מירי רגב נעלבה עד עמקי נשמתה. נפשה העדינה לא יכלה לשאת את סירובו של אביגדור ליברמן לאחל לה שבוע טוב בשידור ואת העקיצה "אני עונה שבוע טוב רק לבני אדם". אחרי הכל, מירי רגב היא בת אדם! אם צובטים אותה היא לא מצטבטת?

"איזו אמירה נוראית", התלוננה רגב. אם זה לא היה מצחיק - זה היה עוד יותר מצחיק. האישה שעשתה קריירה מלהסית ולפלג ולשסע, היא פתאום אבי נעלבי. ומילא הייתה מסתפקת בהיעלבות המעושה והדרמה-קווינית הזו, אבל רגב, שועלת קרבות מנוסה ובעלת חושים מחודדים להסתה, מיהרה להוסיף: "הכי חשוב שטיבי הוא בנאדם". אחמד טיבי, שאינו צד בסכסוך הספציפי הזה, נגרר פנימה כחלק מדף המסרים המתמשך, לפיו ליברמן יצטרף לממשלה בראשות כחול לבן ובתמיכת הרשימה המשותפת. אין ספק, מגיעות לה נקודות בונוס על הספין.

בהמשך הערב כתבה רגב שהיא הזדעזעה "מתגובתו הבוטה, הפוגענית והמשפילה של ליברמן כלפיי. לאמירה השוביניסטית והמיזוגנית אין מקום בשיח בין גברים לנשים. אפשר להיות חלוקים בדעות, אפשר לבקר, אבל לאיש אין את הזכות לנהוג בדרך הזו". ופה, איך לומר, היא הפכה את הקומדיה לפארסה.

ראשית, לא היה פה שוביניזם ולא מיזוגניות. זו הייתה תגובה נטו כלפי רגב עצמה, בלי קשר להיותה אישה. מוזר, אגב, שרגב לא התלוננה על הגזענות של ליברמן כלפיה כמזרחית. כי גם זה ספין שכבר היה לו שימוש בעבר.

אבל יותר מזה, הקטע על התגובה הפוגענית ועל כך שמותר לבקר אבל "לאיש אין זכות לנהוג בדרך הזו", הוא מופת של היתממות בואכה אמנזיה. מירי רגב, שקראה לסודנים סרטן, שהצטלמה מחובקת עם תומכי לה-פמיליה לבושים בחולצת כהנא, שעמדה מחויכת באצטדיון טדי כשמסביבה שרים לבני סכנין "שיישרף לכם הכפר", שקראה לבני גנץ "לא אפוי" - ואלה רק בשלוף - מתבכיינת על דברים שהס מלומר אותם. אוי לבושה.

כשדרעי מלמד פמיניזם

ושימו לב מי הראשונים להזדעק להגנתה של רגב: הראשון, בנימין נתניהו, שכינה את ההתנהגות של ליברמן "לא אנושית ולא מכובדת", ואז הילל את פועלה של השרה למען התרבות והספורט. בחיי, אין מספיק חחחחחחח בעולם. נתניהו "הערבים נוהרים", נתניהו "השמאל שכח מה זה להיות יהודים", נתניהו שכל המהות שלנו היא להפריד בין "אנחנו" ל"הם", מדבר על התנהגות לא אנושית ולא מכבדת. מצד שני אולי מבחינתו הערבים הם לא בני אדם מלאים, כך שאת מה שמותר לו אסור לליברמן.

כמו כן, לגבי פועלה של רגב: כשרת תרבות היא קראה להחרים סרטים מבלי שראתה אותם, שמחה על אי-מועמדות ישראלית לאוסקר ורבה עם הממסד לצרכים פופוליסטים. כשרת ספורט היא לא קידמה אותו לשומקום, ולא תרמה לו בדבר. אלא אם לוקחים בחשבון את הפנייה לאחד הרבנים בבקשה שיעזור בתפילות למען מדליה לירדן ג'רבי. כן, גם זה קרה בקדנציה שלה.

אגב, אם רגב הייתה כל כך חשובה לנתניהו ולליכוד ותרומתה לעם ישראל כה גדולה, מוזר שביבי טרח להעלים אותה במופגן מקמפיין הליכוד בבחירות 2019 א'. הוא הרי יודע בעצמו שהיא נזק אלקטורלי, אלא אם היא משרתת עוד הזדמנות לפלג.

והשני שקפץ לגונן על רגב הוא אריה דרעי, שדיבר נגד השוביניזם של ליברמן וחבר מפלגתו אלכס קושניר. תהיו בטוחים שאם כל אדם אחר שהוא לא ליברמן היה מגיב ככה לרגב, דרעי היה בוחר להתעלם לחלוטין. אבל כשזה מגיע ליריב העיקרי שלו, החבר הטוב שהפך לנמסיס מושבע, למה לא לזרוק עוד קיסם למדורה. רק חבל שדרעי מתייחס לשוביניזם, כשבמפלגה שלו אין אישה כי לא תהיה אישה. שמישהו יארגן לו בצל עבור דמעות התנין.

ובסופו של דבר רגב היא בסך הכל עוד פיון במערכה הכללית, עוד הפוגה רגעית, עוד משיכת זמן, עוד אתנחתא קומית-טרגית, הכל כדי שתשכחו שבבחירות הבאות מתמודד ראש ממשלה שנאשם בשלושה תיקים חמורים וגורר את המדינה למערכת שנמשכת כבר שנה שבה היא משותקת לחלוטין, רק כדי לא לעמוד למשפט. שיהיה שבוע טוב.