סדרת הדוקו "המדרגות" זכתה להרבה שבחים במהלך השנים בהן היא שודרה. למרות שהשנים האחרונות הציפו אותנו בסיפור פשע אמיתי, הסיפור של "המדרגות" הוא חריג בנוף ונותר כאחת מתעלומות הרצח המסקרנות ביותר שידע העולם. בניגוד להרבה סדרות דוקו-פשע אחרות, במקרה הזה בכלל לא ברור אם היה או לא היה רצח, וגם הדמות שבמרכז הסיפור היא מרתקת במיוחד.

ב-2001, קתלין פיטרסון מתה על מדרגות ביתה, ובעלה, הסופר מייקל פיטרסון, הואשם ברצח, למרות שהוא המשיך לטעון לאורך כל השנים שהוא חף מפשע. המוות המשונה הזה הפך לסיפור מרתק על גבולות הידע האנושי, דעות קדומות על מיניות, רגשות סוערים של משפחה מפוצלת וכמובן - המחדלים של מערכת המשפט. הסיפור המשונה והלא מפוענח הזה הוליד גם תיאוריות מדוברות לגבי נסיבות המוות, שחלקן אפילו לא קיבלו זמן מסך בדוקומנטרי אבל חיות ובועטות ברשת. פיטרסון ומשפחתו גם פיתחו קשר מיוחד וקרוב עם צוות ההפקה הצרפתי של הדוקומנטרי, שעקב אחריהם במשך כמעט עשרים שנה, ופיטרסון אף היה בקשר רומנטי ארוך שנים עם אחת העורכות של הסדרה.

אם במקרה פספסתם את היצירה המרתקת הזאת, או אם אתם פשוט לא נהנים מדוקומנטרי, עכשיו עומדת להיות לכם הזדמנות לצפות בגרסה מתוסרטת של הסיפור המיסתורי. בחברת ההפקות אנפורנה ("חורשות את הלילה", "הבלדה על באסטר סקראגס") עובדים על סדרת טלוויזיה שמבוססת על הסיפור, עם שם אחד ענק שכבר מעורב בהפקה - האריסון פורד יפיק בפועל, וככל הנראה גם יככב בתור פיטרסון, בתפקיד הטלוויזיוני המשמעותי הראשון שלו. מי שצפוי לכתוב את התסריט הוא אנטוניו קמפוס, שמוכר בעיקר בתור אחד הכותבים והבמאים של "החוטאת", עם ג'סיקה ביל.

פורד וקמפוס עדיין לא אישרו את הפרטים, כך שלא ברור אם הפרויקט אכן יוצא לפועל או שנמצא רק בשלבי משא ומתן מתקדמים. בנוסף, חברת ההפקות אנפורנה נמצאת בתקופה לא יציבה, עם שמועות על פשיטת רגל ואחרי הכישלון הקופתי והביקורתי של "איפה את, ברנדט", העיבוד המצופה לספר הידוע בכיכובה של קייט בלנשט._OBJ