1. לייבש את הביצה
  כמעט לכל אורכו, פרק פתיחת העונה של "ארץ נהדרת" (קשת 12) הסתמן כאירוע היסטורי - שום בדיחה, או התייחסות, לביבי. החיקוי של מריאנו אידלמן ליו"ר האופוזיציה כן הגיע בסוף, במסגרת פאנל נפרד שטיפל בכמה מהחברים הבולטים בליכוד, אבל זה לא היה הנתניהו שהכרנו: הוא היה שפוף, תמהוני, חסר כל השפעה. זו הפעם הראשונה מאז 2009 שבה "ארץ נהדרת" פותחת עונה עם ראש ממשלה שאינו נתניהו, והאתגר שלה יהיה להסתדר לא רק בלעדיו, אלא גם בלי רבים משרי הליכוד לשעבר שהפכו לדמויות מפתח בכל מערכון. למזלה של התוכנית, ראש הממשלה החדש הוא בנט של ערן זרחוביץ', אולי החיקוי הפוליטי הכי טוב של "ארץ" מהשנים האחרונות. ובכל מקרה, אפילו אם יתעוררו בעיות, תמיד אפשר להתייעץ עם האחות הגדולה מאמריקה.
  בדיוק בשבוע ההיסטורי של "ארץ נהדרת", גם "סאטרדיי נייט לייב" (יס) רשמה ציון דרך משמעותי: אלק בולדווין חדל מלחקות את הנשיא לשעבר טראמפ כבר לפני שנה, אבל עכשיו עם שובו של טראמפ לתוכנית הוא עסוק בעניינים אחרים, והוחלף על ידי הקומיקאי ג'יימס אוסטין ג'ונסון שהצטרף השנה לקאסט. קצת כמו שרה קופר לפניו, ג'ונסון הפך לתופעה ויראלית בימי הקורונה בזכות חיקויים מדויקים להחריד של הנשיא האמריקאי דאז. התפקיד העיקרי אליו גויס ב"SNL" הוא זה של הנשיא ביידן, ועל סמך חמשת הפרקים הראשונים של העונה ה-47 אפשר לקבוע בביטחון שמדובר בחקיין בלתי נלאה. רק שעצם החזרה לדמותו של טראמפ מצביעה על מה שכבר ברור כאן, ממהדורות החדשות ועד מוסדות הסאטירה: הפוליטיקה החדשה אולי יותר שקטה, אבל גם טיפה יותר משעממת.
  מה לראות?
  את "ילדות סכסכניות" (הוט), עכשיו כשהיא מתחילה להיות טובה באמת. צמד הפרקים הראשונים לא עמד בציפיות מהטריו מיה לנדסמן-טליה לביא-שיר ראובן, הפרק השלישי (עם החתן הטרי שולי רנד) רשם שיפור קל אבל מיחזר דברים שראינו, והפרק הרביעי כבר הבהיר שיש על מה לדבר. ובעיקר על מי: טלי שרון, הצלע החזקה ביותר בקאסט ואחת השחקניות הטובות בישראל. אפשר גם לקרוא את הביקורת המלאה של כרמל שטרן, את הראיון של עינת הולנד למגזין mako, ואת הטקסט המרתק של זוהר אורבך על קורותיה הטלוויזיוניות של פלורנטין.
 2. שלום לכל החתלתולים
  החל מיום רביעי הקרוב, "הישרדות" לא תהיה התוכנית היחידה עם אנשים לא מקולחים - כי "טייגר קינג" (נטפליקס), התופעה הכי מטונפת בטלוויזיה, חוזרת לסיבוב שני. בנטפליקס שומרים את הקלפים קרוב לחזה, ולא מפרטים יותר מדי על מה שצפוי בפרקים החדשים (בין אם זה נובע מרצון לשמור הפתעות, או סתם הבנה שאין באמת מה לחדש בסאגה), ובכל מקרה הדבר העיקרי שהצופים זקוקים לו כרגע הוא בכלל השלמת פערים. ג'ו אקזוטיק, למשל, עדיין בכלא, ולפני שבוע ביקש שחרור מוקדם מטעמים הומניטריים, כי הוא מתמודד עם סרטן הערמונית שמוגדר כ"אגרסיבי". וכאילו שזה לא מספיק, הוא ובן זוגו דילון פסאג' מתגרשים. אבל הגורל האכזר של אקזוטיק לא משתווה לזה של עובד גן החיות אריק קאווי, שמת בחודש ספטמבר האחרון כתוצאה מצריכת אלכוהול כרונית.
  קרול בסקין ב
  ומה עם הכוכבת האמיתית של הסדרה, קרול בסקין? פעילת זכויות בעלי החיים שלא-אבל-אולי-כן רצחה את בעלה עדיין מותקפת ברחוב וברשת - אם כי יש לה גם קצת נחת: בית המשפט התערב, והבעלות על שטח גן החיות של אקזוטיק, אותו איש שמרצה עונש מאסר על הניסיון להרוג אותה, הועברה אליה. ג'ף לואו, ש"דאג" לחתולים הפראיים בלכתו של אקזוטיק, פינה את השטח והשבית את פעילותו של הפארק (ומאז הואשם בהתעללות בעצמו). ואגב, אם במהלך העונה השנייה תיתקלו בצילומים של בסקין, אל תטעו: היא כבר לא משתפת פעולה עם ההפקה, ואף פנתה לבית המשפט במטרה שיאסור על שימוש בחומרי העבר שלה (והפסידה). בינתיים יש לה ספיישל דוקומנטרי משלה, שעולה בסוף השבוע בשירות הסטרימינג של רשת דיסקברי האמריקאית. אה, והיא גם הייתה ב"רוקדים עם כוכבים".

