בתולה - שלדון קופר ("המפץ הגדול")

יסוד: אדמה

מאפיינים: בתור בני מזל בתולה, אתם תמיד שואפים לשלמות. כמו שלדון, החיים לצדכם יכולים להיות מאוד מאתגרים, אבל אי אפשר להכחיש את המעלות שלכם: אתם מדויקים, חרוצים, אמינים ומבריקים. בגלל הפדנטיות הבלתי מתפשרת שלכם, לרצות אתכם זו משימה כמעט בלתי אפשרית ואתם לרוב תביעו את חוסר שביעות הרצון שלכם בביקורתיות ועוקצנות. אתם סקרנים מטבעכם, חדים באופן מעורר קנאה ומסוגלים לשגשג במגוון תחומים בזכות התשוקה העזה שלכם לידע ועשייה.

אהבה ויחסים: אם בנוגע לתחומי עניין ומקצוע אתם מסוגלים להביע המון תשוקה, כשמדובר בחיים האהבה שלכם העניין לא בא באותה קלות. הקושי בא לידי ביטוי בצורה מושלמת ביחסים בין איימי ושלדון: אין לאף אחד ספק ששלדון מאוד אוהב את איימי, אבל בכל מה שקשור ללהביע את זה במילים או במגע, הוא לוקה בחסר בלשון המעטה. כמו בכל תחום בחייכם, הגישה שלכם לקשר היא מאוד אנליטית ומעשית, כך שכשאתם אוהבים באמת, זה יבוא לידי ביטוי הרבה יותר במעשים מאשר במילים.

ציטוט מייצג: "המדבקה הכתומה הקטנה, היא כל מה שמפריד בינינו לבין אנרכיה"

 

גדי - איימי סנטיאגו ("ברוקלין 99")

יסוד: אדמה

מאפיינים: גדי הוא המזל של המצטיינים באשר הם ואין דוגמה טובה יותר מאיימי סנטיאגו שתייצג אותם. כמו איימי, גם אתם יסודיים, חרוצים, עדינים, מאורגנים והישגיים להחריד. האהבה הבלתי נדלית שלה לבירוקרטיה מראה לנו את היופי שהיא רואה בסדר וכללים, אבל גם מעידה על נוקשות וחוסר גמישות מחשבתית. אתם תמיד תתכננו הכל כמה צעדים קדימה באופן שקול ואחראי, אבל לא משנה כמה תהיו מוכנים - תמיד יהיו לכם ספקות לגבי עצמכם. בסופו של דבר, זה גם מה שהופך אתכם לאנשים השאפתנים שאתם.

אהבה ויחסים: אתם פרטנרים אוהבים ומסורים, אבל רגע לפני שתסגרו את העסקה ותתחייבו באמת, אתם תמיד תחשבו את כל הסיכונים והקשיים שיכולים לבוא בהמשך כדי לוודא שמדובר בקשר אידיאלי עבורכם. הגישה שלכם למערכת יחסים תהיה דומה לשאר התחומים בחיים, ואם עולה קושי בזוגיות, אתם לא תשברו את הכלים אלא תתייחסו לכך בתור עוד מכשול שצריך להתגבר עליו. אתם תמיד תעדיפו לפתור את הבעיות ולהימנע מפרידה, כי יש דבר שאחד שאתם לא מסוגלים לקבל - וזה כישלון.

ציטוט מייצג: "מי מוכן לקצת כיף מתוכנן היטב?"

 

שור - ג'ורג' קוסטנזה

יסוד: אדמה

מאפיינים: בני מזל שור ידועים קודם כל בעקשנותם ומי הוא מלך העקשנות אם לא ג'ורג' קוסטנזה? אם התקבעתם על משהו, אתם לא תזוזו ממנו, לא משנה עד כמה זה יהיה לא נוח לסובבים אתכם. אתם אנשים פרקטיים, שקולים ומעשיים, ותענוגות החיים כמו אוכל, סקס וחופשות, חשובים לכם מאוד ואתם יוצאים מדעתכם אם הם נלקחים מכם. אתם כועסים ונהיים אגרסיביים כשאתם נדחקים לפינה או כששגרת החיים שלכם עוברת שינויים גדולים. אתם תמיד תעדיפו לבחור בפתרון הקל והפשוט יותר, מה שיכול להתפס בתור עצלנות, אבל בפועל זה הופך אתכם לאנשים חדים ומבריקים שמוצאים פתרונות יצירתיים לבעיות שניצבות בפניהם.

