צוות 6 של אריות הים הם החומר שממנו עשויים אגדות. אלו לא רק חיילי העלית של הצבא האמריקאי, אלא אולי יחידת העלית המפורסמת בעולם. טוב, הם בכל זאת האנשים שחיסלו את אוסמה בין לאדן, ראו ללוחמי דעאש את הלבן שבעיניים, נלחמו בפיראטים סומלים וביקרו בכל פינה שבה אתם לעולם לא תרצו לבקר. סמכו עלינו, אין מבצעי הכל כלול ב-99$ למוגדישו הקיצית בסומליה. צוות 6 דווקא שמחים לבקר שם - עבורם זו חופשה מרעננת בעיירת חוף אחרי המערות של אפגניסטן. 

עם רקורד שכזה, אין פלא שסיפוריה של היחידה הסודית הפכו לחומר לוהט עבור ספרים, סרטים ואפילו משחקי מחשב. גם הסדרה אריות הים עוקבת אחרי הלוחמים המסוקסים של צוות 6, אבל עם מרחב יריעה של 22 פרקים בעונה, קאדר שחקנים רחב ושילוב מנצח בין סבלנות לאקשן. מדובר במבט מעמיק ויסודי יותר מכל מה שראיתם עד כה, אז בין אם הייתם ג'ובניקים עם פתור נעליים ובין אם אתם ההשראה לפאודה, אריות הים יכולה ללמד אתכם דבר או שניים על שירות צבאי קשוח.

הסדרה מתמקדת בצוות של ג'ייסון הייז בגילומו המחרמן תמידית של דייוויד בוריאנז, שלפחות עבורנו לעד יישאר אנג'ל, הערפד בעל לב הזהב מבאפי ציידת הערפדים. הייז, הלוחם המוערך ביותר ביחידה, עדיין מתמודד עם אובדן חברו בקרב, הפרידה מאישתו ובאופן כללי - החיים בקו האש הראשון. הפסיכולוגית שלו אולי תגיד שהוא צריך לדבר על זה, אבל הוא יעדיף להוציא את האנרגיות בקרב. כתף אל כתף לצידו עומדים לוחמים נוספים, כמו המגויס הטרי קליי ספנסר שמוצא את עצמו מול האתגר המשמעותי בחייו: לנסות לקדם את קריירת הלחימה שלו במקביל למערכת יחסים חדשה עם סטלה, אותה מגלמת אלונה טל הישראלית.

ז'אנר היורה־בוכה הוא הלחם והחמאה של הצופים הישראלים, אבל באריות הים מצליחים לייצר תמונה מורכבת של אותה פוסט-טראומה ידועה. הלוחמים שמגיעים לצוות 6 הם חיילים ותיקים, כשהצעירים מביניהם מתחילים בגילאי ה-30 המוקדמות, וכך הסדרה מתחמקת מקלישאת החייל הצעיר והמפוחד, זה שמגמגם מול הסכנה. במקום זה, קיבלנו לוחמים בוגרים ומנוסים שנאלצים להתמודד עם אותה פוסט טראומה מושרשת בעודם משתלשלים מחבל מעל לספינת פיראטים מהחיים האמתיים.

אבל בואו נגיע לעיקר: גולת הכותרת של אריות הים היא, כמובן, האקשן המוקפד של הסדרה. בניגוד ליצירות רבות שמציגות את הצבא האמריקאי, אריות הים לא מכסה את המסך בפירוטכניקה מיותרת, אלא דואגת לייצר תמונה ותחושה מציאותית ככל הניתן של הפעולות הכירורגיות והמסוכנות להחריד שהיחידה מבצעת. הדיוק הזה מתבטא בניואנסים קטנים אך מהותיים – תנועות הגוף, תכנון אסטרטגי נכון, תעדוף משימות ואלתורים בשטח הם רק חלק מהאתגר היום יומי של היחידה, ולא תמצאו כאן אף חייל טיפש שיקפוץ על רימון לצורך הדרמטיות, אלא צבא חכם וקטן שחושב לפני שהוא פועל ומשתמש בכוח שלו רק כשבאמת צריך אותו.

לפיכך, הרגעים הטובים ביותר באריות הים הם לאו דווקא חילופי הירי או המסוקים המתרסקים (למרות שאין ספק שזה תענוג), אלא דווקא הרגעים השקטים שלפני הסערה. תנועה חשאית בשטח אויב, המתנה מתוחה לצניחה מסוכנת או סתם הדקות הארוכות של צפייה לפקודה. אותם רגעים שרוב סדרות הצבא מזניחות מפאת שיעמום -הופכות לרגעים החכמים והמעניינים ביותר בסדרה. אלו הרגעים שבהם הפוסט טראומה מורגשת מתחת לעור, כי אם באמת רוצים להבין את לוחמי יחידת העלית הכי מרשימה בעולם, צריך לקלף הרבה יותר שכבות ממה שהתרגלנו, ואריות הים עושה זאת באותו דיוק כירורגי של הלוחמים אותם היא מציגה. 

אריות הים זמינה לצפייה בסלקום tv