מירנדה ריצ'רדסון ב

העונה השמינית והאחרונה של משחקי הכס תעלה למסכים בחודש הבא, ולא רחוק היום בו ניאלץ להיפרד לנצח מהסדרה האהובה. אבל אל ייאוש - כמו שדיווחנו כאן בעבר, האנשים הטובים ב-HBO כבר עובדים על סדרות המשך שימלאו את החלל שייפער.

ההפקה המרכזית שנמצאת בימים אלו בפיתוח היא הלילה הארוך, שתחזור אחורה בזמן לספר על האירועים המיתולוגיים שהתרחשו אלפי שנים לפני עלילת משחקי הכס. לפני כמה חודשים כבר נודע על ליהוקה של השחקנית המוערכת נעמי ווטס לתפקיד ראשי בסדרה, וכעת נודע על ליהוק יוקרתי נוסף לסדרה - מועמדת האוסקר מירנדה ריצ'רדסון.

ריצ'רדסון מוכרת לקהל הרחב מסרטי הארי פוטר, שם גילמה את דמותה של ריטה סקיטר. היא מצטרפת לווטס ולשחקנים מוכרים פחות כגון ג'וש ווייטהאוס, שילה אטים, נעמי אקי, אלכס שארפ ודניס גוך. כמו בכל הידיעות על ליהוקים לסדרה עד כה, לא נודע לאיזה תפקיד ריצ'רדסון לוהקה. את הפיילוט מפתחת התסריטאית ג'יין גולדמן יחד עם ג'ורג' ר.ר. מרטין, שכתב את ספרי "שיר על אש וקרח" עליהם מבוססת הסדרה.

הלילה הארוך תתמקד בשקיעת תור הזהב של הגיבורים, לתקופה האפלה בתולדות ווסטרוז, ללילה הארוך בו לפי האגדות הופיעו המהלכים הלבנים. מרטין סיפר כי הסדרה תתרחש מבחינתו בעולם שונה לחלוטין: "אין את מעלה מלך, אין את כס הברזל, אין את משפחת טארגאריין. ולריה (הממלכה האגדית ממנה יצאה משפחת טארגאריין) רק החלה לעלות לגדולה, עם הדרקונים שלה והאימפריה האדירה שבנתה... אנחנו מדברים על עולם שונה וקדום יותר, ואני מקווה שזה יהיה חלק מהכיף בסדרה".

העונה האחרונה של משחקי הכס תעלה בסלקום tv במקביל לשידור בארה"ב