החבר'ה מ"בשבילה גיבורים עפים"

למי מצביעים? כחול לבן
למה? סדרה של חתיכים וקרביים שיש להם כינויים אחד לשני כמו "בנדה", ועשו טיול אחרי צבא שבו היו לוחמים ושרו ביחד שירים של בית הבובות במסע כומתה, ואמרו הרבה פעמים "אחי" ו"חומוס" ועשו דברים של בנים. זה פרקטיקלי המצע של כחול לבן. אם גנץ לא נבחר הוא ככל הנראה יככב בעונה השנייה.

יהודה לוי מ"איש חשוב מאוד"

למי מצביע? העבודה-גשר-מרצ
למה? אנחנו לא יודעים למי מצביע יודה לוי האמיתי, אבל הסדרה - ככל הסדרות על שחקנים שמגלמים דמות שהיא ספק עצמם - היא מרצ קלאסית. היא עגמומית למרות המעטה הקומי הדק, תובנתית, מתבוננת, פסיכולוגיסטית. היא מתקיימת בלעדית בבועה משלה, תל-אביבית ופריבילגית. וכמובן, היא נידונה להלם תמידי עם חשיפת תוצאות האמת שלא תואמות את הפיד שלה.

הזקנים ב"שטוקהולם"

למי? העבודה-גשר-מרצ
למה? "שטוקהולם" - המבוססת על ספרה המעולה של נועה ידלין - שודרה בתאגיד (קופרודוקציה עם קשת), מה שכבר מרמז על נטיות מפא"יניקיות, וכוכביה הם אשכנזים מרירים בני 70, פלח אוכלוסייה שכולנו יודעים למי מצביע. נכון, חלקם מתמרמרים על נוכחותה של אורלי לוי ברשימה, חלקם עוד לא התגברו על השפם של עמיר פרץ וכמה בכלל ערקו לכחול לבן, אבל רובם ימשיכו לשים את הפתק ששמו אבותיהם ואבות אבותיהם וכל עובדי המדינה בפנסיה וכל מי שאוהב לערבב תה ולהיות מבוגר ולהתגעגע לכמה טוב שהיה לו פעם, לפני שלקחו לו את הפריבילגיות.

כל ההרמון ב"הרמון"

למי? מפלגת קמ"ה
למה? ככל הנראה אינכם מכירים את מפלגת קמ"ה, אבל זה בסדר, כי גם בעתיד לא תכירו. מפלגת קמ"ה היא המפלגה של נשותיו של דניאל אמבש, שניהל את מה שנקרא "הכת הירושלמית" ונכלא ל-26 שנים על התעללות מינית והחזקת בני אדם בתנאי עבדות. הן מצידן נלחמות על חפותו ועל מה שהן מגדירות כ"הגנה על זכויות הפרט" ויתר העולם מגדיר "תסמונת שטוקהולם, אבל מהמלחיצות". ומה זה אם לא "הרמון", הסדרה שחרתה על דגלה להיות "סיפור גואל רצון רק בלי להגיד את זה במפורש ובמחרמן".

משפחת אסייג מ"שנות ה-80"

למי? ליכוד
למה? קומדיה אייטיזית על משפחה מטירת הכרמל? ברור שליכוד. נכון, זה סטריאוטיפי לשייך באופן אוטומטי מרכיבים כמו מתח עדתי, מפגשי תרבויות ומבטאים לליכוד, אבל ככל הנראה גם היוצרים – שלום ומני אסייג – לא יכחישו שזה הכיוון הכללי. בסדר, אולי גידי "פריזר" האשכנזי יצביע כחול לבן.

דורון קביליו מ"פאודה"

למי? הרשימה המשותפת או עוצמה יהודית
למה? זה היופי ב"פאודה": היא פיצחה את הדרך להיות פוליטית באופן שכל צד יחשוב שהיא איתו. היא מתעלה מעל זוטות כמו ימין ושמאל לטובת אקשן ומתח. ועם כל הכבוד למערכת הבחירות השלישית, להיות להיט בנטפליקס זה קצת יותר משמעותי.

כאתב מ"התסריטאי"

למי? הרשימה המשותפת
למה? סדרה של סייד קשוע בכיכוב יוסף סוויד - למי חשבתם שהיא תצביע, ימינה? אבל האמת שגם בלי הזהות הפלסטינית המודגשת, מדובר בסדרה על תסריטאי מתוסכל, ותסריטאים מתוסכלים - יהודים וערבים כאחד - מצביעים למשותפת.

השבאבניקים מ"שבאבניקים"

למי? ש"ס
למה? סדרה על חרדים מזרחים חובשי כיפה שחורה – למי הם עוד יכולים להצביע? חוץ מזה, יוצר הסדרה אלירן מלכה אחראי לסרט "הבלתי רשמיים" שמתאר את הקמת מפלגת ש"ס. יש לציין שכולם שם לא רק מאוד חתיכים אלא גם מזכירים תמונות של אלי ישי צעיר, שמן הידועות שהיה לארד הלארדים.

משפחת שטיסל מ"שטיסל"

למי? יהדות התורה
למה? דתיים אשכנזים שסובלים הרבה, מתלבטים לגבי שידוכים וקוראים להם קיווע ולופא וגיטי, והם מלמדים בחדר - והכל עם המון אידיש. "שטיסל" היא כל כך יהדות התורה, שלא נתפלא אם אפילו ליצמן עושה עליה בינג' בפגרה של הכנסת.

משפחת מלכה מ"מלכות"

למי? ליכוד
למה? מן הידועות שאחד הדברים האהובים על ימנים הם סיפורי עולם תחתון, ולכן ברור ש"מלכות" - קומדיית הפשע (המעולה) על משפחת הפשע שהגברים שבראשה חוסלו והנשים משתלטות על העסק - היא מור"ק ליכודניקי כיפי ומשמח. אפשר לשים פתק רק לריטה?

הרווקה (דנה מודן) מ"ככה זה"

למי? העבודה-גשר-מרצ. וליתר דיוק: מרצ
למה? בכל זאת, מדובר בדנה מודן שמגלמת (?) תל אביבית מעל גיל 40 עם דירה יפה שנאבקת בשלל תחושות שמאלניות מובהקות כמו החמצה, חוסר רלבנטיות, אנרגיות נמוכות, דכדוך קיומי ומשיכה לאסי כהן.

נועה ועמוס מ"להיות איתה"

למי? כחול לבן
למה? אם היינו מפרקים אותם, כנראה שעמוס ומשפחת דהרי היו מצביעים ליכוד (כמו כל בת ים) ונועה הולנדר היתה מצביעה מרצ כי בכל זאת, רותם סלע. אבל ביחד הם מזכירים לנו שאין יותר ימין ושמאל, אהבתם של עמוס ונועה מגשרת על הפערים, נפגשת בול באמצע וקופצת לאספרסו אצל יאיר לפיד.