אם יש דבר אחד טוב שאפשר להגיד על "אמילי בפריז" בלב שלם הוא העובדה שהיא מעוררת קנאה. האנשים היפים שנראים כאילו נלקחו מתוך שערי מגזינים, מערכות הלבוש השאפתניות, וכמובן - הלוקיישנים עוצרי הנשימה בהם היא מצולמת, עושים לכולנו חשק להגר מהארץ. בעונה הנוכחית, פורנו הלוקיישנים עלה שלב - והפוקוס לא היה רק על העיר פריז: עשרת פרקיה של העונה השנייה סיפקו לצופים הצצה יפהפייה גם למקומות אחרים בצרפת, כשבפרקים הראשונים, למשל, אמילי וחברותיה מציגות חופשה חלומית בסן טרופה.

מה יש שם? ובכן, הכל: ישנו המלון מפואר בו שוהות החברות (שנראה כמו מקום שעוקבי האינסטגרם שלכם היו מריירים עליו), ישנו מועדון החוף המקסים בבעלותו של לורן (שהתגלה, כזכור, כבעלה של סילבי). אבל ככל הנראה לא הופיע בסדרה לוקיישן מרהיב יותר מאשר האחוזה המטורפת בה חגגו אמילי, קאמי ומינדי את שהותן בסן טרופה.

לאחוזה, שמוכרת בסדרה בשם "Ragazzi House" (בית רגאצי), מגיעות השלוש כשכל אחת מהן שרויה בהלך רוח אחר לחלוטין: אמילי, כזכור, מנסה לטשטש ככל האפשר את הראיות ללילה הסוער שלה עם גבריאל ומשכנעת את קאמי שהשניים צריכים לחזור להיות יחד; קאמי, מצידה, מנסה לטשטש ככל האפשר את העצב התהומי - ומוצאת נחמה בכמויות גדולות מהסביר של אלכוהול ובבחור לוהט שהיא פוגשת במקום; ומינדי? מינדי פשוט רוצה להנות מהרגע.

שאטו דיטה (צילום: Philippe Petit/Paris Match, Getty Images)
בהתחלה הייתה שם רק חווה פשוטה. שאטו דיטר | צילום: Philippe Petit/Paris Match, Getty Images

אמנם בזמן הצפייה התרכזנו בסיפורים של שלוש הגיבורות, אבל מתברר שהסיפור של האחוזה בה חגגו – ששמה האמיתי הוא "Château Diter" (שאטו דיטר) – מרתק אף יותר. למעשה, מדובר בסיפור שעדיין נכתב. האחוזה, ששוויה מוערך בכ-66 מיליון דולר (כן) ושגודלה כ-10,000 מטר מרובע (כן, כן), נמצאת בבעלותו של פטריק דיטר, איש נדל"ן בריטי ומולטימיליונר. דיטר רכש את המקום, שאז גודלו היה כ-650 מטר רבוע, ב-1999 – ועבר להתגורר בו בשנה שלאחר מכן יחד עם משפחתו. בזמנו, הנכס היה חווה פשוטה; את שני העשורים שלאחר מכן הקדיש דיטר כדי להפוך את הנכס לאחוזה המדהימה שהוא כיום. כעת, האחוזה מתהדרת – בין השאר - בשני מנחתי מסוקים, קמינים מהמאה ה-15, אולם קולנוע פרטי, ספרייה, מרתף עם חדר טעימות יין, כרמים, מטעי זיתים, בריכת שחייה עם מים מלוחים ומגדל פעמונים. באחוזה 18 חדרי שינה שבהם עבודות אבן ודלתות שיובאו מאיטליה.

הפוטנציאל של האחוזה כמקום מושלם למסיבות משתקף ב"אמילי בפריז", ושלוש הבנות מגיעות לחגוג בה אחרי שהשמועות הבהירו שמדובר בלוקיישן לא פחות מאייקוני. בניגוד לבית רגאצי הדמיוני, בשאטו דיטר טום הארדי לא עשה יוגה על קרש הקפיצה לבריכה - אבל האחוזה האמיתית אכן מפורסמת בזכות החגיגות שהתרחשו בה, ולא בהכרח לטובה. למעשה, המסיבות השערורייתיות של דיטר עמדו במרכזו של קרב משפטי שנמשך למעלה מעשור.

שאטו דיטה (צילום: Philippe Petit/Paris , Getty Images)
מועדת להריסה בגלל בנייה בלתי חוקית. שאטו דיטר | צילום: Philippe Petit/Paris , Getty Images

השכנים של דיטר התלוננו על כך שהמסיבות הרועשות שלו מפריעות לחייהן השקטים והכפריים, ובעצם – הן הפכו את החיים הלכאורה-אידיליים לסיוט של ממש, כך דווח במגזין ואניטי פייר. "יש לו 132 רמקולים בחצר שלו", טענה השכנה קרולין באט, שהייתה מעורבת במאבק המשפטי נגד דיטר מאז 2009. "לפעמים, המוזיקה כל כך רועשת, עד כדי כך שאנחנו לא יכולים לשבת במרפסת, כי כל מה שאנחנו שומעים זו מוזיקה רועשת. אי אפשר לישון. הוא עושה מסיבות שנמשכות עד חמש לפנות בוקר".

בפברואר 2021, בית המשפט העליון בצרפת אישר פסק דין מ-2019 לפיו דיטר נדרש להרוס את האחוזה המפוארת שלו (מלבד החווה הראשונית אותה רכש במקור). בעוד תלונות על רעש והאשמות בדבר מסיבות חריגות הם הדיווחים המעניינים ביותר שסובבים סביב שאטו דיטר, התיק המדובר מתקשר דווקא לסיבות יותר פרגמטיות, כשהדרישה להרוס את האחוזה קיימת מכיוון שהיא "נבנתה בצורה לא חוקית: ו"בניגוד לכללי התכנון העירוני, הבטיחות והסביבה", זאת לפי דיווח של לה פיגארו. לכאורה, שביל הגישה לשאטו דיטר, שאורכו מעל לחצי קילומטר, עבר דרך שטחים שנחשבים לשמורות טבע בצרפת. כתוצאה מכך, שביל הגישה מוביל לזרימת מי גשמים לפאתי העיירות שבסביבה, וכך הוא גורם להצפות באזור. 

למרות שבית המשפט הורה להרוס את שאטו דיטר, עורך דינו של דיטר פיליפ סוסי הבהיר למגזין האייר מייל כי טרם נאמרה המילה האחרונה בנושא. בסוף חודש דצמבר, הוא אמר כי "ההחלטה הזו איננה האפילוג של הפרשה. הרעיון להרוס את שאטו דיטר, שהיא יצירת מופת אדריכלית, הוא בלתי נתפס ומטופש. אנחנו עומדים להילחם כדי להימנע מזה".