מיניות היא דבר פלואידי, ילדים

נראה שהנשיקה החד מינית של תום אבני ואודי פרסי בדרמה הפוליטית "שלטון הצללים", פרצה את הסכר ואנחנו נמצאים בעיצומו של גל יציאות מהארון בטלוויזיה הישראלית. מה שנקרא חודש הגאווה שולט. הפעם, הטלוויזיה הישראלית רושמת הישג מרשים במיוחד בזכות נשיקה לסבית ראשונה אי פעם בסדרת נוער. מדובר בסצינת נשיקה מתוך הסדרה הסופר מצליחה "שכונה" (שמגיעה לסיומה אחרי שלוש עונות), בה רחלי ודורי (תותי ניניו ויעל פולמן) מגלמות זוג בהתהוות, ומאחר שהן דמויות ראשיות בסדרה לא ניתן לומר שהיוצרים פתרו את עצמן בקלות עם עלילה לסבית של דמויות משנה. מעבר לשמחה המובנת מאליה על כך שהדור שגדל כאן נחשף לכל מיני מודלים של גיבורי נוער שיאפשרו גם לצעירות וצעירים חד מיניים להרגיש טוב עם עצמם, ב"שכונה" הוסיפו רובד נוסף כשנתנו לרחלי לצאת מהארון בסוף הסדרה לאחר שבעונות קודמות קיימה מערכות יחסים עם גברים. כי אם כבר לומדים על נטייה מינית, חשוב להזכיר שמשיכה היא דבר פלואידי וזה בסדר אם בכיתה י' נמשכת לבנים ובי"ב את מגלה שבכלל בא לך לנשק בחורה. כאמור, בנשיקה הזאת גם הגיעה לסיומה "שכונה" אחרי 148 פרקים ונתוני צפייה שהפכו אותה לאחת מסדרות הנוער המצליחות ביותר שהיו בישראל. כולנו תקווה שבלהיט הנוער הבא שיעלה כאן, דמויות להטבפא"קיות יהיו חלק מעלילת הסדרה כבר מהפרק הראשון.

יום הבוחר 

לפוליטיקאים בישראל יש חסרונות בשפע. החסרון הראשון הוא שמסתבר הוא שרובם המוחלט שקרנים, החסרון השני הוא שהם בעיקר עסוקים בליח"צן את עצמם: מתראיינים ללא הרף, כותבים הגיגים מעוררי אמפתיה ברשתות החברתיות ולפעמים אף מכניסים לחייהם מצלמות של סרט דוקומנטרי. "המועמד" שיצרו טלי שמש ואסף סודרי ("מוות בבאר שבע" המטריד) מלווה את קמפיין הבחירות של משה כחלון ומפלגת "כולנו" במערכת הבחירות של שנת 2015 וזמין לצפייה עכשיו בערוץ yes דוקו. בדומה לסרט הטלוויזיה "הרצוג" שביימה ענת גורן על התמודדותו הכושלת של יצחק "בוז'י" הרצוג על תפקיד ראש הממשלה מול בנימין נתניהו, גם "המועמד" מציג את משה כחלון כפוליטיקאי בינוני למדי ובעיקר לא החלטי. שמש וסודרי קיבלו גישה נרחבת למדי למערכת הבחירות מעיני המפלגה החברתית של כחלון, והם משתמשים בה כדי להציג את המעבר בין האופוריה של תחילת הסקרים, לדעיכה הדרמטית של אמצע הקמפיין והאופטימיות הזהירה שבסופו. לאורך הסרט הם מראיינים מעט מאוד אנשים: את כחלון, ששומר על החיוך הסימפטי שלו בנאמנות דתית גם כשהוא מספר על רגעים בהם לא רצה לקום בבוקר; את יושב ראש מפלגת העבודה הנוכחי אבי גבאי - מי שהיה האיש הקרוב ביותר לכחלון והפך לאויב מר ואיש חסר כריזמה בפני עצמו; והפרסומאי אודי פרידן, איש חד לשון ומחשבה שנראה מזועזע מההתנהלות החובבנית סביבו. "המועמד" לא ילמד אתכם שום דבר חדש על פוליטיקה, וסביר להניח שגם לא על משה כחלון. נשאר רק לקוות שבין צופיו יהיו גם פוליטיקאים שיחשבו שוב לפני שהם מכניסים מצלמות לחייהם, כי מה שיושב טוב על אביבית בר זוהר לא יתאים בהכרח למשה כחלון הבא. 

ד"ש מהניינטיז

שירות תוכן הפרמיום החדש של יוטיוב שיקרא בשם המקורי YouTube Premium (עד לאחרונה הוא נקרא Red), עושה צעד משמעותי בדרך להפוך למתחרה רציני לשירותים כמו נטפליקס, אמזון פריים והולו, ומזמן קומדיה שחורה חדשה ומושקעת. מי שתככב בסדרה (שתקרא "On Becoming God in Central Florida") היא קירסטן דאנסט - אחת השחקניות הבודדות שמוכיחות שאפשר לשרוד את סטטוס ה"ילדה כוכבת" ולהישאר שפויים. הסדרה, שהוזמנה לעונה ראשונה של 10 פרקים, מספרת את סיפורה של קריסטל גיל (דאנסט), עובדת בפארק מים בפלורידה, שמחליטה להסתנן להונאת הפירמידה שגרמה למשפחתה לאבד את כל רכושה ולמוטט אותה מבפנים. דאנסט לא רק תככב בסדרה אלא גם תפיק אותה בפועל לצד חברת ההפקה של ג׳ורג׳ קלוני. הסדרה צפויה לעלות על מסך האייפון שלכם בשנה הבאה.

 

קירסטין דאנסט (צילום: צילום מתוך "On Becoming a God in Central Florida")
קירסטין דאנסט | צילום: צילום מתוך "On Becoming a God in Central Florida"