לרגל סיומה של 2018, יצאנו למשימה מעט חסרת תועלת: למפות את הטלוויזיה הישראלית, ולהבין מי באמת האנשים הכי נצפים בישראל. כתבנו לכל גופי השידור - מערוצי הברודקאסט הגדולים ועד ערוצי הנישה. אספנו וניתחנו את תוכניות האולפן, הסדרות המתוסרטות, מהדורות החדשות ותוכניות הריאליטי ששודרו בתאריכים 27.12.2017 - 27.12.2018. לא פסחנו: ערוצי הספורט, הלייף סטייל, ערוצי הנוער והילדים - כולם כלולים במסקנות. אחרי כל זה חזרנו לשולחן השרטוטים והתחלנו לספור. בדקנו מי היו השחקנים והטאלנטים שהשתתפו במספר הפרויקטים הגדול ביותר, ואלה התוצאות.

מי שחשב שאת צמרת הטבלה יכבשו תומר קאפון, ירון ברובינסקי ודביר בנדק, טעה בענק. הם, יחד עם עוד חשודים מיידיים נוספים כמו אסי כהן, נועה קירל ואפילו אסי עזר וקורין גדעון, בכלל לא מדגדגים את המקומות הראשונים. הטאלנטית (כן, אישה! גירל פאוור 2019!) במקום הראשון היא טלי אורן, שהופיעה ב-2018 בכמות לא הגיונית כמעט של שישה פרויקטים וחולשת על תחום הפקות הנוער והילדים: הכל הולך של רשת 13, צמר ויעלי של החינוכית, סדרות הנוער אחותי קפצה כיתה וג'ינג'י,וסדרות הילדים קופיקו במשטרה וקופיקו המנהל. כן, גם לקופיקו הייתה שנה לא רעה בכלל, אגב.

אם שמים בצד הפקות ילדים ונוער, ומתייחסים רק לפרויקטים בפרופיל גבוה, אז את הבכורה קוטפים בו זמנית ארבעה שחקנים ומגישים: גל תורן שמלהטט בין משחק (האחיות המוצלחות שלי, משיח, עיר מקלט, הפסיכולוגית) והנחייה, אילנית לוי (כמה רחוק וגלית ואילנית, בין השאר), עפר שכטר (האח הגדול, שנות ה-80) ורותם סלע, שעוקפת את אסי עזר בזכות כישורי המשחק שלה (אוטונומיות, הפסיכולוגית).

טלי אורן (צילום: דניאל אלסטר)
האישה הכי עסוקה שהכרנו - טלי אורן | צילום: דניאל אלסטר

אחריהם במצעד - כמה שמות מפתיעים: דניאל ליטמן, שהופיע השנה בחמש סדרות (בהן פולמון ושכונה) וגיה באר גורביץ' שתצטרף לארץ נהדרתב-2019 אחרי שנה בעלת הספק מדהים של חמישה תפקידים, ושני שמות מפתיעים עוד יותר - קובי מאור ויובל סגל.  קובי מאור זכה מאיתנו לכינוי "ההוא" (ההוא מחברות, משנות ה-80, ומעוד שלושה פרויקטים. מאור הוא גם הטאלנט הכי ורסטילי מבחינת כמות הערוצים שהופיע בהם). יובל סגל הוא - טוויסט! לא יובל סגל יובל סגל, אלא ה-ש-נ-י (הפיג'מות, אבל גם להעיר את הדב).

אחריהם, טאלנטים שהסתפקו בארבעה פרויקטים: אסי עזר, יעל שרוני, יוסי מרשק, עידו רוזנבלום, אסף גרניט, עדי חבשוש, יעקב זדה-דניאל, ישראל אהרוני. תוסיפו להם את גאיה גור אריה - קלירלי, שנה טובה לנשים בשם ג/איה - ירון ברובינסקי, ניב רסקין ועידו מוסרי, שעקף את אחיו, טל, בפרויקט אחד בלבד. בהצלחה בשנה הבאה, בוגד.

טלי אורן מסרה:

"זו באמת היתה שנה מאוד מרגשת בשבילי- לעשות כל כך הרבה דברים במקביל גם בטלוויזיה וגם בתאטרון ("אנני", "בילי שוורץ","היירספריי", "הזוג המוזר") וגם להצליח באמת ליהנות מכל רגע בכל הפקה,עם צוות שחקנים משובח וצוות אדיר שעובד מאחורי הקלעים. אין ספק שלא הייתי מצליחה לעשות את כל הדברים האלה במקביל בלי זוהר יעקובסון הסוכנת שלי וטלי מהסוכנות שהצליחה לנהל את כל הימי צילום במקביל. פשוט קוסמת. אני עדיין לא מבינה איך עשתה את זה. אני מאחלת לעצמי עוד ועוד כאלה הפקות עם כאלה אנשים וכמה שיותר לאתגר את עצמי. מקווה להמשיך לשמח ולרגש ילדים ומבוגרים מול המסך. מודה מכל ליבי לבעלי ולשני ילדיי האהובים שמכילים את כל העומס ,תומכים ומחבקים באהבה אינסופית. תודה על ההודעה המשמחת, mako. אין עליכם, עשיתם לי את היום".

אילנית לוי מסרה:

"איזה כיף לשמוע! גם אחרי שנים ארוכות בעולם הבידור זה לא מובן מאליו להמשיך ולקבל פרויקטים. הן כאלה שעשיתי בעבר והולכים ומשתפרים והן כאלה שנגעתי בפעם הראשונה. שמחה לקבל את הפירגון מהצופים מבתי  ההפקה ומקשת. ששנת 2019 תהיה טובה לפחות כמו קודמתה. שנה אזרחית טובה".

רותם סלע מסרה:

"2018 הייתה שנה טובה ומלאה בפרויקטים טובים ומאתגרים, בטוחה ש-2019 תהיה לא פחות טובה ואפילו קצת יותר :)".

עפר שכטר מסר:

"שמח להיות חלק מעולם הטלוויזיה ולעשות מספר רב של פרויקטים, מקווה להמשיך ולעשות מלא פרויקטים כי אני פשוט נהנה!!! אוהב כל רגע ומברך על המזל הגדול שנפל בחלקי, ותודה לקהל!".

גל תורן ביקש שלא להגיב.