זה קרה בנובמבר 2017, בזמן שידור העונה ה-18 של תוכנית הריאליטי האח הגדול בספרד. הדיירים סיימו את המשימות השבועיות וכפרס הם קיבלו מסיבה עם הרבה אלכוהול. המסיבה התחילה עם ריקודים, צחוק והרבה בקבוקי רום, ג'ין וודקה, הסתיימה עם סצנה קשה ביותר, שהתרחשה למול המצלמות.

יממה לאחר המסיבה בפתאומיות, הפקת התוכנית הודיעה על סילוק אחד הדיירים - חוסה מריה לופז עזב את הבית בגלל "התנהגות בלתי נסבלת".

הסיבה לגירוש ומה שקרה באותו לילה, הפכו לאחד הסודות השמורים ביותר של תעשיית הטלוויזיה בספרד. לאחר התקרית, כאילו הושבעו בשתיקה, הדיירים המשיכו כרגיל מבלי להעניק חשיבות לאותו אירוע. גם בוויכוחים הסוערים לא דיברו על מה שקרה. ולמרות שהיו כמה מלמולים על תקיפה מינית, דבר לא אושר, עד שהדיירת לשעבר קרלוטה פרדו החליטה לשבור את שתיקתה. בראיון לעיתון הספרדי El Confidencial היא נזכרה בלילה הגרוע ביותר שלה.

באותו לילה, 3 בנובמבר, פרדו מספרת כי היא שתתה על בטן ריקה, מפני שכמעט לא היה להם אוכל. אחרי 4 לגימות היא החלה להרגיש כבר סחרחורת. במהלך הלילה המצלמות תפסו אותה יושבת בחדר השינה של הבית, כאשר חוסה מריה לופז, איתו קיימה מערכת יחסים במסגרת התוכנית, ניגש אליה ומתחיל ללטף אותה ולגעת בה. היא, בהכרה מעורפלת והמומה, נאבקת בו, אבל הוא מעמיד אותה על הרגליים והשניים יוצאים מהחדר. "יש לי פערים נפשיים מאותו לילה", אומרת פרדו.

כשקמה למחרת בבוקר, פרדו לא זכרה דבר שקרה בשעות האחרונות. היא גם לא חשדה במה שקרה כשקמה לשירותים, והתחתונים שלה נפלו לרצפה "כי היא לא לבשה אותם טוב". "שאלתי אותו מה קרה וחוסה אמר לי שהוא דאג לי בגלל שהייתי במצב לא טוב", היא מספרת. שעות לאחר מכן, בהפקת האח הגדול פנו ללופז, ואמרו לו שהוא מודח בשל "התנהגות פסולה".

קרלוטה פדרו, הדיירת שהתלוננה על אונס באח הגדול ספרד
צילום: Mediaset España

"הם אמרו לי שאני צריכה להירגע וצריכה לראות כמה תמונות, והראו לי את הסרטון עם מה שקרה באותה לילה, בלי להכין אותי מראש למה שאני עומדת לראות", אומרת פרדו, "אני חושבת שהיה צריך להיות מישהו מומחה לצדי, כמו פסיכולוג, שיעזור לי להתמודד עם המראות הקשים", היא מאשימה.

בסרטון עצמו היא ראתה אותה ואת לופז באחד החדרים, כשהוא מנסה לתקוף אותה מינית. "אני לא יכולה", היא אמרה לו, ואז נפלה חסרת הכרה. התקיפה המינית נמשכה עשר דקות. "ברור לחלוטין שהוא מנצל אותי".

מה שהכי הפתיע את פדרו הייתה העובדה שאף אחד מאנשי הבית או מההפקה לא הגיע לעזור לה בעת שהותקפה. האח הגדול קרא לה ברמקולים, אולם היא הייתה חסרת הכרה ולא שמעה אותו. "לא הסבירו לי איך צוות התוכנית אפשר את זה. זה קרה באחת וחצי בלילה, והיו מצלמות בכל מקום. צוות התוכנית יכול היה להיכנס בכל רגע. בית המשפט לא מבין את עמדת ההפקה, זה מחדל לדבריהם", אומרת פרדו.

הפקת האח הגדול הודיעה למשטרה הספרדית על התקיפה המינית לכאורה. השוטרים ביקשו מפרדו להתלונן, אולם היא לא רצתה להגיש תלונה עד שדיברה עם משפחתה, שבאותו זמן לא הייתה בספרד.

הדיירת חזרה לבית האח הגדול ולא דיווחה על האונס, עד שהודחה על ידי הצופים. בבית, הסבירה, איש לא יכול היה לדבר על מה שקרה, כולל חבריה לאחר עזיבתה.

כשיצאה החוצה, הסיוט לא נגמר. "קיבלתי כמויות של הודעות עם איומים, עלבונות, סלידות, השפלות, ולמרבה המזל זאת הייתה העונה הכי פחות נצפית של התוכנית", אומרת פרדו.

היא שינתה את צבע שיערה ועדיין הולכת ברחוב כשהיא עם אוזניות. היא מרגישה שהיא לא מסוגלת לעבוד, סובלת מהתקפי חרדה וסיוטים ורק לפסיכיאטר היא מוצאת כוח ללכת. האשימו אותה בשקרים וטענו שהיא רוצה להתעשר מהאומללות שלה, למרות העובדה שהתקיפה צולמה בווידיאו.

קרלוטה פדרו וחוסה מריה לופז, האח הגדול הספרד
צילום: Mediaset España

ב-29 באוגוסט הסתיים שלב החקירה, לאחר שבית המשפט במדריד דחה שלושה ערעורים שהוגשו על ידי סנגורו של הנאשם. עכשיו, אחרי שנתיים, נראה שהפרשה תגיע בקרוב לבית המשפט. ופרדו לא מתכוונת לשתוק עד שהצדק ייצא לאור.