צופי העונה הראשונה של "אמילי בפריז" נותרו עם לא מעט שאלות ללא תשובות, אבל השאלה הגדולה מכולן הייתה, כמובן, בת כמה לעזאזל גיבורת הסדרה? במשך עונה שלמה, חייתה אמילי את החיים החלומיים-אך-כאוטיים שלה בעיר האורות שכללו, כזכור, לא מעט דרמות: כצופים, נחשפנו לקושי של אמילי להסתכל למקום חדש, לכישלונות המקצועיים שנחלה ולטירוף היחסי שהתחולל בחיי האהבה שניהלה. עם זאת, לא נחשפנו לאחד האלמנטים הכי בסיסיים בזהות שלה: הגיל.

גילה של הדמות נותר מעומעם ולא הוזכר מפורשות אף לא פעם אחת בעונה ההיא, והסוגיה העסיקה רבות את המכורים לסדרה. מספר מאפיינים שניתנו לאמילי רק הפכו את העניין למעניין עוד יותר: מצד אחד, ללילי קולינס – שמגלמת את אמילי – יש בייבי פייס והיא ידועה במראה צעיר; מצד שני – צוין בסדרה שלאמילי יש רקע אקדמי ומקצועי מרשים; מצד שלישי, ההתנהגות של אמילי ילדותית באופן חריג, ואפשר לומר שהיא מתנהלת בעולם בנאיביות של נערה כמעט.

בשלב מסוים, לילי קולינס החליטה לעשות סדר בבלגן, אבל בפועל רק בלבלה את הצופים עוד יותר. קולינס, שהייתה בת 31 באותה תקופה, הסבירה בריאיון למגזין ואניטי פייר שאמילי בת "22 בערך". "אני לא חושבת שאי פעם נתנו לה גיל ספציפי, אבל אני מאמינה שהיא רק סיימה קולג'. אולי זו השנה הראשונה שלה אחרי קבלת התואר. היה לה מספיק ניסיון בחברה שלה בשיקגו כדי להרוויח את הכבוד של הבוסית שלה. היא למדה את המקצוע הזה, והשלימה התמחויות. בכל מקרה, היא לא האדם שטייל בזמן הקולג'".

לקולינס היו כוונות טובות, אבל הגולשים לא קנו את הטיעון החצי-אפוי של השחקנית, התרגזו, וטענו כי יש בדבריה חוסר היגיון בסיסי: אם אמילי רק בת 22, איך זה הגיוני שהיא כבר אחרי תואר שני בתקשורת ושיווק, ואפילו זכתה לעבודה שווה במיוחד בתחום? הציוצים בנושא הציפו את טוויטר והזעם הפך ויראלי. קולינס, מצידה, בחרה להתמודד עם הטעות בהומור, כשפרסמה סטורי חביב ומתנצל בחשבון האינסטגרם שלה. "סורי ילדה. את אולי לא בת 22, אבל את בהחלט מתנהגת ככה לפעמים", כתבה השחקנית, צירפה תמונה של הדמות בגילומה – אבל לא הסגירה את גילה האמיתי של אמילי. 

מעל לשנה עברה מאז, וכבר חשבנו שהתעלומה הגדולה כבר לעולם לא תיפתר – אבל למרבה המזל, העונה השנייה של "אמילי בפריז" סגרה עבורנו את הפינה הזו והחזירה לנו את השפיות. התחלנו את העונה בידיעה שגילה האמיתי של אמילי כנראה נמצא איפשהוא בין גיל 21 לבין 32 (גילה האמיתי של לילי קולינס בתקופה בה עלתה העונה לנטפליקס). כמו כן, היה ברור שבת 22 – היא לא.

התחלנו לצמצם את האפשרויות כשקיבלנו את הרמז הראשון בנושא: בפרק השלישי של העונה השנייה, אמילי חוגגת יום הולדת. כשחבילה מגיעה מהוריה של אמילי לרגל המאורע, אמילי אומרת למינדי בביטול "זו שנה שהיא כלום, אז לא ממש התחשק לי לחגוג". מכאן, שמדובר בגיל שאיננו בעל משמעות חברתית מקובלת ורחבה. כלומר, אמילי לא בת 30 (יום הולדת עגול), 25 (יום הולדת חצי עגול) או 21 (חוקיות בארצות הברית). 

אז אמילי לא מתכננת חגיגה גדולה, אבל היא כן מעוניינת במפגש חברים כדי להרים לעצמה קצת. על כן, היא מזמינה את היקרים לה לארוחת יום הולדת – אבל אף אחד מהם לא שואל בת כמה היא תהיה. לא ברור אם זה בגלל שהם כבר יודעים את התשובה, או כי פשוט לא אכפת להם ממנה. בסך הכל שני התרחישים הגיוניים במידה מסוימת, אבל יש כאן איזו בעיה: אמילי לגמרי נראית כמו הבחורה שכן תעשה ביג דיל מהגיל שלה, בין אם מדובר בגיל "משמעותי" ובין אם לא – היא כבר תמצא על מה להתלונן/להתלהב (בסגנון, 'ואו, גיל 27 זה כבר לא להיות באמצע שנות ה-20 שלך אלא בסוף שנות ה-20 שלך! זה שלב ממש אחר בחיים'). 

בבוקר יום ההולדת של הגיבורה אנחנו סוף סוף מגלים את התשובה. זה קורה, אגב, בדרך הכי אקראית ותמוהה שיש - כזו שהיינו מפספסים אם היינו מסיטים את המבט מהמסך לשתי שניות. אמילי מתהלכת ברחוב ומביטה בעשרות הברכות שנשלחו לה ברשתות החברתיות, כשאחת מהן היא מהחברה "Vaga-Jeune", איתה עבדה אמילי בעונה הראשונה. עמוד הסושיאל של החברה העלה פוסט ובו נכתב, "בת 29! יום הולדת שמח אמילי". 

זהו, עכשיו אנחנו יכולים לחזור לישון בלילות. נספיילר ונגיד שזו הפעם האחרונה בה גילה של אמילי מצוין, הן בפרק המדובר והן בעונה כולה. גם בארוחת הערב החגיגית שעורכת אמילי, שמתקיימת, כאמור, לרגל יום ההולדת שלה - אף אחד לא מצייץ בנושא. אגב, הבגד המזעזע שלבשה אמילי לאותה ארוחת יום הולדת גורם לנו לחשוד שהיא לא יותר מבת 9, אבל זו כבר שיחה ליום אחר.