אהבה ויחסים: אתם מאוד בררנים ופרקטיים כשמדובר במערכת יחסים. אתם תעדיפו להיות בקשר עם מי שיקל עליכם ויתאים לשלב שבו אתם נמצאים בחייכם. העקשנות שלכם מובילה לא מעט להיתקלויות וריבים במערכות היחסים שלכם, אבל גם עוזרת לכם לאתגר את הפרטנרים ולשמור על עניין בקשר לאורך זמן.

ציטוט מייצג: "אם אני רואה טלוויזיה אצלי בדירה, זה כאילו שלא עשיתי כלום היום. אם אני רואה טלוויזיה אצלך בדירה, אני בחוץ, אני עושה משהו"

 

סרטן – ראמזי עבד ראמזי

יסוד: מים

מאפיינים: הקופאי החמוד מסניף "שפע יששכר" יבנה הוא הייצוג המושלם לבני מזל סרטן. אתם חרוצים, חברותיים, אהובים ומאוד רגישים. בגלל שאתם מבלים את רוב זמנכם בעבודה, היא מתפקדת בתור הבית השני שלכם ואתם מחשיבים את חבריכם לעבודה כמשפחה. הרגישות והנתינה האינסופית שלכם גורמת לכם לפתח קשרים לא מאוזנים ולתת הרבה יותר משהצד השני מסוגל לתת בחזרה. אתם אמוציונליים, סובלים מחרדת נטישה ונוטים לקחת עמוק ללב כל סוג של ביקורת או דחייה.

אהבה ויחסים: אתם תלותיים ונקשרים מאוד מהר ובקלות לצד השני, מה שהופך את הפרידות שלכם להרבה יותר עוצמתיות וכואבות. אתם מתפרקים ומתקשים להתמודד נפשית עם אדם שאתם אוהבים שיוצא מחייכם.

ציטוט: "כעסתי על עצמי על כך שבכלל העזתי להתעצב. אבל אז התביישתי שבכלל כעסתי על כך שהתעצבתי. סבוך הוא עולמו של עובד כללי בכיר בסופר"

 

דגים - ג'ון סנואו ("משחקי הכס")

יסוד: מים

מאפיינים: ביקום עקוב מדם כמו של "משחקי הכס", נוכחותו הרגישה (והרגשנית) של ג'ון סנואו ייחודית ומשקפת את מאפייני מזל דגים באופן מושלם. כמו ג'ון סנואו, אתם מסורים, צנועים, אידיאליסטיים ובעלי נטייה להקרבה עצמית. אתם מתקשים לומר "לא" גם כשאתם ממש צריכים ואנשים עלולים לנצל את טוב לבכם, מה שלפעמים גורם לכם לראות בעצמכם קדושים מעונים. יש דיסוננס בין דמותו הצנועה של ג'ון סנואו לתפקידו הגורלי בסיפור, וכך גם אתם חווים קושי לתפוס פיקוד, אבל בסופו של דבר הלב לוקח אתכם למקום הנכון.

אהבה ויחסים: אתם חושבים ופועלים מהלב, ואין דבר שמוכיח את זה יותר ממערכת היחסים של ג'ון וייגריט - רומיאו ויוליה גרסת "משחקי הכס". ג'ון היה מוכן לסכן הכל עבור ייגריט, אפילו שהייתה בצד האויב, וכך גם אתם מסוגלים לצלול לקשר גם כשזה נוגד כל היגיון או מוסכמות.

ציטוט מייצג: "אלפי אנשים לא צריכים למות. רק אחד מאיתנו צריך"

 

עקרב - אפריל לאדגייט ("מחלקת גנים ונוף")

יסוד: מים

מאפיינים: יסוד המים בא לידי ביטוי אצל בני מזל עקרב בעיקר מעל פני השטח, כי מתחת מתחוללת סערה. אפריל נראית בהתחלה כמו דמות שקטה ואדישה, אבל ככל שמכירים אותה מגלים דמות סוערת ויצרית. אתם דעתניים, מסתוריים, אינטואיטיביים ועקשנים. כשפוגעים בכם, אתם נוטרים טינה ומפתחים שכבה של אגרסיביות ועוקצנות, שנועדו לגונן על נפשכם הרגישה והפגיעה.

אהבה ויחסים: ההתאהבות של אפריל באנדי הייתה אחד מהרגעים הכי נוגעים ללב בסדרה, כשנראה שאנדי היה האדם היחיד שהצליח לשבור את מעטה הציניות של אפריל ולחשוף לראשונה את הצד הפגיע שלה. אתם חשדנים מטבעכם ולא תסמכו על כל אחד, אבל כשאתם מרגישים בטוחים - אתם יודעים להעניק אהבה אינסופית ובלתי מתפשרת. אתם נוטים להיות רכושניים וקנאים במערכות יחסים ולא מסוגלים לחלוק את תשומת הלב מהפרטנר שלכם עם אף אחד אחר.

