קירגיזסטן היא מדינה בתולית ויפהפייה. פסגות מושלגות, מרחבים ירוקים אינסופיים - וחבורה של ישראלים שמאיימת להפר את כל השלווה הזאת. אני מדברת כמובן על מתמודדי "המירוץ למיליון", בסך הכל פרק שני בקירגיזסטן וכבר מחפשים דרכים לעשות עליה קצת כסף, כלומר, חוץ מהמיליון המובטח. טוהר לדוגמה, מציע להקים במקום "קטיף עגבניות לילדים" ו"טיולי טרקטורונים". ובכן טוהר, אני בטוחה שיש כמה מגרשים פנויים באצבע הגליל, אל תטרח להרחיק עד קירגיזסטן. 

אבל לא התכנסנו לכאן בשם התיירות הקירגיזית אלא בשם התחרות, שמעלה את סף הלחץ של המתמודדים עם ההתקרבות לקו הסיום. אחרי פרק לקט משמים, היריבות מהפרקים הקודמים בין אליהו ודניאל לבין רגב והלן ממשיכה לככב, וגם הפעם רגב נוקט בטקטיקה החביבה עליו: שירה. רק שהפעם גם ירדן ואן מצטרפות לחגיגה ומבצעות את "תפוחים ותמרים" בצורה שגורמת לי להתגעגע לרמי קליינשטיין, וזה בהחלט לא דבר של מה בכך. השאלה המתבקשת היא כמובן, האם גם השירה שלהן מעלה לאליהו ודניאל את הפיוז, או שהכלל הזה תקף במקרה של יריבים נצחיים? 

אבל עם כל הכבוד לצ'ילבות, הכוכבות האמיתיות של הפרק הזה היו ללא ספק ירדן ואן. פייר, לא ציפיתי למצוא את צמד הזינות בשלב כל כך מתקדם של התחרות, אבל הן עשו את זה בענק ואפילו הצליחו לצבור כמה אויבים בדרך. טוב, האמת שאויבים זו מילה קצת גדולה. אליהו ודניאל בסך הכל שמו להן "עצור" - אבל הזינות מצדן, לקחו את זה קשה. כבר טענתי כאן בעבר שכל הדרמה סביב ה"עצור" משרתת בעיקר את הפרומואים ופחות את ההתרחשות במירוץ, כי בואו, 15 דקות המתנה לפני נקודת סיום זה לא עונש נורא כל כך, אבל אם זה החדיר בזינות רוח נקמה שגרמה להן להביס אפילו את רגב והלן בדו קרב, אני בעד.

A post shared by המירוץ למיליון (@theamazingraceisrael) on

משימת זיווג הסלבס בנדנדה חשפה שתי עובדות מעניינות, אחת מפתיעה והשנייה ממש לא. אני מדברת כמובן על העובדה שרגב היה יותר בריידזילה מהלן בחתונה שלהם, אחרי שתפר לא פחות מארבע חליפות, וזו הלא מפתיעה למקרה שתהיתם. השנייה היא שהיותך סלב לא בהכרח אומר שאתה מכיר סלבס אחרים. כך לדוגמה הלן, שלא מצליחה לזהות את מיכאל אלוני ואף מכנה אותו יון תומרקין, למרות שהקשר היחיד ביניהם שאני יכולה לחשוב עליו זה ששניהם שיחקו בסדרות של גיורא חמיצר בערוץ הילדים.

במשימת גלגל המזלות האלטרנטיבי דניאל ואליהו מעבירים אותנו שיעור זריז באומנות הפיתוי: פשוט שואלים בחורה מה המזל שלה ואז מקשרים אותו ל"חיבור לאמא", כי הרי "כולם מחוברים לאמא שלהם". מה אגיד, חבל מאוד שדניאל לא ניסה את הטקטיקה המאוד מבטיחה הזאת על שלומית מלכה, שלמדה בשכבה מעליו בבית הספר מסתבר. יהודה לוי, ראה הוזהרת.

כל משימת דו-קרב היא טראומטית במיוחד עבור רגב והלן, והאחרונה לעונה על אחת כמה וכמה. אחרי שבפעם הקודמת נלחמו כמעט עד זוב דם מול עדי ומיתר, חייבים להגיד שהפעם הם לקחו את ההפסד הכפול לאן וירדן ואוולין וטוהר דווקא די בסדר. אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם הם היו מפסידים לאליהו ודניאל, כי אם יש דבר אחד שלמדנו על הזוג הזה עד כה, זה שלהפסיד לזוג השנוא עליהם זה איך נאמר בעדינות, לא דבר שהם לוקחים כל כך בקלות.

אמנם נותרה לנו עוד מדינה או שתיים עד סוף המירוץ, אבל אווירת האס"ק כבר מורגשת היטב. בקרוב ניפרד מאוולין, טוהר, ירדן, אן וכל החבר'ה ונישאר רק עם "מה נשמע" קטן בלב. אם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון נראה את שני הזוגות הנשואים בגמר ואיתם זוג נוסף, אבל זה כמובן כלום לעומת השאלה המותחת באמת: עם כמה עוקבים באינסטגרם תסיים נטע את העונה? נמשיך לעקוב. 

tvbee בפייסבוק