כשהם בעיצומם של צילומים לסצנת רבת משתתפים (ואקשן) ולקראת סיום צילומי העונה השלישית של הסדרה, כינסו יוצרי פאודה מסיבת עיתונאים במרכז יצחק רבין בתל אביב כדי לפזר קצת מהערפל סביב סדרת האקשן הכי מצליחה שהייתה לנו. יוצרי הסדרה אבי יששכרוף וליאור רז (דורון קביליו), התייצבו ביחד עם הצוות הוותיק יעקב זדה-דניאל (אלי), בועז קונפורטי (אביחי), דורון בן דוד (סטיב), איציק כהן (קפטן איוב) ועידן עמדי (שׁגיא), לצד הפנים החדשות והמסקרנות מארינה מקסימיליאן, ח'ליפה נאטור וריף נאמן. את אחוות הלוחמים הצבאית על המסך, החליפו מדי א' מגוהצים וקפה הבוץ הפך למים מינרליים שנמזגו לבקשת (וע"י) מארינה.

עכשיו כשפאודה היא לא רק להיט ישראלי אלא גם אחת מסדרות הרכש המדוברות בקרב מיליוני הצופים של נטפליקס, אל מסיבת העיתונאים הגיעו גם עיתונאים מהתקשורת הזרה שנשלחו להביא סקופים על העונה החדשה. ליאור רז, שהתייצב במרכז השולחן הארוך ליד שותפו ליצירה אבי יששכרוף, התבקש להתייחס אל רף הציפיות הכמעט בלתי אפשרי שמביאה איתו העונה החדשה: "כשאנחנו כותבים את הסדרה, יחד עם נוח סטולמן וצוות הכותבים, אין לנו ציפייה לעשות משהו יותר טוב מהעונות הראשונות. הציפיות שלנו הן רק מעצמנו לא מהעולם או מהקהל. אנחנו מנסים לעשות את הדברים בצורה הכי טובה שאפשר - אם אתם תאהבו אז מגניב ואם לא אז חבל".

מלבד הפרטים שכבר פורסמו על העונה הקרובה (צחי הלוי לא צפוי לחזור, העלילה תתרחש בעזה) יוצרי פאודה וכמובן החברים מ-yes מתעקשים לחשוף כמה שפחות פרטים על העונה החדשה. בהתאם מרבית השאלות מופנות ליוצרי הסדרה - יששכרוף ורז, שמתבקשים להשיב על שאלות כלליות יותר כמו יחסם לקונפליקט הישראלי-פלסטיני ("אנחנו מציגים יהודים טובים ורעים, וערבים טובים ורעים. תמונה מורכבת כמו המציאות"), האם הסדרה חושפת את הדעות הפוליטיות שלהם ("אני לא חושב שמישהו יודע את הפוליטית שלי לפי הסדרה", רז) ובאיזה אופן השפיעה המכירה לנטפליקס על הדרך בה הם כותבים את העונה החדשה ("לא השפיעה בשום צורה").

בועז קונפורטי, שמגלם את אביחי הצלף, התגלה כדברן לא קטן וכליצן של החבורה שנראית כאילו העבירה יחד תקופה ארוכה הרבה יותר משירות סדיר. כשחברי הקאסט נשאלים האם סדרה שמתעסקת בסכסוך הישראלי-פלסטיני, מרגישה צורך להביא בכל עונה גם אמירה על ה"מצב", השיב קונפורטי: "אני מדבר רק בשם עצמי. הסדרה מתעסקת בקונפליקט שהעולם מכיר אבל מציגה אותו מזווית של בני אדם. כלומר, הקונפליקט דרך עיניים של בני אדם. לדעתי הסדרה נותנת הזדמנות להציץ ולקבל זווית ראייה אנושית על משהו שהפך להיות כותרות. אני מקווה שזה יחלחל לאיזושהי שאפשר לפתור את זה. שאנשים יכולים להבין שבצד השני גם כן יש בני אדם וכל אחד צריך לצעוד קצת קדימה".

אחת הסוגיות שמטרידות היום את כל ספקי התוכן היא עניין הבינג', בעולם בו נטפליקס הפכה לאחד השחקנים המשמעותיים ביותר, הצופים יתרגלו לראות את הסדרות שלהם בבינג' וסדרות אקשן מותחות כמו פאודה, שמשודרות באופן שבועי, צריכות למצוא דרך למשוך את הצופים להגיע שבוע אחרי שבוע ולא לאגור פרקים לצפייה נדחית.