ציטוט מייצג: "זה דוחה, אני מתה על זה"

 

טלה - ג'סה ג'והנסון ("בנות")

יסוד: אש

מאפיינים: יסוד האש הופך אתכם לאנשים שבוערת בהם יצירתיות ותשוקה לכבוש את העולם, מה שגורם לכם לפעול באימפולסיביות שלא תמיד עובדת לטובתכם. כמו ג'סה, אתם כריזמטיים, אדג'יים, מכורים לריגושים ואדרנלין ונמשכים למה שמסוכן ולפעמים רעיל בשבילכם. בכל פעם שאתם נשאבים לדבר חדש - אתם טוטאליים לחלוטין. אתם אנשים עקשנים וזה מכניס אתכם לעתים קרובות לחיכוכים עם האנשים שקרובים אליכם, אבל האהבה החזקה שלכם תמיד תחזיר אתכם אליהם בסוף.

אהבה ויחסים: חיי האהבה שלכם צבעוניים ומלאים בסיכונים, והרבה פעמים מתקדמים ממקום ייצרי ואימפולסיבי. זה מוביל, בהרבה מן המקרים, לשברון לב ופגיעה בכם ובסובבים אתכם, אבל גם מלמד אתכם ומחשל אתכם לקשרים הבאים.

ציטוט מייצג: "אני נמשכת לכולם בפעם הראשונה שאני פוגשת אותם. ואז זה נעלם. זה תמיד נעלם"

 

אריה - ג'נה מארוני (רוק 30)

יסוד: אש

מאפיינים: אתם אנשים בולטים ודומיננטיים, וכמו השמש - שהיא הכוכב של המזל שלכם - אתם במרכז והכול סובב סביבכם. אתם מלאים באופטימיות חזקה שגורמת לכם לפעמים להיות מנותקים מהמציאות - אבל היא גם זו שדוחפת אתכם קדימה. ממש כמו ג'נה, אתם גאוותנים ומלאים בתשוקה כלפי מה שאתם עושים וחשוב לכם לקבל מחיאות כפיים והערכה על כל הישג שתגיעו אליו. אתם נוטים להיות מרוכזים בעצמכם ומתקשים לפעמים להקשיב לבעיותיהם של אחרים, אבל בשביל החברים הקרובים אליכם ביותר אתם תמיד תילחמו, תגנו עליהם כשיזדקקו לעזרה ותשמרו אותם לצדכם. אתם מכורים לדרמה ותמיד תדאגו להיות בקרבתה ולחולל סערות סביבכם.

אהבה ויחסים: כמו בתחומים אחרים, אתם תמיד שואפים להיות הטובים ביותר ונוטים להשוות את עצמכם לזוגות אחרים. ג'נה מתחתנת עם פול, שעושה דראג של ג'נה בעצמה, וזו אנלוגיה מושלמת לחיי האהבה של מזל אריה: בסופו של דבר, אתם הכי רוצים להיות במערכת יחסים עם עצמכם ומחפשים פרטנרים שחולקים איתכם את אותה השקפת חיים.

ציטוט מייצג: "אוי, אל תהיי כל כך דרמטית. זה הקטע שלי. ואם תקחי אותו ממני, אני אהרוג את עצמי ואז אותך"

 

קשת - שמידט ("הבחורה החדשה")

יסוד: אש

מאפיינים: בני מזל קשת הם ללא ספק השמידט של הקבוצה החברתית שהם נמצאים בה, לטוב או לרע. אתם מפוצצים בביטחון עצמי, מה שמתפרש לפעמים בתור ראוותנות ושוויצריות, אבל אתם עושים את זה ממקום תמים ולא בהכרח מודע. אתם אופטימיים ונאיביים, יודעים להיות מנומסים בסיטואציות רשמיות, מגיבים טוב ליחסי מרות ומקבלים עליכם ברצון סמכות. אבל דווקא בסיטואציות חברתיות אתם יכולים לפעמים להיות חסרי טקט, להצטייר כיהירים ושחצנים ולהיכנס לריבים קטנוניים. מי שמכיר אתכם לראשונה עלול להירתע מכם, אבל החברים האמיתיים שלכם אוהבים אתכם וסומכים עליכם בעיניים עצומות.

אהבה ויחסים: כמו שמידט, בתקופת הרווקות אתם נותנים למיניות מקום גדול ומשמעותי בחייכם, אבל ברגע שאתם נכנסים למערכת יחסים מחייבת - אתם פרטנרים נאמנים, מלאים בתשוקה ומרבים להשתמש במחוות רומנטיות גדולות כדי להביע את רגשותיכם.

