בתור אנשים שאוהבים טלוויזיה מאוד, יצא לנו להיתקל בהרבה נבלים מכל מיני סוגים ועם כל מיני מניעים, אבל אין ספק שבריידי הארטספילד הוא אחד האיומים והמעוותים שבהם. בריידי עומד במרכזה של מר מרצדס, סדרה שמבוססת על טרילוגיית הספרים של סטיבן קינג. בעונה הראשונה בריידי גנב מכונית ודהר לתוך תור של מחפשי עבודה,בין האנשים שדרס היו גם אם ותינוק. אחד הבלשים שהגיעו לזירת הפשע הוא גיבור הסדרה ביל הודג'ס (ברנדן גליסון), ותיק החקירה הזה ישנה את חייו. שכן, גם לאחר שיפרוש מתפקידו במשטרה הפושע הנמלט ירדוף אותו.

העונה הראשונה עובדה על פי הספר הראשון בטרילוגיה, התמקדה בביל ובריידי ועקבה אחרי המרדף הפסיכולוגי שהם מנהלים. העונה השנייה, שמכסה את עלילת הספר השני, מתחילה כשבריידי נמצא בתרדמת בבית החולים, בעוד שאר הדמויות - אלה ששרדו את העונה הראשונה - מתמודדות עם ההרס שהוא השאיר מאחוריו. ביל איבד את אהובתו ג'ייני (וגם חלק נכבד משפיותו) אבל משתקם עם קבוצת החברים והעובדים שאסף סביבו. לוּ (ברידה וול, השחקנית שגנבה את ההצגה בתור פיית' ב-Unreal) מתאוששת מפצעי הדקירה הקשים שהעניק לה בריידי, ומקבלת תפקיד הרבה יותר גדול בעונה, שמתעצם בסיום הדרמטי שלה.

מי שקרא את הספרים ידע למה לצפות, אבל אם צפיתם רק בעונה הראשונה, כדאי שתתכוננו להפתעה כי הסיפור של מר מרצדס רק הופך למופרך יותר. עם קו עלילה שעוסק בניסוי תרופתי ושליטה במוחות דרך טכנולוגיה, הסדרה מקבלת פן על טבעי. כשהעלילה הזאת יוצאת לדרך, קשה שלא לגלגל עיניים, אבל למזלה של מר מרצדס, הכוכב הראשי שלה, גליסון, הוא שחקן כל כך טוב שהוא מצליח לגרום לכל תרחיש להראות אמין. בכל זאת, כדאי לדעת מראש שההנאה מהעונה הזאת דורשת כמה ויתורים על הצורך בעלילה מהודקת ומנומקת היטב.

למרות העלילה העל טבעית, העונה השנייה של מר מרצדס היא גם אנושית ומאוזנת יותר. וזאת מכיוון שהחיים האמיתיים, האנושיים והמתפקדים של דמויות המשנה מאזנים את הרגעים בו המוח המפלצתי והמעוות של בריידי נחשף. האיזון הזה הכרחי, כי בריידי הוא באמת נבל מסוג קריפי במיוחד. אחד עם היסטוריה משפחתית מטורללת ואפס היגיון מאחורי המניעים לרצוח, מלבד תשומת לב שתכפר על התחושה שהוא מיותר בעולם.

מר מרצדס כבר חודשה לעונה שלישית, שתבוסס על הספר השלישי בטרילוגיה, והאופן שבו העונה השנייה מסתיימת תשאיר אתכם סקרנים במיוחד לגבי הכיוון שהעלילה הזאת עוד יכולה לקחת. מבלי לספיילר יותר מדי, נגיד שמדובר באירוע שטורף מחדש את הקלפים ומבטיח שכמו העונה השנייה, גם השלישית תהיה לגמרי שונה מקודמתה, ובתקווה תמשיך לבחון את גבולות הטירוף של המוח האנושי, ואת המשחק המעולה של ברנדן גליסון.

גם מר מרצדס זמינה לצפייה בסלקום tv