כוכב הטלוויזיה מקס רייט, שמוכר לצופים הישראלים בעיקר הודות לתפקידו כווילי טאנר, אב המשפחה בסדרה אלף, הלך לעולמו בגיל 75 אחרי מאבק ארוך בסרטן מסוג לימפומה - כך לפי משפחתו של רייט, שאישרה הלילה את דבר מותו לאתר הרכילות TMZ. רייט נאבק במחלה יותר מ-20 שנה, ואובחן בה לראשונה בשנת 1995.

השחקן החל את דרכו על בימות התאטרון, וערך את הופעת הבכורה של בברודווי כבר ב-1968. 30 שנים לאחר מכן, הוא היה מועמד לפרס טוני על תפקידו במחזה איוונוב. רייט החל לגלם את ווילי טאנר ב-1986, והסדרה אלף הפכה במהרה לאחד הסיטקומים האהובים והמצליחים בארצות הברית ושודרה במשך ארבע עונות ו-102 פרקים. הסדרה תיארה את חייה של בני משפחה שלווה וסולידית בפרבר אמריקאי, ואיך החיים האלה נהפכים מהקצה אל הקצה בעקבות נחיתתו של אלף, חייזר מהכוכב מלמק, שמאומץ על ידיהם והופך לבן משפחה.

צופים בעלי זיכרון חד עוד יותר זוכרים את רייט הודות לדמותו של טרי, מנהל בית הקפה "סנטרל פרק" בסדרה חברים. רייט גילם את טרי בעונות הראשונות של הסדרה, והיה זה שחנך את רייצ'ל (ג'ניפר אניסטון) במשרת המלצרות שלה. רייט שיחק עוד עשרות תפקידי אורח במהלך הקריירה שלו, והופיע בסדרות חופשי על הבר והמופע של דרו קארי, ובסרטים כל הג'אז הזה ואדומים.