הכלה מאיסטנבול מלאה ברגעים דרמטיים שלא נשכח לעולם, אבל למה לאתגר את יכולות הזיכרון שלכם כשאפשר לרכז שבעה מהם - החל מצירופי מקרים מסמרי שיער (רופאת הנשים של סורייה היא האקסית של פארוק?), דרך רומנים עוצרי נשימה (פארוק בגד בסורייה כשהיא ברחה לחו"ל?) ועד שריפה אחת ביער שכמעט לקחה מאיתנו את אסמה בטרם עת. כמו שאדם בוודאי היה אומר - זה שאתם פארנואידים לא אומר שאף אחד לא רודף אחריכם.

סורייה כמעט עוברת הפלה אצל האקסית של פארוק

ההריון של סורייה מפארוק התרחש אי אז בימים התמימים של העונה הראשונה. מה שהיה אמור להפוך לרגע המשמח ביותר עבור הזוג הצעיר (סורייה ופארוק) שכבר בנו על קבלת הטייטל ההורים הכי יפים באחוזת בוראן, כמעט והפך למגה טרגדיה בעקבות המזימה של איפק המרשעת, שהחליטה להעלות את רמת הסטרס של סורייה למקסימום ושתלה תמונה של עם פארוק שכוללת גם מילות אהבה, בין שלל תמונות של פארוק אותן נתן לסורייה למיין. ההריונית הכי רגישה באיסטנבול לקחה את הגילוי בדרמטיות צפויה והחלה לדמם במקום מה שהוביל לפינוי זריז לבית החולים.

את זה שבהכלה מאיסטנבול הכל נשאר במשפחה הבנו פחות או יותר כבר בפרק הראשון אבל כאשר סורייה מגיעה למיון בבית החולים וזוכה לטיפולה המסור של ד"ר בגום, הדברים כבר מרגישים כמו קרקס. בגום היא כזכור אהובתו המיתולוגית של פרוק ואם בנו, אמיר, והיא גם זאת שתבדוק את סורייה ותספר לה שהתינוק בסדר והיא צריכה להישאר בהשגחה באחוזה.

ד"ר בגום (צילום: צילום מסך מתוך הסדרה)
ד"ר תצילי אותי | צילום: צילום מסך מתוך הסדרה

פתיחת הקבר של פבזי בוראן

בשונה מאופרות הסבון האמריקאיות, בהכלה מאיסטנבול דמויות מתות רק פעם אחת, אבל בדומה לאותן אופרות סבון, גם כאן המוות הוא אף פעם לא סוף הסיפור. קחו למשל את המוות של אדון פבזי בוראן, בעלה המנוח של אסמה ואביהם של בניה: פארוק, פיקרט, אוסמאן ומוראט. לאחר שאדם - האיש שמעורב בכל סצנה מעניינת בסדרה -  טוען שהוא בנו של פבזי הוחלט לפתוח את הקבר כדי לקחת בדיקת DNA. פתיחת הקבר של פבזי מלווה בצוותי משטרה ועיתונאים משל היינו בסצנת סוף העונה של CSI מיאמי. שיאו של האירוע הוא כמובן הגעתה של אסמה לבית הקברות, כאשר היא מלווה בבניה ולבושה בחליפת נוצות עורב שכנראה עוצבה במיוחד על ידי ז'אן פול גוטייה. אם אנחנו היינו פבזי היינו מתחננים להוא שבשמיים שלא נפגוש באסמה בעולם הבא.

רייהאן מנסה לשרוף את אסמה

אפשר לומר שאסמה בוראן הביאה את זה על עצמה - היא נישאה לפבזי כדי להיצמד לעושר הגדול למרות שאהבה גבר אחר (גאריפ), היא ידעה שהוא בוגד בה עם אישה אחרת שהרתה לו מחוץ לנישואים וגם דרשה ממנו לנתק קשר עם בנו (אדם) ולבסוף סירבה להכיר בבן שלו עד שלא התקבלו תוצאות בדיקת ה-DNA. כמה כבר רייהאן (המאהבת של פבזי) יכולה הייתה לספוג? באחד מהרגעים המוגזמים ביותר בתולדות הסדרה הגיע העימות הזה לנקודת רתיחה כאשר אסמה ורייהאן נפגשות בבקתה ששימשה כביתן האהבים אסמה וגאריפ. רייהאן מגיעה לבקתה קודם כדי לשפוך עליה בנזין (תאמינו לה, היא לא משאירה נקודה יבשה) שיעזור לה להצית אותה בהמשך. כאשר השיחה ביניהן הולכת למקומות נפיצים (וזה לא לוקח זמן רב מדי), רייהאן מציתה את המקום על שתיהן בסצנת שריפה שנמשכת דקות ארוכות ומצליחה לכלות את הבקתה אך איכשהו לא להרוג אף אחת מהנשים. מה שבטוח, את השריפה שיש להן בלב לא יצליחו לכבות גם אלף כבאים.

