כן… לא באמת חשבתם ששי ושני יעופו כבר עכשיו, נכון? את העובדה שמדובר בקטע מירוץ ללא הדחה (אחד מתוך שניים שנבחרו מראש, מי היה מאמין) אפשר היה לראות גם ממרחק של 550 מדרגות, והתוצאה הייתה פרק הדחה שלא רק שאין בו הדחה, גם אין בו שום מתח. רגע לפני המעבר לדרום אמריקה שני הבטיחה שגלגל ההצלה ידרבן אותם ויגרום להם להשקיע ב-300 אחוז, ופייר, הם היו צריכים את הניעור הזה. לפני כמה פרקים, במשימת הדו קרב, היא ושי נקלעו בפעם הראשונה לוויכוח - וההשתרכות שלהם מאחור מנטרלת חלק גדול מתהילת זוכי העבר היחידים שהם רוכבים עליה, כשהרתעה כזו קשה לשקם.

עכשיו, כשהוצאנו את זה מהסיסטם, בואו נדבר על נטע ברזני לאיזו שעה. קל לשכוח, אבל גברת "אם אין אמילי מילי" התחילה את קטע המירוץ הזה במצב נפשי לא פשוט, והיתקעות אחת במשימת החבטה בדיסקיות (שהצליחה להוציא את כל הזוגות שאינם גילי וטלי מדעתם) הציגה נטע אחרת לגמרי מזו שהתרגלנו לראות. נטע שהיא אמנם הרבה יותר חלשה ופגיעה, שכבר איבדה כל חשק להמשיך במשחק, אבל כזו שגם עוד יותר ממגנטת בכנות ובישירות שלה.

קל לראות את נטע ואת עומר בתור זוג אחים שמלוהקים פעם אחר פעם בגלל כמות מסחררת של טסטות מצחיקות ויציאות מופרעות. אבל מי שהסתכל לעומק יכול היה לראות את הרצינות שמבעבעת מתחת לכל הקרקס הזה, וכשנטע נשברה כבר אי אפשר היה להתעלם ממנה. נטע הרצינית (סימן זיהוי: קול עמוק באיזה שבע אוקטבות) היא זו שסיפרה מול המצלמה שלא אכפת לה להיות מודחת - אכפת לה להיות מודחת ושזה יכעיס את עומר. אותה נטע גם פתחה, בלי להתבלבל, מטען משפחתי של ממש (שלא תהיה ברירה אלא לפרוק אותו באופן מסודר בריאליטי "ברזני בע"מ", שעוד יגיע יום אחד) והסבירה לאחיה שהסיבה שהיא לא מדברת איתם בטלפון היא ש"בא לה חופש". הכנות הזו מביאה למסך נטע אחרת, בוגרת פי מיליון מזו שהכרנו, וככל שהזמן עובר היא ועומר ממשיכים למצב את עצמם גם כזוג שבשקט-בשקט מגיע למקומות לא רעים בכלל. 

בכלל, קטע המירוץ האחרון היה עמוס במשברים. אורי ובן נקלעו לתאונת דרכים, יעל ויוסיאל נאלצו ללמוד לחיות עם העצור הקבוע שנגזר עליהם (אבל עדיין יכולים להתאמץ טיפה יותר) ואביתר וליאן נגררו לריב הכי גדול שלהם (בינתיים), אחרי שמשום מה דווקא ליאן העדינה נבחרה להיות זו שתרד על מגש עמוס בפירות יבשים. אבל כגודל המשברים - כגודל הקאמבקים. האחים צ'יל, בניגוד לכל התחזיות, יגיעו גם לצ'ילה; בני הדודים, שכל כך נתקעו במשימת איזון הקוביות שראינו אותם מתמודדים איתה במשך שני פרקים, הגיעו למקום מכובד למרות העיכוב; וגם הזוג הצעיר הצליח להינצל, על הקשקש, מההדחה שלא הייתה. רק אנא מכם, ליאן ואביתר, זה "אובייס", לא "אובייסט".

ובעוד שכל הזוגות מתנדנדים בלי הפסקה בין הטופ לתחתית (ואש ואליס מתנדנדים אל מחוץ להימורי הגמר שלי), אסף ונתא מסמנים את עצמם כאיום הכי גדול כרגע על הזוגות הוותיקים. אתמול הם הגיעו ראשונים פעם נוספת, המשימה שעוד תשבור אותם לא נראית באופק, ונכון לעכשיו הרוב המכריע של הזוגות עדיין מעמיד את יעל ויוסיאל - כך שגם עצור הוא לא דבר שמטריד אותם. השניים האלה אולי נראים כאילו נתלשו מתכנית הדייטים של לירון ויצמן, אבל נראה שצ'ילה תצטרך להתאמץ מאוד בשביל לפגוע להם במומנטום (וכן, גם באגו).

כמה קטנות

- יוסיאל נתן כמה חיקויים לא רעים בכלל בפרקים האחרונים, ואני בחרתי בזה של אביתר וליאן כמועדף עליי.

- אנחנו נצטרך להתייחס לאובססיה העדתית של עומר. כל מקום או משימה שלא נראים לו זוכים להגדרה "של כורדים", ולי באופן אישי לא זכור אם אי פעם נחשפנו לסטיגמה כלשהי עליהם. נטע, אגב, מתביישת בשורשים האלה שלה, וכשהיא נשאלת על זה היא מסבירה שכורדים "עושים את אותה הטעות ואז חוזרים עליה". אולי זו הסיבה שהיא ניסתה להוציא את הציפורן החודרנית שלה בכפית?