למרות שמדובר בסדרה שהופקה על ידי הצוות של Funny or Die, שכולל גם את וויל פארל, ומופיעים בה לא מעט אנשים מוכרים, כנראה שרגעים מתים (No Activity) עברה על ידכם - וחבל שכך. אולי זה קשור לכך שהיא משודרת בארה״ב ברשת CBS, ולא - נגיד - בנטפליקס, אבל עכשיו היא נמצאת בסלקום tv' וסליחה על הקלישאה - אבל זו באמת הקומדיה הכי טובה שאתם לא צופים בה.

מכירים את זה שאתם רואים סדרה קומית ויש בה בדיחות שלא באמת קשורות לעלילה? מהסוג שברור שמישהו נכנס לחדר הכותבים בבוקר עם פאנץ׳ מעולה או רעיון משונה לאינטראקציה, ואז תפרו בדיחה או סצנה רק בשביל זה? אז רגעים מתים מורכבת אך ורק מסצנות כאלה. מבחינת העלילה, כמעט ולא קורה בה שום דבר, ולכן היא מתאימה אך ורק לאנשים שבאמת אוהבים קומדיה, כאלה שבולעים ספיישלים של סטנדאפ ועפים על נופל וקם בעיקר בגלל האינטראקציה בין הקומיקאים.

זה לא שאין לרגעים מתים עלילה, היא פשוט לא כל כך חשובה. במרכז שלה עומדת עסקת סמים, כשכל סצנה מתמקדת בשני אנשים (לפעמים שלושה) שקשורים לעסקה אבל אין להם דבר לעשות חוץ מלחכות - שוטרים במארב, עובדות מוקד במשטרה, פושעים מקסיקנים שתקועים בתעלה ופושעים אמריקאיים שמחכים בצד השני שלה למשלוח הסמים. אבל הרקע הזה הוא לגמרי סתם תירוץ, כמו רעיון שנזרק בערב אימפרוביזציה. בפועל, כל מה שתראו על המסך הם זוגות של אנשים יושבים יחד וחופרים אחד לשני, קצת כמו סטנדאפ מתוסרט. נשמע נורא, לא? אז זהו, שזה מדהים.

רגעים מתים, שהיא גרסה אמריקאית לסדרה אוסטרלית (יוצר סדרת המקור, טרנט אודונל, אחראי גם עליה), עובדת בגלל שהיא כתובה טוב, באמת ובתמים מצחיקה, לא מפחדת ללכת עד הסוף עם הקונספט שלה והכי חשוב - מכילה קבוצה של שחקנים מצחיקים במיוחד. בתפקידים הראשיים תמצאו, בין השאר, את איימי סדאריס (בוג׳ק הורסמן), טים מדוז (ילדות רעות), ג׳סי פלמונס (שובר שורות, מראה שחורה) ועוד כמה שחקנים שתזהו מסדרות כמו GLOW ו-ברוד סיטי. וויל פארל מופיע שם בתפקיד אורח, וחוץ ממנו גם בוב אודנקירק (שובר שורות, סמוך על סול) שנותן תפקיד מושלם כתמיד, ג׳יי קיי סימונס (וויפלאש), ג׳סיקה אלבה ועוד.

השיחות בין צמדי הדמויות, שהן למעשה לב הסדרה, שלא לומר כל כולה, שייכים לז׳אנר הקומדיה המפגרת - אנשים די סתומים שכמעט כל מילה שיוצאת להם מהפה תגרום לכם לגלגל עיניים. כמעט לכל אחת מהדמויות יש בליינד ספוט ענקי וחוסר מודעות מוחלטת למה שיוצא להם מהפה, ולרוב הפרטנר שמולם מעמת אותם מול הבולשיט שהם אומרים, אבל ללא הצלחה. התוצאה היא מעין סדרה ארוכה של מערכונים, ושוב - כשמתארים את זה ככה, זה נשמע מייגע, אבל ההומור של רגעים מתים פשוט עובד. הבדיחות, רובן בעלות אופי מיני, מצליחות לפנות לסנובים של קומדיה וגם למכנה המשותף הנמוך ביותר, ממש כמו רוב הדברים ש-Funny or Die עושים.

חשוב לומר שרגעים מתים היא מסוג הסדרות שתוכלו להכריע מהר מאוד אם היא עבורכם. אם אתם קהל היעד, בערך בשלב הזה תבינו שנפלתם על תגלית של ממש, ותהיו חייבים להפיץ את הבשורה, כי מדובר בהברקה מפתיעה שתתפוס אתכם לא מוכנים, ולא תבינו איך יכול להיות שלא כולם מדברים עליה.

"רגעים מתים" זמינה לצפייה בסלקום tv