זה לא בדיוק סוד שהכתיבה הכי מעניינת, מרגשת וחדשנית כיום נעשית בטלוויזיה, ולכותבי טלוויזיה - בין אם הם מתחילים או מנוסים - יש יותר ויותר פלטפורמות והזדמנויות להפוך את הרעיונות שלהם מדמיון למציאות. עכשיו, קשת חוברת לבית הספר לכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי, ונותנת חסות לסדנה אינטנסיבית וייחודית בהנחייתה של דקלה קידר, שבסופה הזדמנות להציג את הרעיון בפני בכירים בתעשיית הטלוויזיה.

הסדנה האינטנסיבית מיועדת לכותבות וכותבים המבקשים לגבש הצעת טלוויזיה. במשך 10 מפגשים שבועיים בני שלוש שעות כל אחד, משתתפי הסדנה יצאו מתוך רעיון, התחלתי או מפותח, לתהליך המדמה תהליך פיתוח אמיתי, בדגש על כל המרכיבים הנדרשים להגשת הצעה לסדרת טלוויזיה - מתווה עונתי, דף דמויות, סינופסיס וקונספט מכירה. בסיום הסדנה יתקיים מפגש עם מנהלת מחלקת הדרמה של קשת, קרני זיו, בו יזכו הכותבים לפידבק אישי על הצעתם.

בחממה, הכותבות והכותבים יתרגלו את המעבר מחשיבה על סיפור כתוב אל מול חשיבה תסריטאית. כלומר - כתיבה עם מחשבה על תרגומה לתמונות, פענוח פעולות והוראות בימוי מתוך תיאור ספרותי, חשיבה סדרתית ועונתית על התקדמות הסיפור. בסדנה ילמדו הכותבים לזהות מה בסיפור הכתוב אפקטיבי גם בתסריט ומה מחליש את הדרמה. ילמדו מושגי יסוד מהתסריטאות הטלוויזיונית - מנועים עלילתיים, תמות, מבנים, ז'אנרים וחידוד קונפליקטים. ובנוסף, הסדנה תציע גם כלים פרקטיים ותלמד מה מגישים כחלק מהצעה לסדרת טלוויזיה, מתי מגישים ולמי, והם אופקי התוכן בתעשייה המקומית והעולמית. הסדנה מבוססת על התקדמות אישית של הכותב/ת ולכן מתאימה לכותבים מנוסים ומתחילים, אך מותנית בהגשת רעיון לפיתוח סדרה.

בית הספר לכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי קיים כבר כמעט 20 שנה, עם סדנאות ברחבי הארץ, אלפי בוגרים ומתוכם כאלה שפרסמו ספרים וזכו בפרסים יוקרתיים. במהלך השנים, התווספו לרשימת הסדנאות המוצעות נושאים ייחודיים וספציפיים, כמו כתיבה קומית, סדנת שירה, כתיבת טקסטים להלחנה ועוד. את הסדנה החדשה לכתיבה לטלוויזיה מובילה הסופרת ותסריטאית דקלה קידר.

קידר פירסמה שבעה ספרים שתורגמו לשפות שונות, היא כלת פרס דבורה עומר לספרות ילדים ונוער וסיפורים פרי עטה ראו אור באנתולוגיות בארץ ובעולם. קידר עשתה מעבר מוצלח לטלוויזיה והיא כותבת את התסריטים עבור "בואו לאכול איתי", וכתבה בסדרות כמו "פרשת השבוע" ו"מסכים" ואת הסרטים הקצרים "התנגשות" ו"הילד של דיאנה". היא עובדת גם כעורכת תסריט, יועצת ומלווה תהליכי פיתוח בסרטים ובסדרות כמו "כפולה", "כדברא", "גאליס", "החממה" ועוד, מנחה בחממות פיתוח תסריט מטעם קרנות הקולנוע, משמשת יועצת תוכן לגופי שידור ולחברות הפקה ומלמדת כתיבה בסם שפיגל, בבית הספר לקולנוע מעלה ובספריית בית אריאלה.

נבו הוא מחברם של מספר רבי מכר, בהם "משאלה אחת ימינה", "ארבעה בתים וגעגוע", "המקוה האחרון בסיביר" ו"נוילנד". ב-2018 יצא ספרו האחרון, "הראיון האחרון", שזכה גם הוא להצלחה רבה.

לפרטי ההרשמה המלאים באתר הסדנה