למרבה האירוניה, טיימלס, שעוסקת במסעות בזמן, נחתה בטלוויזיה מאוחר מדי. עם נטפליקס שמשתלטים על העולם ו-FX שממשיכים להפיק תוכן מקורי ויצירתי, לסדרות עם מבנה קלאסי אין הרבה סיכוי לשרוד. וטיימלס אכן לא שרדה.

דרמת המדע הבדיוני בוטלה כבר בשנה שעברה - בתום העונה הראשונה, אבל משא ומתן, שינויי חוזים ומניעים כלכליים החזירו אותה לעונה נוספת, ועכשיו היא הגיעה לסיומה. למרות אכזבת המעריצים, הביטול הזה הוא דווקא לא כל כך טרגי, בעיקר מכיוון שטיימלס זכתה לחזור לפרק חג מולד כפול, שסוגר את כל הקצוות. הפינאלה הזה נתן את הכבוד הראוי לסדרה עצמה ולמעריצים, והרגיש כמו סוף ראוי יותר מאשר ביטול בטרם עת. 

אבל אל תתנו לביטול הזה להשפיע על דעתכם. השיקולים ברשתות גדולות הם מורכבים, ולטיימלס היה דווקא קהל נאמן ולא קטן, ויכול מאוד להיות שהוא היה רק גדל אם היא הייתה ממשיכה לעונה שלישית - כי טיימלס היא מסוג הסדרות שהאהבה אליהן גדלה מפרק לפרק, וזה קורה בעיקר בגלל התחושה החמימה והמשפחתית שנוצרת בין הדמויות.

אבל נתחיל מההתחלה. טיימלס האמריקאית עוקבת אחר לוסי ההיסטוריונית, וויאט החייל ורופוס המדען - צוות שמתגייס לרדוף אחר גרסיה פלין - האיש שגנב מכונת זמן ונוסע לבקר אירועים היסטוריים על מנת לשנות אותם. לוסי, וויאט ורופוס נוסעים בזמן בעקבותיו, כשהם מזגזגים בין אירועים כמו מלחמת העולם הראשונה, התנקשויות בנשיאי ארה״ב, המאבק של הסופרג׳יסטיות ועוד. אל תצפו לדיוקים היסטוריים מהממים, אם כי יש כאן כמה שיעורים חשובים. למרות שהסדרה נוצרה על ידי שני גברים לבנים, יש כאן דגש ניכר על הדמויות הנשכחות של ההיסטוריה - נשים ושחורים. מצד שני, הביקורת החברתית לא מדכאת, אלא בדיוק במידה.

ואם כבר מדברים על בדיוק במידה, זה בדיוק מה שהופך את העונה השנייה של טיימלס לכל כך מהנה באופן יחסי לראשונה - אם הראשונה הייתה איטית מדי ולא מספיק מצחיקה, בעונה השנייה היוצרים מבינים שהקסם של הסדרה טמון ביחסים בין הדמויות הראשיות, ולא בסיפורים ההיסטוריים. הם עדיין נוכחים ועדיין מניעים את העלילה, כמובן, אבל הם רק רקע להתרחשות האמיתית ולמסע שהגיבורים עוברים. היא הופכת מרגשת יותר, מצחיקה יותר ומהנה יותר.

העונה השנייה של טיימלס נכנסה למצב הישרדותי, ממש כמו הגיבורים שלה. לוסי וויאט ורופוס נאלצים להסתתר מפני ארגון רשע ומוצאים את עצמם ישנים בבונקר כעור, כשהדרך היחידה שלהם החוצה היא דרך המסעות בזמן. האינטנסיביות הזו בסצינות הבונקר היא מה שבונה מערכת יחסים מיוחדת ומרגשת בין הדמויות, ובין הצופים לדמויות, למרות שיש מצב שהן נכתבו כך מלכתחילה בגלל תקציב הולך ומתכווץ. 

טיימלס היתה יכולה להמשיך לעונה שלישית נהדרת, אם לשפוט על פי עקומת השיפור שלה מתחילת העונה הראשונה ועד לסוף השנייה, אבל לפחות היא זכתה עכשיו לסיום וראוי. ההחלטה של NBC להעניק לה ספיישל של שני פרקי סיום נוספים הייתה לא רק טובה, אלא הכרחית. כל כך הרבה סדרות שבוטלו בעשורים האחרונים השאירו את המעריצים שלהן לא מסופקים, אבל טיימלס, גם אם לא הייתה אמורה להסתיים אחרי שתי עונות, לא משאירה את התחושה הזאת, ונפרדת מאיתנו ומהדמויות כמו שצריך. 

עונות 1 ו-2 של טיימלס זמינות לצפייה בסלקום tv. שני פרקי הפינאלה זמינים החל ב- 24.12.