  פריים אחד למזכרת
  שני *מחזירה דוריטוס לשקית פתוחה* אחרי מפגש עם עינת ולירון, "חתונה ממבט ראשון" (קשת 12).


 3. קעקוע שצריך להסיר
  העונה הרביעית של "הישרדות VIP" (רשת 13) משודרת כבר חודש - מתוך שישה, כך אומרים - אבל רק השבוע האינטרנט הישראלי נזכר שלאוהד בוזגלו יש קעקוע על החזה שמדמה שרירים. ולא במקרה: למרות שפרק ההדחה של בוזגלו שודר עוד ב-19 באוקטובר, הוא (ואשתו לשעבר, שהודחה גם היא. ורוחו של אחיו מהעונה הקודמת) עדיין תופסים זמן מסך לא מבוטל על חשבון שורדים אמיתיים.

  משאים ומתנים ב"בקתלוס של הבוזגלוס", חזרה לשבט כדי לריב עוד כמה ריבים, דיון שלם על האם אפשר "להיות גבר" וגם לבחור לדו-קרב את מעיין אשכנזי (דעה: שיבחר את מי שבא לו) - ניכר שב"הישרדות" לא רצו לראות את בוזגלו 2 מודח כל כך מהר, וניכר שהם יתישו אותנו עוד הרבה לפני שהוא יארוז את הקעקועים שלו ויעזוב סופית את האי. ברור למה הוא לוהק מלכתחילה: חיבה לסכסוכים, טון אלים, שיגעון גדלות, ומי יודע? אולי נזכה באיזו הערה גזענית או הומופובית. אבל גם בלעדיו יש לנו מספיק כאבי ראש פוטנציאליים, ואפילו ג'קי אזולאי מיצתה רשמית את האיש. 

  התלות במשפחת בוזגלו מתבטאת לא רק בנציגים שלה על האי, אלא גם בכל קו העלילה של זהר שטראוס בעונה הזאת ובאינספור תזכורות לעונה הקודמת, בה זכה האח אסי. עכשיו - עזבו את זה שאין שום סיכוי בעולם שמישהו מצופי "הישרדות" יזכור מי אמר מה למי ולמה אלה איילון הצביעה נגד מישהו שאת שמו שכחתי, ועזבו את התלונות על ערכים פסולים, למה אי אפשר ליצור תוכן חדש במקום להישען על סיפורים מיתולוגיים? נכון, טאלנטים כמו ורד בוסקילה או יהונתן בשן הם לא אנשים שישלהבו את ההמונים, אבל יש בסביבה מספיק דמויות מסקרנות אחרות, מגדי פניבילוב ועד לייה גיל. אם לרשת כל כך חשוב להתפלש בבוזגלוס, שיקנו זכויות לשידורים חוזרים של הריאליטי המשפחתי.

  בשבוע הבא
  שון בין, לנצח נד סטארק מ"משחקי הכס", חוזר במיני-סדרה בריטית בשם "Time", שנקראת כאן גם "מאסר" (יס, 14.11) וגם "כלואים" (הוט, כנ"ל); רותי ברודו נפרדת זמנית מהמסך עם סיום העונה השנייה של "יס מן" (יס, 16.11); עונת הקאמבק הנפיצה של "טייגר קינג" (נטפליקס, 17.11); השחקנית מינדי קיילינג, יוצרת "אמת או חובה" של נטפליקס, מנסה לשחזר את ההצלחה עם "חיי המין של נערות הקולג'" (HBO מקס, טרם נרכשה בישראל. 18.11); וענקיות הסטרימינג מהמרות על שני פרויקטים גדולים - גרסת לייב-אקשן ללהיט האנימה "קאובוי ביבופ" (נטפליקס, 19.11) ועיבוד טלוויזיוני ל"מחזור כישור הזמן" (אמזון פריים, כנ"ל), סדרת ספרי הפנטזיה הפופולרית.

  צילום ג'יימס אוסטין ג'ונסון: מתוך "סאטרדיי נייט לייב", יס / צילום קרול בסקין: מתוך "טייגר קינג", נטפליקס / צילום שני יוסיפון: מתוך "חתונה ממבט ראשון", קשת 12