ארבע עונות מופלאות של מעללי משפחת ויאנואבה כבר מאחורינו, ותאמינו או לא - יש מי שעדיין לא צפה במופת שנקרא ג'יין הבתולה. רגע לפני שהיא חוזרת בעונה אחרונה, הגיע הזמן להשלים את כל מה שפספסתם, ואם זה לא מספיק - טרחנו והענקנו לכם מדם ליבנו עוד 4 סיבות (אחת על כל עונה? אולייי) שבדוק ישכנעו אתכם. *סיבה חמישית שנגנזה: ספרדית זה החיים

בגלל הקאסט המושלם

ג׳ינה רודריגז היא ללא ספק הלב הפועם של הסדרה. היא לא רק השחקנית הראשית, היא גם vפיקה וביימה כמה מפרקי הסדרה, ובראיונות היא מבהירה שמדובר בפרויקט שלחלוטין השתלט על חייה. זה מורגש, אבל היא לא שם לבד: רודריגז מוקפת בשחקנים שכל אחד מהם יודע לזגזג בין רגעים שמחים לעצובים בקלות ובאמינות, ונראה שהם ממש מוציאים את המיטב אחד מהשנייה. השמות שמתבקש להזכיר הם איבון קול הנפלאה בתור סבתה של ג׳יין והיימי קמיל הקורע שגונב כל סצנה בתור רוחליו דה לה וגה, אבל הם לא היחידים. יעל גרובגלס הישראלית לקחה את הדמות של פטרה והצליחה להפוך אותה מאחת הנבליות של הסדרה לדמות מעוררת אמפתיה, וג׳סטין בלדוני לא מפסיק להפתיע בתור רפאל סולנו, עם משחק שרק הולך ומשתפר מעונה לעונה.

בגלל העצות החינמיות

עברו הימים בהם דני טאנר מצער גידול בנות היה מושיב את הבנות שלו למוסר השכל בסוף הפרק, אבל בג׳יין הבתולה מצליחים לספק גם רגעים כאלה. הסדרה מלאה בדמויות שמחוברות לרגשות שלהן, ובעיקר ג׳יין - שמלמדת את הסובבים אותה לחלוק, להתפשר ולהבין מעצמם מה הם בכלל רוצים. אז נכון, ישנם רגעים שמרגישים קצת דידקטיים, אבל הגישה של הסדרה להורות, משפחה ומערכות יחסים חבריות או רומנטיות כל כך אוהבת ובוגרת, שכל אחד ימצא בה רגעים שיעזרו לו עם דילמות מחייו האישיים.

בגלל שאין עוד ז'אנר כזה

אוהבים טלנובלות? אולי קומדיות רומנטיות? דרמות משפחתיות? לא משנה לאיזה ז׳אנר או סוג עלילה אתם מתחברים, הכותבים של ג׳יין הבתולה מצליחים לאגד הכל יחד תחת מטריה אחת, ובאמת שמדובר באחת הסדרות עם התסריט המושקע ביותר שתמצאו כרגע על המסך. רק בג׳יין הבתולה תוכלו לראות אדם משופד, תאומים רשעים שצצים מכל פינה אבל גם סיפורי אהבה שיפוצצו לכם את הלב. עם כל הכדורים האלה באוויר, מדהים שהסדרה גם מפנה זמן להתמקד בקריירה של ג׳יין, שעובדת על הגשמת החלום שלה להפוך לסופרת.

בגלל שהיא סקס פוזיטיב

מפתיע, לא? הקונספט של הסדרה עלול להבריח אנשים ששייכים לצד הליברלי של המפה, כי בכל זאת - אישה בת עשרים פלוס ששומרת על הבתולים שלה ממניעים דתיים ומתייחסת אליהם כמו אל פרח שאסור להרוס? לא מאוד פמיניסטי. אבל אל תטעו - ג׳יין הבתולה היא אחת הסדרות הכי פמיניסטיות על המסך ומובלת על ידי נשים שחשוב להן להעביר מסר בלתי מתפשר - סקס זה פאן, סקס זה טוב, סקס זה חיובי וסקס זה החיים. בסצנה משמעותית אחת, ג׳יין אפילו גוערת בסבתה על כך שעיוותה את היחס שלה כלפי סקס עם סיפור הפרח. עכשיו כשהיא מבוגרת, היא מבינה שזה סתם עיכב אותה בחיים.

4 העונות של ג'יין הבתולה זמינות לצפייה בסלקום tv