בתאריך ה-20 לדצמבר תעלה לשידור "המכשף" (The Witcher), הפקת היוקרה של נטפליקס שרבים הכתירו כזו שנועדה להחליף את "משחקי הכס" של HBO בתור סדרת הפנטזיה עמוסת האקשן, הדרמה, הפוליטיקה והדרקונים שלא רק גיקים אוהבים לצפות בה, להזדעזע ממנה, לדבר עליה, ובעיקר לספיילר אותה לאנשים שלא רוצים לשמוע אבל לא מצליחים להתחמק.

הסדרה מבוססת על סדרת ספרים שכתב הסופר הפולני אנדז'יי ספקובסקי במהלך שנות ה-80, אלו זכו גם לעיבוד לאחת מסדרות משחקי הוידאו המצליחות והנערצות ביותר אי-פעם. הסדרה מגוללת את סיפורו של גראלט מריוויה, הוא המכשף - לוחם שהוכשר מילדות כדי להילחם בשלל יצורים מיתיים אפלים שמטילים את אימתם על התושבים האנושיים והלא-אנושיים שמאכלסים את העולם הקסום בו העלילה מתרחשת. את גראלט לבן השיער, צהוב העיניים, וחטוב כל השאר, מגלם הנרי קאוויל, שרק לאחרונה פשט את הטייץ הכחול והתחתונים האדומים של לוחם על טבעי מעט מלוקק ונקי יותר שעונה לשם סופרמן.

שלושה שבועות לפני תאריך הבכורה הפומבית, זכו מספר צופים ברי-מזל להצצה ראשונה בסדרה שלפי פרסומים שונים עלתה לנטפליקס בין 70-80 מילון דולר. אם לשפוט לפי מספר התגובות המצומצם הזה, ההשקעה הייתה טובה, ויש לתושבי ווסטרוז ממה לחשוש, בעיקר בכל הנוגע לסצנות האקשן (שזיכו את "משחקי הכס" בלא מעט ביקורת במהלך עונת הסיום של הסדרה).

"המכשף גורמת לסצנות הקרב ב'משחקי הכס' להיראות כמו שני שיכורים הולכים מכות מחוץ לבר", הגיב אחד המבקרים. אחר הסכים: "צפיתי בשני הפרקים הראשונים ואני יכול לומר: - סצנת קרב החרבות הכי טובה שראיתי".

בנוסף לעליונות הסדרה על פני משחקי הכס באיכות סצנות הקרב, מבקרים מרגיעים את קהל המעריצים הנאמן של גראלט מגלגוליו הקודמים, הספרותי והדיגיטלי, וטוענים שהסדרה בנויה היטב, ושהיא כוללת רגעים קומיים ודרמטיים עוצמתיים ומוצלחים. "צחקתי ובכיתי (כבר פעמיים). אל תהיו לחוצים, עשיתם עבודה נפלאה. לתכנית יש נשמה משל עצמה", החמיא מבקר נרגש במיוחד, ואחר הוסיף "עוזר גם שצוות השחקנים מדהים! הנרי קאוויל, פשוט... וואו".