יש לא מעט דברים לדבר עליהם בהקשר של רשימת המועמדויות לפרסי גלובוס הזהב שהתפרסמה אמש. למשל - העובדה המפתיעה שנטפליקס מובילה במספר המועמדויות בקטגוריית הסרטים, או העובדה הפחות מפתיעה שבשנה החמישית ברצף, קטגוריית הבימוי הטוב ביותר כוללת אך ורק גברים. אבל עבור מעריצי "משחקי הכס", רשימת המועמדויות נראית כמעט מעליבה, כי הסדרה האהובה עליהם קיבלה מועמדות אחת בלבד בקטגוריה ראשית.

למרות שאפילו המעריצים המושבעים של "משחקי הכס" הסכימו שהעונה האחרונה של הסדרה הייתה בעייתית ולא עמדה בסטנדרטים של העונות שקדמו לה, הרשת עדיין סערה כשהם גילו שהסדרה לא זכתה במועמדות בקטגוריית הדרמה הטובה ביותר, ושאמיליה קלארק לא קיבלה מועמדות לפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר.

 

"אז לא יהיה איחוד של 'משחקי הכס' בגלובוס הזהב השנה? פאק מיי לייף. באמת, פאק מיי לייף", צייצה בדרמטיות מעריצה אחת של הסדרה, ואחרת הוסיפה: "אני מניחה שהחורף באמת הגיע ל'משחקי הכס', אה?". "'משחקי הכס' אשכרה לא מועמדת לפרס הדרמה הטובה ביותר?", תהה מעריץ מתוסכל ואחר הוסיף: "אולי התסריט של עונת הסיום לא ראוי לפרס. אבל הצילום והשחקנים ראויים מאוד. אני שמח שלפחות קיט מועמד. כל הקאסט עשה עבודה מעולה".

מי שדווקא כן קיבל מועמדות מ"משחקי" הוא קיט הרינגטון בקטגוריית השחקן הטוב ביותר, למרות שזו לא בדיוק הייתה העונה של ג'ון סנואו. הציוצים לא איחרו לבוא, כשהם נחלקים לשניים - אלה שזועמים על העדרותה של הסדרה מקטגוריית הדרמה, ואלה שחושבים שהמועמדות של הרינגטון דווקא על העונה האחרונה - היא בדיחה.

הציוצים על קיט הרינגטון כללו בין השאר גיפים שלו אומר את המשפט האייקוני - "אני לא רוצה את זה", בעוד אחרים ממש נימקו את חוסר ההגיון שבבחירה לתת דווקא לו מועמדות מבין כל השחקנים: "הוא מועמד על השורות 'אני לא רוצה את זה' ו'את המלכה שלי' בלי שתהיה לו עלילה אמיתית במשך עונה שלמה". אחרים הגנו על הרינגטון, ואמרו שהבעיה הייתה בתסריט, אבל הוא עצמו עשה עבודה נהדרת.

 

"משחקי הכס" הייתה מועמדת חמש פעמים בעבר לגלובוס הזהב בקטגוריית הדרמה הטובה ביותר - לראשונה בשנת 2012, ובשנים 2015-2018, אבל לא זכתה באף אחד מהפעמים האלה. למעשה, בגלובוס הזהב מעולם לא נתנו יותר מדי כבוד לסדרה המדוברת. מלבד המועמדויות האלה, לנה הידי הייתה מועמדת בקטגוריית שחקנית המשנה ב-2017, ולא זכתה, בעוד פיטר דינקלג׳ היה מועמד ואף זכה בפרס שחקן המשנה ב-2012 - פרס גלובוס הזהב היחיד שניתן לסדרה.