איך מתכננת HBO להעלות את הרף בעידן שאחרי משחקי הכס, אתם שואלים? באמצעות הכפלת העירום, האלימות והשימוש בסמים שמתוארים בסדרות שלה, מתברר. הסדרה אופוריה, בכיכובה של זנדאיה, המבוססת כאמור על הסדרה הישראלית של הוט עם רוני דלומי, טרם עלתה לשידור וכבר מעוררת לא מעט מחלוקות.

מבקרים שראו את הפרקים הראשונים בסדרה מדווחים כי יש בה עליית מדרגה בכל הנוגע לתוכן בוטה ומיני, ובהתחשב בעובדה שהסדרה עוסקת בבני נוער - יתכן שצופים רבים ימצאו אותו מזעזע מדי. לפי הדיווחים, הפרק הראשון למשל מכיל שוט ברור של פין זקוף, שאמור להיות שייך לשחקן אריק דיין (האנטומיה של גריי), המגלם דמות שבועלת בפרק קטינה טרנסקסואלית. הפין האמור הוא אמנם פרוסטטה, אבל בפרק אחר בסדרה, מבקר בשם בריאן אליס סנדברג מציין כי על המסך נראים לא פחות מ-30 איברי מין זכריים בסך הכל, שרובים אמיתיים לחלוטין.

כמו כן דמותה של זנדאיה נחנקת בפרק הבכורה ממנת יתר של סמים בצורה גרפית במיוחד, בעוד סצנת סקס בין שני טינאייג'רים אחרים מתארת בין היתר חניקות. הסדרה אמנם אמורה לעסוק בגיל ההתבגרות הבעייתי כפי שחווים אותו תלמידי תיכון נועזים, אבל חלק מהמבקרים טוענים ש-HBO הלכה הפעם רחוק מדי במטרה לחזר אחר הקהל הצעיר ולבלוט בשטח באמצעות תוכן קשה ומזעזע לצפייה.

אחת השחקניות בסדרה, מוד אפטאו (בתו של ג'אד), טוענת כי מדובר ב"תובנה טובה לכמה שקשה לגדול ולהתבגר בזמנים האלה", ואילו יוצר הסדרה, סאם לווינסון (בנו של הבמאי בארי לווינסון), מודה: "יש הורים שהולכים פאקינג להתחרפן לחלוטין". גם זנדאיה עצמה, שמשתמשת בסדרה כדי לנפץ את תדמית הילדה הטובה שלה, מודה: "עד עכשיו עשיתי סרטים משפחתיים, אז כולם רואים אותי בצורה מסוימת ולא חושבים שאני יכולה לגלם תפקידם כאלה, או שאני בכלל רוצה".

נשיאת רשת HBO, קייסי בלויס, טוענת כי אין לה בעיה עם זה שצופים מסוימים ימצאו את התוכן בוטה מדי ויחליט שלא לצפות: "אנחנו לא מנסים ליצור כאן סוג של אחת שיודעת, זה בהחלט לא מיועד לכולם. זו לא סנסציה רק לשם הסנסציה, והרעיון של לשים את הצעירים האלה בטלוויזיה נראה פורץ גבולות, אבל יש אנשים שבאמת חיים ככה".

בגוף השמרני מועצת ההורים בטלוויזיה, לעומת זאת, טוענים כי "הסדרה משווקת בצורה בוטה ומכוונת תוכן גרפי קיצוני ומבוגר כמו סקס, אלימות, גסויות ושימוש בסמים ישירות לנערים ולילדים".