תאונת הדרכים של אדם 

הקשר בין רייהאן ואדם לבין משפחת בוראן הגרעינית לא הפסיק לספק דרמות בעונות הראשונות של הסדרה. אחרי שבדיקת האבהות דרשה את פתיחת קברו של פבזי ואחרי שרייהאן ואסמה כמעט קיפחו את חייהן בשריפה, הגיע הרגע בו אדם מתעמת עם אימו הביולוגית על הסוד הגדול של חייו - השתייכותו למשפחת בוראן. כשאדם הולך לבקר את רייהאן במוסד לחולי הנפש בו היא מאושפזת בכפייה הוא חושף בפניה את המכתב שמאשר שהיא ידעה כל העת שהוא בנו של פבזי ואף יכלה להוכיח את זה לאסמה. כאשר רייהאן השבורה ממילא מספרת לו שפחדה שאם הסוד ייצא לאור, היא תאבד אותו לטובת אסמה העשירה, אדם מאבד את זה ויוצא נסער מבית החולים. במהלך הנסיעה שמלווה בהתאם במוזיקת כינורות דרמטית הוא  מסובב את ההגה בחדות אל עבר מבנה נטוש ועובר תאונת דרכים קשה ("קשה" במונחי הסדרה הוא מצב רפואי ממנו מחלימים לגמרי תוך 2-3 פרקים). הדרמה מלווה בסצנות חותכות לחתונתם של סנם ואקיף, שם דילארה (זוגתו של אדם), חווה התקף של חזיון על טבעי בו היא מרגישה שאדם עבר תאונה קשה. נחשו מה - היא צדקה!

View this post on Instagram

A post shared by Турецькі Серіали (@turkiish_serials) on

נעים מאוד: גוזדה

אחרי שאדם מגלה שפארוק ניסה לחסל את מעמדו בחברה הוא מחליט להוציא לפועל את מבצע החיסול של פארוק ומשפחת בוראן. אין זמן טוב יותר להתעלל בפארוק מאשר כשהוא מאושפז בבית החולים לאחר שסבל מקריש דם במוח שכמעט הביא למותו (וגרם למשפחה כולה לצאת במסע חיפושים). בזמן שפארוק וסורייה מיישרים את ההדורים, סורייה ואסמה מתוודות על כך שהן בעצם מעריכות זו את זה ונדמה שכולם מאחדים שורות, מגיעה לבית החולים אשת העסקים גוזדה - רומן מן העבר הלא רחוק של פארוק, כאשר היא לבושה בשמלת ערב בעלת שסע גבוה ומשדרת סקסיות כמו מרשעת ביקום הקולנועי של מארוול. המפגש בין לבין סורייה במסדרון בית החולים, רגע אחרי שהאחרונה מחליטה למחול לבעלה המתהולל, הוא שלב גאוני נוסף בתכנית המרושעת של אדם.

סמים על מטוס בוראן ג'ט

אחרי התאבדותה של רייהאן בבית החולים לבריאות הנפש והמכתב השערורייתי שהשאירה לאדם, אין כבר מקום למחילה. התכנית הזדונית לפירוק משפחת בוראן נמצאת בשיא, בזמן שהמכתב מוקרא לנו בוויס אובר של רייהאן, אנחנו רואים את אדם מתפרק לרסיסים. זה בדיוק הרגע לפגוע בבוראנים במקום שהכי רגיש להם - חברת התעופה החדשה "בוראן ג'ט". בזמן שפארוק, סורייה, פיקרט, איפק ואסמה, יושבים בסלון רחב הידיים של האחוזה וחוגגים את ההצלחה של חברת הטיסות, שוטרים מגיעים לאחוזה עם צו מעצר! אדם והאלים הצליחו לשתול סמים על מטוס החברה שיצא מלונדון ופיקרט שמנהל אותה בפועל נלקח למעצר. מדובר באחד מרגעי השיא של הנבל הראשי של הסדרה, אדם, ובתחילתה של ההתפרקות של משפחת בוראן לרסיסים קטנים קטנים.

שובה של אחות של פבזי

לא משנה איזה אבן תהפכו באיסטנבול וסביבתה, אתם צפויים למצוא מישהו שקשור למשפחת בוראן. אחרי שהתכנית הזדונית של אדם לגירוש משפחת בוראן מאחוזתה הצליחה בצורה יוצאת דופן ואסמה ובניה עברו להתגורר בבית עיירה פשוט, פארוק ופיקרט מגלים מגרש ששייך למשפחה ושווה 30 מיליון דולר - סכום שיכול להחזיר אותם לתהילת העבר - המלכוד? חצי מהמגרש שייך לאחותו של פבזי, אולפט. אולפט, בעלת כולבו מצליח, שונאת את אסמה עוד מיום חתונתה עם פבזי, מסתבר שבשביל למצוא אויבת של אסמה כל מה שצריך הוא להצביע על אישה שגרה באיזור. כאשר פארוק ופיקרט הולכים לפגוש את הדודה האבודה ומבקשים ממנה להסכים למכירה, הם מגלים שהשנאה לאסמה גוברת על כל סכום שבעולם וכי היא תעשה ככל שביכולתה כדי להשאיר את אסמה וילדיה עניים. ולחשוב שאת כל הרע הזה מקבלים בני בוראן אחרי שנים של מלחמה בעין הרע.

הכלה מאיסטנבול זמינה לצפייה בסלקום tv