ציטוט מייצג: "אני כמו פתית שלג מיני" ("I'm A sexual snowflake")

 

דלי - פיבי בופה ("חברים")

יסוד: אוויר

מאפיינים: אין אדם שמתאר טוב יותר את בני מזל דלי מאשר פיבי: אתם מקוריים, וורבאליים, נון-קונפורמיסטים וקצת מוזרים, אבל בקטע טוב. אתם מתגאים בשונות שלכם וכולם סביבכם אוהבים אתכם בגללה. האופי החופשי והרוחני שלכם מביא אתכם למקומות מפתיעים ולא צפויים בחיים, אבל גם יוצר לפעמים אי הבנות וחיכוכים עם אלו שפחות מכירים אתכם ומבינים למה אתם מתכוונים. אתם מאוד מאמינים בדרך שלכם באופן שיכול להתבטא בעקשנות ולהביא לתסכול בהתמודדות איתכם.

אהבה ויחסים: כשאתם נכנסים לקשרים, אתם נכנסים אליהם באופן טוטאלי ולרוב שומרים על זוגיות יציבה וחזקה. אבל בתור אנשים אידיאליסטיים ובעלי חזון, אתם לא מסוגלים להתפשר על העקרונות שלכם - ואם הפרטנרים שלכם לא יהיו שותפים לתפיסת העולם שלכם, זה יהיה בשבילכם דיל ברייקר.

ציטוט מייצג: "פשוט יש לי את התחושה החזקה הזו שהחתול הזה הוא אמא שלי"

 

תאומים - טהאני אל-ג'אמיל ("המקום הטוב")

יסוד: אוויר

מאפיינים: האם יש תחום שטהאני לא דאגה להצטיין בו או ניים דרופ שהיא לא נפנפה בו? כנראה שלא, כי כיאה למזל תאומים, היא תמיד חייבת להיות עסוקה במשהו והשאפתנות שלה גורמת לה לחלוש על כל תחום שיביא לה אתגר אינטלקטואלי. בתור בני מזל תאומים, אתם בעלי קסם אישי, דעתניים, וורבאליים מאוד, תכליתיים, ביקורתיים וקצב החשיבה המהיר שלכם יכול להפוך אתכם לחסרי סבלנות כלפי הזולת ולנהל שיח קצר ושתלטני. אתם כל הזמן נמצאים בעשייה מתמדת וחשים אי-שקט לעתים תכופות.

אהבה ויחסים: בתור אנשים עם כושר ביטוי מעולה, יהיה לכם קשה לשמור לעצמכם את הקשר הרומנטי שאתם נמצאים בו ויהיה לכם חשוב להבהיר לסביבה כמה אתם מאושרים. מה שאפשר ללמוד על הקשר של טהאני בעונה הראשונה (לא נרחיב כדי להימנע מספוילרים), זה שלפעמים אפשר ללכת לאיבוד במערבולת המילים והמחשבות ולא לשים לב למה שקורה מתחת לפני השטח.

ציטוט מייצג: "אם אתה אוהב מישהו, עלייך לשחרר אותו לחופשי. חבר טוב ותלמיד יוגה שלי, סטינג, בלי שם משפחה, אמר לי את זה"

 


מאזניים - היילי דנפי (משפחה מודרנית)

יסוד: אוויר

מאפיינים: בני מזל מאזניים הם מגנט אנשים, אז אין ראויה יותר לייצג אותם מאשר היילי דנפי - הילדה המקובלת לבית משפחת דנפי. אתם אנשים ספונטניים, כריזמטיים, חברותיים וקצת מפונקים. לפעמים אנשים חושבים שאתם עצלנים, אבל הנטייה שלכם לדחות דברים נובעת מחוסר החלטיות והצורך לשקול כל צעד. אתם פורחים בסביבת אנשים ומסתגלים למצבים שונים יחסית בקלות. יש לכם צורך תמידי להיות אהובים על ידי כולם, ואתם לוקחים קשה מצבים שאתם מרגישים שלא מחבבים אתכם.

אהבה ויחסים: מערכת היחסים הסבוכה של היילי ודילן מלווה את כל עונותיה של "משפחה מודרנית" ומדגימה היטב את האופן שבו מאזניים מתאהבים - וזה חזק. מדובר בטיפוסים רומנטיים חסרי תקנה שמתמסרים לאהבה בכל נפשם.

ציטוט מייצג: "לא הייתי רווקה מאז גיל 9"