קשה להפריז בהצלחה של "בשבילה גיבורים עפים" הישראלית. הסדרה של קשת 12 לוותה לא רק בביקורות טובות, אלא גם הפכה לדרמה הנצפית ביותר מאז פיצול ערוץ 2 עם רייטינג גבוה במיוחד, שהגיע בשיאו ל-19.3% בפרק הסיום. כמו לא מעט סדרות ישראליות מצליחות - "בטיפול", "חטופים", "כפולים", "על הספקטרום", "תיק נעדר" ורבות אחרות - גם "בשבילה גיבורה עפים" זוכה כעת לרימייק אמריקאי, בשם "אקו 3" ("Echo 3").

הגרסה האמריקאית, שהופקה על ידי קשת סטודיוס ועולה היום (ד') בשירות הסטרימינג אפל TV פלוס, עוקבת אחרי אמבר (ג'סיקה אן קולינס), שנעלמת על גבול קולומביה-ונצאולה, מה ששולח את אחיה ובעלה יוצאי הכוחות המיוחדים למסע חיפוש אחריה. לוק אוונס ("היפה והחיה") ומיכיל האוסמן ("משחקי הכס") מככבים לצידה של קולינס, כשעל התסריט אמון מארק בול, זוכה האוסקר לתסריט המקורי ולסרט הטוב ביותר על "מטען הכאב" המהולל.

"צפיתי בגרסה הישראלית", האוסמן מספר בריאיון משותף עם אוונס וקולינס ל-mako, "למרות שהגרסה שלנו מבוססת באופן חופשי על זו הישראלית, רציתי לראות אותה - ואהבתי אותה, היא נהדרת". גם קולינס מאשרת שצפתה בתומר קאפון, נינט ושאר החברים, והתאהבה בהם: "זו סדרה יפהפייה". "מעולם לא ביקרתי בישראל, אבל יש לי חבר טוב שהזמין אותי להגיע בינואר. הוא סיפר לי שמרץ זה זמן יותר טוב לבקר, ואני מקווה שאעשה את זה", מוסיף אוונס, וקולינס מעדכנת ש"לא ביקרתי, אבל אני אשמח ממש". 

מיכיל האוסמן, ג'סיקה אן קולינס, "אקו 3" (צילום: +Apple TV, יחסי ציבור)
"כולנו עבדנו קשה מאוד". מיכיל האוסמן וג'סיקה אן קולינס ב"אקו 3" | צילום: +Apple TV, יחסי ציבור

כמו "בשבילה גיבורים עפים", גם "אקו 3" צולמה בקולומביה. "זו הייתה חוויה אפית", נזכרת קולינס. "לוקיישנים יפהפיים ואמיתיים מאוד לכל סצנה. נתקלנו בהמון חיות בר, חרקים, צפרדעים, עקרבים ואפילו טרנטולות ועכבישים - שאחד מהם נפל לי על היד בזמן הצילומים. זה היה מלהיב. האפשרות לחוות תרבות אחרת ולהכיר את קולומביה בדרך שיצא לנו להכיר אותה היא כמו מתנה".

"היו בצילומים בקולומביה המון רגעים שבהם הסתכלנו שלושתנו אחד על השני ואמרנו 'אנחנו היחידים שאי פעם נפגוש שהיינו במקום הזה ובסיטואציה הזאת. לא משנה כמה הסיטואציות היו מטורפות - הן היו סיטואציות שאנחנו חולקים", מסביר אוונס. 

את הסדרה, כאמור, יצר זוכה האוסקר מארק בול. "אני מעריץ את העבודה של מארק זמן רב וזו הייתה סיבה מרכזית שהסכמתי לקחת את הפרויקט הזה מלכתחילה", מסביר אוונס. "הוא היה איתנו לאורך כל החוויה, כולנו חיינו ונשמנו את התסריט. דיברנו עליו יחד כל הזמן, דנו במסע של כל דמות. דברים השתנו כל הזמן כי העובדה שהוא בצילומים היא שאפשר להתאים את עצמך, לשנות ולהוסיף - ומארק, כזוכה האוסקר שהוא, עדיין פתוח לתקשר ולשמוע שכולם שמחים עם המסע שהדמויות שלהם עברו. אני מאוד שמח על האפשרות לעבוד איתו וללמוד ממנו כל כך הרבה".

"הוא יוצר אינטנסיבי. הוא יודע מה הוא רוצה - והוא ישיג את זה", מוסיף האוסמן, וקולינס מאשרת: "נכון. אני מרגישה שהוא משקיע כל כך הרבה מעצמו כל הזמן, שפשוט אי אפשר לא לעשות את אותו הדבר. יש לו אנרגיה בלתי נגמרת לוודא שהדברים הם כמו שהוא רוצה שהם יהיו, וכולנו עבדנו קשה מאוד על הסדרה הזו. אני חושבת שאפשר לראות את זה".