ינואר 2018. גל גדות נוטשת את קמפיין אירוקה וממשיכה הלאה לפרויקטים קטנים יותר. את מקומה יורשת הדוגמנית נטע אלחמיסטר, שמחליטה לעשות בראיונות משחק מילים קטן ומשעשע: "אני נכנסת למשקפיים גדולים".

וזאת, תופתעו לשמוע, הבדיחה האחרונה שנטע אלחמיסטר אי פעם סיפרה. למעשה, אנחנו מציינים שנתיים להצחקה הזאת - שאחריה זנחה נטע את תחום הקומדיה והתמסרה רשמית לפרסונה האלחמיסטרית: זאת של בחורה מאופקת שאוהבת לדבר על זה שהיא הולכת לישון מוקדם. ימי בדיחות המשקפיים הפרועים - מאחוריה.

עד שיום אחד ישבו כמה בכירים בעולם הטלוויזיה לסיעור מוחות והגיעו למסקנה - לא ייתכן שלא נזכה לראות עוד בדיחות מהאישה שהביאה לנו את "אני נכנסת למשקפיים גדולים". וכך אלחמיסטר לוהקה לריאליטי שיכתיר את הסטנדאפיסט הבא של ישראל. כמתמודדת? מה פתאום. אחרי הפאנץ' האגדי "משקפיים גדולים", אלחמיסטר הרוויחה ביושר את כיסא השופטת.

ומי יישב לצד אלחמיסטר בשולחן השופטים? ברק שמיר וצמד הסטנדאפיסטיות יעל שלביה ועדן פינס כמובן. אה, לא, סורי [בודק את ההודעה לעיתונות] אחד צביקה הדר. וגם גיא עמיר וחנן סביון. זאת אומרת, שלושה קומיקאים מהשורה הראשונה, כאלה שעשרות שנים ממלאים אולמות ברחבי הארץ ומצחיקים המוני ישראלים.

הליהוק של נטע אלחמיסטר כשופטת בתוכנית "קומדי סטאר" הוא משהו שהמוח שלי מסרב לקבל. יש לי כל כך הרבה שאלות. כמו למשל: סליחה? למה נטע אלחמיסטר? באיזה אופן נטע אלחמיסטר, יותר מכל בנאדם אחר בעולם כולו, מוסמכת להעריך כישרונות בתחום הקומדיה? ובעיקר, איך לכל הרוחות מתכוונים בתוכנית לנמק את הבחירה הביזארית הזאת?

אז נחשו מה, יש תשובה. מסתבר שבתעשיית הטלוויזיה הישראלית, לפי נתונים שאספנו, עדיין לא מאמינים שיש דבר כזה אישה - עם רחם והכל - שהיא גם מצחיקה. קומיקאים מופיעים על המסך כפול מקומיקאיות. איפה שיש צורך במנחים מצחיקים - שעשועונים או תוכניות בידור ואירוח - לא תמצאו נשים. ומאחורי הקלעים הפער הזה רק מחמיר: פי שישה כותבים גברים מכותבות נשים בתוכניות סאטירה. כלומר, התוכניות שבכלל טורחות להעסיק כותבות.

זאת כנראה הסיבה שבהפקת "קומדי סטאר" פסחו על אורנה בנאי או על ליטל שוורץ, על עינב גלילי, גיתית פישר או על גלית חוגי (כולן, אגב, טאלנטיות של רשת 13). ויתרו על ליהוק חלומי כמו חנה לסלאו, רבקה מיכאלי או ציפי שביט. וגם שמות שיכלו לרענן קצת את שולחן השופטים - כמו נלי תגר, לאה לב, שיר ראובן או שירלי לוי - מחקו מהרשימה. בהכרזה התמוהה על נטע אלחמיסטר כשופטת סטנדאפיסטים, הפקת "קומדי סטאר" שולחת מסר ברור לצופות שם בבית: אתן לא מוזמנות למסיבת צחוקים הזאת.

עכשיו, שלא יהיו טעויות. אין לי שום דבר נגד נטע אלחמיסטר - היא אשת עסקים ממולחת וכשאני הייתי בגילה עדיין שיחקתי סימס. ובכל זאת, אני לא חושב שלנטע אחמיסטר יש משהו מצחיק להגיד, אבל אשמח שהיא תפתיע אותי. גם במקרה הלא סביר אך האפשרי בהחלט שאלחמיסטר תתגלה כפנינה קומית, עדיין קשה להבין מדוע לוהקה מישהי שאיננה מזוהה עם התחום, לצד שלושה קומיקאים מנוסים, כשיש כל כך הרבה קומיקאיות מוצלחות בסביבה.

כי מה לעשות, פשוט אין. אין סטנדאפיסטית אחת בארץ שמסוגלת לשפוט סטנדאפיסטים בהיותה סטנדאפיסטית עם ניסיון. אין מקבילה נשית לצביקה הדר, גיא עמיר וחנן סביון. זאת האמת, את המשקפיים האלה - אין מי שתמלא.