כשהאקסית המטורפת רק עמדה לעלות לאוויר, לא היה באזז יוצא דופן מסביבה, אבל ממש עם שידור הפרק הראשון כבר החלה לרוץ השמועה שמדובר במשהו יוצא דופן. היוצרת, רייצ׳ל בלום, הייתה אושיית יוטיוב לא מאוד מוכרת שנכנסה לפרויקט הזה עם ביטחון עצמי של מישהי שעושה טלוויזיה כבר עשרים שנה, ובמקום למחזר את אחד מהז׳אנרים הרבים והלעוסים בטלוויזיה, היא החליטה ללכת על הכלאה משונה שכל מה שהיא אוהבת - קומדיה רומנטית שהיא גם מחזמר. חוץ מלהיות "סתם" סדרה מצחיקה, האקסית המטורפת שמה למטרה לדון באופן נאור וחיובי על סקס, מגדר, נטייה מינית ומחלות נפש. אין הרבה סדרות שמצליחות לקפץ בחינניות בין שיר על סקס במחזור ובין ניסיון התאבדות, תודו. 

האקסית המטורפת הפכה מהר מאוד לאחת הסדרות הבולטות של הדור הנשי החדש בטלוויזיה, שבוחרות להתמקד בנשים רגילות ופגומות. השם שלה נראה בהתחלה תמוה, אפילו קצת מתריס, כי 'אקסית מטורפת' היא הרי סטיגמה נשית לא מחמיאה. אבל בלום הצליחה לייצר דמות שהיא באמת סוג של אקסית מטורפת, כי היא סובלת מבעיות נפשיות שנוגעות בעיקר לרומנטיקה, אבל היא לא מציירת אותה כקלישאה. רבקה באנץ׳ גיבורת הסדרה היא מקרה אחד ספציפי, ולמרות כל הפגמים שלה - ויש הרבה - אי אפשר שלא להיות בעדה, שלא להסתכל עליה בעיניים חומלות. אין לה כוונות רעות, היא פשוט באמצע מסע נפשי ארוך ומפרך.

בתחילת הסדרה, רבקה נתקלת באקס מנעוריה, ומחליטה לעזוב את ניו יורק, את חוסר השינה והדיכאון והעבודה המשעממת לטובת קליפורניה השמשית, שם האישיות המשונה שלה דווקא משתלבת באופן די טבעי. למרות השם של הסדרה והמקרה שמניע את העלילה, האקסית המטורפת לא מתמקדת אך ורק בחיים הרומנטיים הסבוכים של רבקה. היא בהחלט מתמקדת בהם, שלא יהיו טעויות, אבל החברות שלה עם הנשים שמסביבה והתהליכים שהן עוזרות לה לעבור חשובים לא פחות לסדרה, וזה עוד לפני שדיברנו על כל הקטעים המוזיקליים הכיפיים.

האקסית המטורפת עושה כמה דברים חשובים אבל לא מתייחסת אליהם יותר מדי ברצינות, וזה חלק גדול מהקסם שלה. מבחר הדמויות בה הוא מהמגוונים על המסך - תפקיד ראשי רומנטי של גבר ממוצא אסייתי הוא מקרה נדיר ביותר בהוליווד, יש בה כמה וכמה דמויות ביסקסואליות, והיא גם חוקרת באופן מאוד רגיש התמודדות עם דיכאון והפרעות אישיות. כל אלה לא מרגישים דידקטיים או כבדים מדי, כי האקסית המטורפת היא בסופו של דבר קומדיה קצת מטופשת ומאוד מהנה, ואפשר להנות איתה משני העולמות - לנתק את המוח ולצפות בה כבריחה כיפית מהמציאות, וגם להעמיק בסאבטקסט החשוב שלה.

2 העונות הראשונות של האקסית המטורפת זמינות לצפייה בסלקום tv | העונה השלישית תעלה ב-28.2 לצפיית בינג'