האם בעונה החדשה שמתם מחשבה מרובה יותר על טוויסטים וקליף האנגרים כדי למשוך צופים לפרק הבא?

יששכרוף: "בסוף כל פרק יהיה משהו שיחזיק את הצופה כי אנחנו כותבים אותה (פאודה - ב"ב) קודם כל עבור צפייה ב-yes ועבור הצופה הישראלי שיראה אותה מן הסתם פעם בשבוע. צפויים להיות פה כמה ספינים מעניינים שיחזיקו את הצופים עם הלשון בחוץ".

קונפורטי: "בתור מי שאמנם לא כתב את הסדרה אך קרא את התסריטים אני יכול להגיד שמי שיחכה לראות בבינג' יפסיד, כי הולכים להיות לו הרבה ספוילרים: ספוילר אחרי ספוילר וכדאי מאוד לראות את זה בזמן אמת...".

מקסימיליאן: "או להתארגן על תפקיד ולקבל מראש את התסריטים (צוחקת)".

פאודה - העונה השלישית (צילום: נטי לוי )
"הציפיות הן רק מעצמנו" - "פאודה" | צילום: נטי לוי

איציק כהן, הלא הוא קפטן איוב הכריזמטי, מתבקש לספר קצת על מה שצפוי לנו בעונה הקרובה. "העונה הזאת תהיה הרבה יותר קשוחה, יותר מבצעית, יש הרבה יותר אקשן, היא באמת מתרחשת ברובה בעזה ולהיכנס ולצאת מעזה זה לא דבר של מה בכך - גם לא לקבוצה הזאת", אמר כהן. ליאור רז שמגלם את גיבור הסדרה הקשוח אך הרגיש דורון קביליו, מבקש להזכיר שפאודה זה לא רק יריות וחיסולים: "העונה החדשה הרבה יותר רגשית. כל דמות פה, בשונה מהעונות הראשונות בהן דורון הוביל את הכל, בעונה הזאת יש לכל אחד מהשחקנים עולם שלם שנפתח ולא ידענו עליו. אנחנו הולכים לראות את הדמויות במגוון אירועים שלא ראינו מהם עד עכשיו". רז מפרגן לאנסמבל השחקנים ואומר: "אני חושב שכל מי שמגיע לשחק בפאודה הוא מהשחקנים הכי טובים בארץ".

ריף נאמן, אחת השחקניות הלוהטות ביותר על המסך שעשתה בשנה האחרונה תפקידים בהמנצח, על הספקטרום וכפולה, מקבלת קפיצת מדרגה משמעותית עם הצטרפות לצוות הכי קשוח על המסך הישראלי. "אני מגלמת נערה בשם יערה", אומרת נאמן. "היא תלמידה שמאוד אוהבת טבע ומאוד אוהבת לטייל", אמירה שגוררת צחוק עצבני מהשולחן ואולי רומזת משהו על מה שצפוי לדמות שלה, זאת שההפקה מסרבת למסור עליה פרטים נוספים, במהלך העונה.

השנה היא כמובן 2019 וגם יוצרי ושחקני פאודה מתבקשים להתייחס לשאלות של ייצוג ומגדר. "אני חושבת שיש כאן תפקיד מדהים לנשים", אומרת מארינה מקסימיליאן שצפויה לגלם בעונה הקרובה את ראש תחום עזה בשב"כ. ח'ליפה נאטור, שצפוי להצטרף לצד הפלסטיני של הסדרה, מספר שהוצע לו להצטרף לסדרה כבר בעונה הראשונה אך רק הפעם הוא מרגיש שנמצא לו התפקיד המתאים ביותר. ומה לגבי קו עלילה גאה בצוות הלוחמים הקשוח במזרח התיכון? לדבריו של רז למרות החברות המאוד (מאוד) קרובה בין סטיב לאביחי, אין צפי לרומן חד מיני בקרוב (אבל נבר סיי נבר). העונה השלישית של פאודה צפויה לעלות לשידור ב-yes בקיץ הקרוב.