחמת), ציפיתי מהם לא להתעכב על משימה שטותית כל כך. הנאחס כבר התחיל כשאחד מהם קיבל שקית יוגורט לעין (מה שהביא את אחד הוויזואליות הכי איומות אי פעם בתולדות המירוץ, תודה על זה) והמשיך כשהם טעו פעם אחר פעם ברשימת המרכיבים. בשלב זה התפללתי שחביב ויצחק יצלחו את המשימה כמה שיותר מהר, בעיקר כי התפללתי לכל דבר שיגרום להם להפסיק לצעוק כבר "נוזל שקוף! נוזל שקוף!".

בין שקיות מתעופפות המכילות נוזלים למיניהם, קרה הבלתי יאומן וגילי נשברה. זה קורה אחת לכמה פרקים, כי היא סך הכל אישה בשר ודם ולא עשויה ממרשמלו כפי שזה נראה. היא וטלי לא מצליחות לפצח את הדרך לצלוח את המשימה, מה שלא משאיר את ליבם של הממנים אדיש (לפחות של אחד מהם). יצחק נותן להן טיפ למורת רוחו של אחיו, והופ - השתיים יצאו משם עם הרמז למשימה הבאה. פעם נוספת במירוץ, טלי וגילי מקבלות עזרה. נקווה שבשביל הממנים זה יגמר יותר טוב.

המשימה הבאה הייתה סיוטית במיוחד - לטפס מיליון מדרגות של מקדש ובסופן להרכיב פאזל של דגל נפאל. לראות את המתמודדים משתנקים וגוססים בדרך למעלה החזירה אותי לימי הפורנו-סבל של משימת הבופה.
סבבה שלפעמים יהיו משימות כאלה, אבל למה למען השם להקדיש לזה חצי פרק שגם ככה לא קורה בו כלום?! זה כמו שומר המסך הכי מייאש בעולם.אבל לא רק אנחנו מיואשים, כי פעם נוספת הפרק, טלי וגילי מגיעות לנקודת שבירה. לראות את קרין ואריאל הצעירים על סף עילפון רק מבהיר כמה המשימה הזו מאתגרת בשביל זוג המבוגרות של המירוץ. לא סתם שתיהן התייפחו כשצלחו את המשימה, כי הן אמנם התגברו על הרבה קשיים במהלך העונה, אבל משימה כזאת בהחלט העלתה את השאלה האם הן מסוגלות להיות חלק מהתכנית הזאת, ולשמחתנו - הן לחלוטין מסוגלות.

אם חשבתם שבשליש האחרון של הפרק תקבלו עוד חלק מהמשימה הבאה טעיתם. זמן המסך הרב שנותר הוקדש כולו להאדרת חטיף אנרגיה והבהרה של המתמודדים שמדובר בחטיף נפלא שממלא אותם במרץ ואנרגיה להמשך היום. מי שנתן את ההצגה הכי אמינה ומשכנעת היה הקוף שהתגנב מדי פעם לפריים וגנב את החטיף וככל הנראה מדובר בפרזנטור הבא של המותג. ברכותיי.

בפרקים הבאים של המירוץ למיליון: עדן צועקת על אביעד, טלי מתפעלת במשך שעתיים רצופות מסמוחטה שמצאה על הרצפה והקוף מחליף את רון שחר בהנחיית התכנית.