עונה חדשה של "המירוץ למיליון" (ימי רביעי ושבת, 21:00, רשת) כבר כאן וכולנו עסוקים בשאלה אחת - כלומר, חוץ מבן כמה רון שחר (לטס פייס איט, הבחור נראה אותו דבר מאז ימי "משחק החיים"): האם העונה הנוכחית תצליח להצמיח גיבורי תרבות כמו בתור הזהב שלה? העונה האחרונה של "המירוץ" אמנם הייתה משעשעת וכללה כמה דמויות חצי זכורות כמו לי וטל, מאמנות הכושר המתולתלות, אבל אנחנו מדברים פה על תכנית טלוויזיה שהצליחה להצמיח כוכבים כמו אדל בספלוב, אלכסה דול וכמובן נהג המונית/מנטרל המחבלים לירון "טילטיל" אורפלי, עוד לפני שניצח ב"הישרדות".

האם זה מקרי ש-24 שעות לאחר שבר רפאלי מביאה לאוויר העולם את אל, אחות לליב, רוב נשות העונה השישית של "המירוץ למיליון" מתהדרות בשמות לועזיים? אנחנו ספרנו אוולין, אן, הלן וכמובן ג'סיקה, שהגיעה עם האקס אסף ולה יש לפחות תירוץ הולם: היא עולה חדשה, עם מבטא שאנחנו מוכנים לסבול מעט מאוד זמן. 

כמיטב המסורת, העונה נפתחת בהצגת הזוגות, על אף שלפרק הראשון כבר קדם ספיישל ובו הזוגות התבשרו לכאורה שיש להם 60 דקות להגיע לנתב"ג ובדרך נאלצו להתמודד עם אתגרים לא פשוטים כמו להינעל במחסן או להפיל את המפתח של האוטו לביוב. אבל אנחנו ברשותכם נתמקד בפרק הראשון, בו בלטו לחיוב נמרוד ויונתן, הידועים גם בכינוי "הפסנתרנים" - ספק היפסטרים, ספק חנונים אמיתיים - אם עוד יש גבול שעובר בין השניים.

אהבנו גם את מעיין ונעה, שרק נראות כמו אושיות אינסטגרם שסופרות את העוקבים ב-K אבל הן למעשה סטודנטית לרפואה ואושיית אינסטגרם. עוד בגזרה הנשית - על תקן הגימיק של העונה מגיעות מור ומור, AKA מור סילבר וחברתה הפחות מפורסמת. הראשונה טוענת שמגיעות לה הטבות כי היא "הופיעה ב'דה ווייס' וב'אקס פקטור'", אבל אצלנו יש לה בכלל נקודות זכות בגלל "TLV - עושים את תל אביב". סלב נוסף שהגיע לבקר העונה הוא הזמר רגב הוד, הפעם לצד אשתו הלן שעושה רושם כדמות הדומיננטית בקשר ולא מהססת להכריז ש"אנחנו נעמוד במצב, נראה מה יותר נכון לעשות ונעשה". יש למה לצפות.

33 דקות לתוך הפרק מופיע התוכן השיווקי הראשון, הישג מרשים למדי בהשוואה לפרק ממוצע של "הישרדות". הפעם הלכו בהפקה על גאווה לאומית ולא רק על מיץ טרופי אקראי, כשהזוגות מתבקשים לנהוג ברכב עם מערכת מובילאיי, מה שמקשה על נמרוד ויונתן שמוכיחים יכולות נהיגה פחות טובות משלי, ואין לי רישיון. אבל רגע לפני, אנחנו עדים לסצנה ברמת אמינות מפוקפקת שבה אביבית והני, מפקחות עירוניות כובשות מחולון כמעט נתפסות על ידי מפקחים אחרים ומלמדות אותנו על ההיררכיה המורכבת בתחום.

עומר ונטע הם ללא ספק, זוג האחים הכי מרענן שנראה בתכנית - היא הכפילה של נועה קירל, שמקדישה מדי יום שעתיים וחצי לבחירת הטייץ אותו תלבש לעבודה, הוא מובטל וגאה בזה, וביחד הם נראים כמו היורשים של האחיות האהובות רומי וקורל מעונה 3. זוג שקצת פחות הרשים אותנו הוא טוהר ואוולין, שהצליחו להשתקם מטרגדיה משפחתית רק כדי להיכשל במשימה הראשונה, ללכת על קורה בגובה 30 מטרים ולהצטלם בסגנון התמונה האיקונית "ארוחת צהריים על גורד שחקים", מהיעד הראשון שלהם במירוץ - ניו יורק. מי שהזדעזעו מהמשימה במיוחד הן ירדן ואן, סטודנטיות לתקשורת וחברות הכי טובות שהכירו כשירדן דרסה לאן את הכלב שכמקובל בז'אנר, היה כנראה גור פומרניאן יקר ערך.

עד המשימה הבאה (ספוילר: גם היא כוללת לא מעט תוכן שיווקי) אנחנו מכירים את אליהו ודניאל, לוחמים/דוגמנים שמדברים במושגים כמו "רבאק" ומשווים צלקות, אבל לא מוכנים לזוז בלי מאפרת צמודה ועסוקים רוב הזמן בלסדר את השיער. חינניים לא פחות הם מיתר ועדי, שהצליחו להתמודד עם מחלת הסרטן ממנה סבל מיתר והגיעו במטרה לשחזר את הטיול אחרי צבא שמעולם לא הספיקו לעשות (בגלל "הקטע" שדפק לה, נו, כשחלה בסרטן). עוד חיבבנו את יוסי ואודי, שייתכן שלפחות אחד מהם הוא טילטיל הבא לאור העובדה שהם חיוביים ופורצים בבכי בכל הזדמנות אפשרית.

המירוץ למיליון 6 (צילום:  יחסי ציבור )
דניאל ואליהו מתוך המירוץ למיליון 6 | צילום: יחסי ציבור

במהלך הפרק הזוגות מתמודדים עם משימת מצא את ההבדלים בגרסת לייב אקשן בסניף איקאה, ממלאים שמן זית באמצעות נדנדה ומגיעים לנקודת הסיום הראשונה שלהם בפנימיית מקווה ישראל בחולון, שם כנראה אביבית והני שכחו לחלק דו"ח. בשלב זה עוזבות את המירוץ מעיין ונעה, ומשאירות בלבנו חור. מזל שלפחות אחת מהן סטודנטית לרפואה.

מצטייני הפרק: יונתן ונמרוד כמובן, שניסו להיפטר מהתדמית האליטיסטית: "אנחנו שומעים עוד דברים, לא רק מוזיקה קלאסית...", "אנחנו לא יצורים, אנחנו אנשים כמו כולם"..."אתה אוהב מזרחית?"... "לא". "למה? מקפיץ". עתידות: ישתפו פעולה עם רגב הוד בלהיט הבא.

TVbee בפייסבוק